Sunday 18th January 2009


Race 1 350m M 13.30
KEMPSEY’S BATTLERS MAIDEN
1 BELLE DEE JAZZ M MAUREEN WEST
2 LAST CHANCE LAD M JOHN COOPER
3 GUMA UNO M CESARINA RIBEIRO
4 FOXHILL M DOUGLAS SUTTON
5 DETECTIVE LOGAN M FRANK SIMONETTA
6 MASTER RIDDLER M JEANETTE ROCHE
7 MISS TIGER LILLY M KANE HEUSTON
8 DEMON NINJA M NEVILLE ROBERTSON
9 INDIAN QUEEN M KARL MILLER
10 SWANIE MULWEE M UNAVAILABLE

Race 2 350m 5 13.50
SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES
1 SPEEDSTER 5 JOHN COOPER
2 HOOTIN’ ALONG 5 UNAVAILABLE
3 WORDLY GIRL 5 DOUGLAS BROWN
4 LITTLE LOU LOU 5 DAWN LYNCH
5 IMA STATE 5 WAYNE HICKS
6 FOXY GINA 5 DOUGLAS SUTTON
7 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
8 LETHAL DUCHESS 5 ROSLYN LITTLE

Race 3 350m 5 14.10
HOT N TASTY
1 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
2 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
3 STATE DUEL 5 WAYNE HICKS
4 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
5 SMALL REGARDS 5 CLIFFORD COOPER
6 DELLEMMA SOLVED 5 TRACEY BAYNHAM
7 DAWNIE’S ANGEL 5 DAWN LYNCH
8 DETECTIVE BAREK 5 FRANK SIMONETTA

Race 4 350m 4 14.30
GBOTA STAKES
1 LOOSEN UP 4 JAMIE O’MALLEY
2 TREV 4 LORRAINE HINE
3 DETECTIVE GOREN 4 UNAVAILABLE
4 ZOOM AROUND 4 JULIE-ANNE OLDFIELD
5 Vacant
6 JOHN JAY 4 JASON WILSON
7 FOXTROT LAD 4 VICKI BYRNES
8 BELLBROOK LAD 4 JEANETTE ROCHE

Race 5 350m 5 14.50
BLUE PAWS
1 STORMY SAPPHIRE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
2 ELITE VALLEY 5 BRIAN DWYER
3 MALLAIG MIST 5 GREGORY CARRAGHER
4 MULWEE SUE 5 SABRINA BROWN
5 SKATTY LIKE MUM 5 JEANETTE ROCHE
6 SPIDER VALLEY 5 DESMOND WINTERS
7 HOT GUARANA 5 TONI WATERS
8 ROUGH SEAS 5 UNAVAILABLE
9 HAPPY SUNRISE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
10 BRIGADE VALLEY 5 BRIAN DWYER

Race 6 350m NG 15.10
AKUBRA SPRINT
1 KATIE’S RUBY 4 JOHN FARRELL
2 SPOTTED ASSASSIN 4 WILLIAM BROWN
3 FUTURE VIRUS 1 KARL MILLER
4 WHAT NOT 3 DAVID J SMITH
5 Vacant
6 CHEVRON 3 ALBERT ZARB
7 NASI GORENG 1 JEANETTE ROCHE
8 WATCH THE VALLEY 4 DEBBIE WINTERS

Race 7 350m MX 15.30
CARPET COURT FINAL
1 GYPSY TIME M JULIANA SUTTON
2 HIGHWAY ANGEL 5 CHARLES HARDY
3 ROSE MULWEE M WILLIAM BROWN
4 MY SAL M CLIFFORD COOPER
5 OUR MISS ANGEL 5 CHARLES HARDY
6 SAM’S CHANCE 5 VINCENT CASSAR
7 AWESOME MELTDOWN 5 TONI WATERS
8 RITA’S ROSE M KARL MILLER
9 EBONY CLAIRE M ROSLYN LITTLE
10 GUMA LUCY M CESARINA RIBEIRO

Race 8 508m 5 15.50
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 BENNY’S TIGER 5 JAMIE O’MALLEY
2 CALZAGHE 5 GREGORY CARRAGHER
3 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE
4 BLU BOY WONDER 5 KANE HEUSTON
5 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
6 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
7 DETECTIVE BISHOP 5 FRANK SIMONETTA
8 WHAT A SMILE 5 RONALD GWYNNE

Race 9 508m 4/5 16.10
KEMPSEY MACLEAY RSL STAKES
1 FABERGE BELLE 4 JOHN FARRELL
2 SETTLE PETAL 4 PETER MARSH
3 CAMDEN DREAM 5 DOUGLAS BROWN
4 REGGIETUB 4 RETA BROWN
5 Vacant
6 BUENA BLAZE 4 ROGER O’NEILL
7 MISSY KUMHEER 4 RONALD GWYNNE
8 SHEARER 5 ROSLYN LITTLE

Race 10 508m NG 16.30
KEMPSEY DERBY FINAL
1 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE
2 FRANKY RONDOR 5 DAVID MARSHALL
3 KEG LEG KEEGAN 1 DAVID MARSHALL
4 LOCHINVAR LEVI 5 ROBERT BRANDOLINI
5 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
6 ZACAVIER 4 RONALD GWYNNE
7 SIR SNIPPALOT 5 ROGER O’NEILL
8 COURAN COVE 4 P MARSH
9 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
10 LITTLE DADDY 5 KARL MILLER

Race 11 350m 5 16.50
WEST KEMPSEY HOTEL STAKES
1 UNFORGIVING 5 JAMIE O’MALLEY
2 MOZZIE’S GIRL 5 UNAVAILABLE
3 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
4 DAME GAIN 5 STEVEN BAKER
5 POWER OF EMMA 5 NEVILLE ROBERTSON
6 SAWTELL SAM 5 MAUREEN WEST
7 ELITE BLUE 5 UNAVAILABLE
8 DETECTIVE EAMES 5 FRANK SIMONETTA
9 BATTLER’S BEST 5 MAUREEN WEST

Race 12 350m 5 17.10
POINT PLUMBING STAKES
1 DETECTIVE BOXER 5 FRANK SIMONETTA
2 DANCHARAY 5 DESMOND WINTERS
3 HAYDEN’S HIGHWAY 5 DAWN LYNCH
4 CAWBOURNE GWEN 5 ALAN TRIGGS
5 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
6 HIGHWAY ROCKET 5 CHARLES HARDY
7 SALTWATER STELLA 5 KARL MILLER
8 LETHAL JUSTICE 5 ROSLYN LITTLE