Sunday 14th December 2008


Race 1 350m M 13.30
HOT N TASTY MAIDEN
1 MULWEE HAGEN M WILLIAM BROWN
2 DEFYING TIME M ROSANA STREATFIELD
3 SPEEDSTER M JOHN COOPER
4 PHIL’S DREAM M CHARLES HARDY
5 BENGO M DOUGLAS SUTTON
6 BUNDY BOY M SUZANNE WADE
7 KAZZA’S ROSE M KEVIN ACKLING
8 WORDLY GIRL M DOUGLAS BROWN
9 FOND LEE M CLIFFORD COOPER
10 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON

Race 2 350m 5 13.50
SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES
1 SMALL REGARDS 5 CLIFFORD COOPER
2 HIGHWAY ROCKET 5 CHARLES HARDY
3 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE
4 HOOTIN’ ALONG 5 CHARLES HARDY
5 DETECTIVE EAMES 5 FRANK SIMONETTA
6 UNFORGIVING 5 JAMIE O’MALLEY
7 POWERON VALLEY 5 SABRINA BROWN
8 BRIGADE VALLEY 5 BRIAN DWYER
9 DETECTIVE BAREK 5 FRANK SIMONETTA

Race 3 350m MX 14.10
POINT PLUMBING STAKES
1 SNOWY VALLEY 5 WILLIAM BROWN
2 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
3 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
4 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
5 MY SAL M CLIFFORD COOPER
6 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
7 ROCK A LOUEY M GAVIN MAUNDER
8 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
9 VILLAGE GOSSIP M DOUGLAS SUTTON
10 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON

Race 4 508m 5 14.30
FREDDO MEATS STAKES
1 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD
2 AWESOME MAMA 5 TONI WATERS
3 ROUGH SEAS 5 PETER MARSH
4 STORMY SAPPHIRE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
5 Vacant
6 BLU BOY WONDER 5 ANTHONY MILLER
7 CANDY PATCHES 5 ROBERT GOODWIN
8 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE

Race 5 350m MX 14.50
BLUE PAWS MX FINAL
1 HIGHWAY ANGEL M CHARLES HARDY
2 DETECTIVE LOGAN M FRANK SIMONETTA
3 FOR YOU DAD 5 TONI WATERS
4 HOW I SURVIVED M RETA BROWN
5 HAPPY SUNRISE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
6 ROCKIN’ RAIDER M JEANETTE ROCHE
7 DETECTIVE BOXER M FRANK SIMONETTA
8 OUR MISS ANGEL M CHARLES HARDY
9 BUNDY BOY M SUZANNE WADE
10 DEFYING TIME M ROSANA STREATFIELD

Race 6 350m 4/5 15.10
CARPET COURT STAKES
1 WHAT NOT 4 DAVID J SMITH
2 SILENT BRETHEREN 4 MAUREEN WEST
3 BELLBROOK LAD 4 JEANETTE ROCHE
4 TREV 4 LORRAINE HINE
5 JOHN JAY 4 SHANE STAPLES
6 GEORGE JETSON 5 DAVID MARSHALL
7 DETECTIVE GOREN 4 FRANK SIMONETTA
8 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER

Race 7 350m NG 15.30
MACLEAY HOTEL XMAS SPRINT
1 LOOSEN UP 4 JAMIE O’MALLEY
2 MALLAIG MOHR 4 GREGORY CARRAGHER
3 COOL SHAMAR 4 JEANETTE ROCHE
4 MULLIGAR LANE 4 STEPHEN ATTWATER
5 ZOOM AROUND 4 JULIE-ANNE OLDFIELD
6 KEG LEG KEEGAN 2 DAVID MARSHALL
7 MISSY KUMHEER 3 RONALD GWYNNE
8 DARK STORM 4 DOUGLAS SUTTON
9 TREV 4 LORRAINE HINE
10 WHAT NOT 4 DAVID J SMITH

Race 8 350m 5 15.50
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
2 HARRY’S POWER 5 GREGORY CARRAGHER
3 LUCKY MONKEY 5 KANE HEUSTON
4 DETECTIVE BISHOP 5 FRANK SIMONETTA
5 LITTLE LOU LOU 5 DAWN LYNCH
6 POWER OF EMMA 5 NEVILLE ROBERTSON
7 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
8 FRANKY RONDOR 5 DAVID MARSHALL
9 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA

Race 9 508m NG 16.10
KEMPSEY GBOTA XMAS CUP FINAL
1 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD
2 SAWTELL SAM 4 MAUREEN WEST
3 BUENA BLAZE 2 ROGER O’NEILL
4 NEW SOUTH BAZ 1 GLEN MCLEAN
5 FAST PICKUP 3 HENRY MCCARTHY
6 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
7 MAMA’S SUGAR 5 TONI WATERS
8 SIR SNIPPALOT 4 ROGER O’NEILL
9 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
10 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD

Race 10 508m 4/5 16.30
CLARK BEDDING STAKES
1 NOT AMUSED 4 SHANE STAPLES
2 LET’S DO IT 5 DEBRA SPURGIN
3 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
4 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
5 Vacant
6 LEXIE LANE 4 STEPHEN ATTWATER
7 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
8 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL

Race 11 350m 5 16.50
COMMITEE STAKES
1 MALLAIG MIST 5 GREG CARRAGHER
2 MULWEE BYE 5 WILLIAM BROWN
3 FLO ABLE MAN 5 JEANETTE ROCHE
4 TOO HARD 5 STEPHEN ATTWATER
5 SPEEDY DELIVERY 5 HENRY MCCARTHY
6 COURAN COVE 5 PETER MARSH
7 MOZZIE’S GIRL 5 UNAVAILABLE
8 MISS CATWALK 5 SHANE STAPLES