Saturday 19th April 2008


Race 1 350m M 13.00
SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES
1 MURPHY BROWN M JEANETTE ROCHE
2 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON
3 SON OF MEN M KANE HEUSTON
4 CANDY PATCHES M HENRY MCCARTHY
5 MACY MAY M TONY MARTIN
6 UNICORN PRIDE M KARL MILLER
7 BATTI BOMBER M DEBRA SPURGIN
8 GO GO GIRL M DAWN LYNCH
9 TEN OUNCES M KANE HEUSTON
10 FAMILY TIME M KANE HEUSTON

Race 2 350m M 13.20
HOT N TASTY
1 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
2 HIGHWAY BUSTER M DAWN LYNCH
3 SPEEDY DELIVERY M HENRY MCCARTHY
4 DIAMOND CRUZA M MICHELLE MARTIN
5 BLU BOY WONDER M KANE HEUSTON
6 BENGO M DOUGLAS SUTTON
7 PINDINI M SABRINA BROWN
8 CHEVRON M ALBERT ZARB
9 FAMILY TIME M KANE HEUSTON
10 TEN OUNCES M KANE HEUSTON

Race 3 350m M 13.40
FREDDO MEATS STAKES
1 TWILIGHT BELLA M JOANNE ROSE
2 MYSTERY ECLIPSE M SABRINA BROWN
3 CAWBOURNE PETE M ARTHUR TURNBULL
4 SUNBURNT EARL M GARRY CLUSS
5 GYPSY PRINCE M DOUGLAS SUTTON
6 SNIPER CITY M PAULINE LINE
7 TRY SOME MAGIC M RODNEY SHEATHER
8 JUST A WEB M KANE HEUSTON
9 TEN OUNCES M KANE HEUSTON
10 FAMILY TIME M KANE HEUSTON

Race 4 350m 4 14.00
POINT PLUMBING STAKES
1 LAUREL TEARS 4 NATHAN BAYLY
2 PRINCESS NIMBLE 4 GEOFFREY WALL
3 SOME REGARDS 4 NATHAN BAYLY
4 CHANT A LEIGH 4 LARRY CROKER
5 MALLAIG MIST 4 GREGORY CARRAGHER
6 WHO’ZA BEAN 4 CHARLES HARDY
7 CRUISER FLO 4 UNAVAILABLE
8 BIG SAM BROSKY 4 FRANK SIMONETTA

Race 5 350m 4 14.20
LICK ITALIAN ICE CREAMRY
1 ABBEY LANE 4 STEPHEN ATTWATER
2 NEVADA DUST 4 ARTHUR TURNBULL
3 DARK STORM 4 DOUGLAS SUTTON
4 BELLBROOK LAD 4 JEANETTE ROCHE
5 BUB’S WAY 4 NATHAN BAYLY
6 ADAM ROXON 4 GREGORY CARRAGHER
7 MINNIEME 4 TONY MARTIN
8 BELLA RUSHELL 4 RONALD GWYNNE

Race 6 508m 5 14.40
KEMPSEY SEAFOOD STAKES
1 LITTLE BOMBSHELL 5 RICKY ROSE
2 SOUND OF WHITE 5 DAVID J SMITH
3 AWESOME GROOVER 5 MAXWELL MCGOVERN
4 RUNAWAY GIRL 5 DARREN GROVER
5 BUSHRANGER TERRY 5 KERRY BARRASS
6 FORGOTTEN SON 5 MAUREEN WEST
7 SETTLE PETAL 5 PETER MARSH
8 LITTLE TO TO 5 CHARLES HARDY
9 ODIE 5 DAVID J SMITH

Race 7 508m 5 15.00
BLUE PAWS
1 POLISH ASSASSIN 5 MAUREEN WEST
2 SIR SNIPPALOT 5 ROGER O’NEILL
3 JAZZY LISS 5 UNAVAILABLE
4 LEXIE LANE 5 STEPHEN ATTWATER
5 SPIRIT OF MULWEE 5 BRIAN DWYER
6 GO GO TASHY 5 KERRY BARRASS
7 RUSHELLA LASS 5 RONALD GWYNNE
8 SAINTLY KISS 5 GREGORY CARRAGHER
9 ODIE 5 DAVID J SMITH

Race 8 350m 5 15.40
POINT PLUMBING STAKES
1 ROYAL HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
2 HEZA CRACKERJACK 5 DOUGLAS SUTTON
3 PARK UP 5 GAVIN MAUNDER
4 SHERYLE’S DREAM 5 ARTHUR TURNBULL
5 RED BEAN 5 KANE HEUSTON
6 GUARD THE ROYAL 5 WAYNE CAMPBELL
7 BLACK UNICORN 5 KARL MILLER
8 INDY CREW 5 GREGORY CARRAGHER
9 HOOTIN’ ALONG 5 SHANE HODGES
10 EXCITED MAN 5 ARTHUR TURNBULL

Race 9 350m 5 16.00
RETRAVISION STAKES
1 MIDNIGHT GEORGIA 5 ARTHUR TURNBULL
2 ZANY STYLE 5 DAVID J SMITH
3 HIGHWAY MITZIE 5 DAWN LYNCH
4 SWAMPRAT LAD 5 DAVID MARSHALL
5 APACHE GIRL 5 HENRY MCCARTHY
6 DYLJAY 5 MICHELLE MARTIN
7 PA’S GIFT 5 RODNEY SHEATHER
8 FLYARD LASS 5 JEANETTE ROCHE
9 EBONY’S LEGEND 5 EDWARD MANNING
10 EXCITED MAN 5 ARTHUR TURNBULL

Race 10 350m 5 16.20
AKUBRA SPRINT
1 IN THE RUNNING 5 DAVID J SMITH
2 FOXTROT LAD 5 RONALD GWYNNE
3 LUKE JACK MAC 5 ROBERT MCKAY
4 MADAM ULYSSES 5 GARRY CLUSS
5 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
6 FAST PICKUP 5 HENRY MCCARTHY
7 TREV 5 LORRAINE HINE
8 PRECEPT LADY 5 SABRINA BROWN
9 HOOTIN’ ALONG 5 SHANE HODGES
10 EBONY’S LEGEND 5 EDWARD MANNING

Race 11 350m 5 16.40
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 ELUSIVE MAI 5 GEOFFREY WALL
2 STARLINE JOHNNY 5 MICHELLE MARTIN
3 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
4 WHAT NOT 5 DAVID J SMITH
5 MULWEE BLUE 5 KARL MILLER
6 KIOWA FIRE 5 MARK MORONEY
7 ZACAVIER 5 RONALD GWYNNE
8 BAD CONDUCT 5 ROGER O’NEILL
9 EBONY’S LEGEND 5 EDWARD MANNING
10 EXCITED MAN 5 ARTHUR TURNBULL

Race 12 350m 5 17.00
MACLEAY HOTEL STAKES
1 PEARLESQUE 5 MAXWELL MCGOVERN
2 CLASSIC KA 5 SHANE HODGES
3 PEPPY SNAKE 5 SABRINA BROWN
4 DEADLY DEBSTER 5 ARTHUR TURNBULL
5 KERRIE’S GIRL 5 DAWN LYNCH
6 BUSH BANDIT 5 JEANETTE ROCHE
7 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
8 INDEFECTIBLE 5 GEOFFREY WALL
9 EBONY’S LEGEND 5 EDWARD MANNING
10 HOOTIN’ ALONG 5 SHANE HODGES