Tuesday 20th April 2010

Greyhound Box Draw For Lismore – Tuesday 20th April 2010

Race No. 1Lismore Gbota Maiden Stake06:43PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HALF TRACK43A Monaghan (Dyraaba)

2KULU REBEL3J C Clarson (Bentley)

3AMBER WE KNOW48623R L Handley (Casino)

4LANCHOO3883M F Swift (Lennox Head)

5SLOW TO LEARN23225F L Currey (Leeville)

6PAPERWEIGHT666J Hewett (Lennox Head)

7FRED ROSE HI65722G J Northfield (Leeville)

8FOLLOW YOUR NOSE75D Armfield (Casino)

9MITZI ON FIRE83463B G Smith (Tallebudgera)

10HARBOUR PRINCESS62B Caden (Leeville)

Race No. 2Tony Turcato Painting Stake07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LIGHT OF TREY41332P J Simpson (Stratheden)

2KEN ROSE HI62661T W Thompson (North Lismore)

3CINDY ROSE HI37122T W Thompson (North Lismore)

4WOPA23211B J Caden (Casino)

5YORKLEA MAGIC1A Marras (Yorklea)

6MOOBALL PRIEST86355K F Langford (Mooball)

7AFRICA STATE88576L D Elgood (Park Ridge)

8ALBERT ROSE HI13563T W Thompson (North Lismore)

9WHERE’S LE SPICE61642D A Turley (Leeville)

10PRIORITY DEMAND44453K C Neave (Ulmarra)

Race No. 3Lismore Workers Club Stake07:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HANSON SHIBAZ32544R C Green (Burleigh Waters)

2SHALANA MAGIC13551J H Madigan (Junction Hill)

3QUITE MILD11127D W Watts (Ballina)

4FINAL DRIVE4351FG L Dart (Dulguigan)

5MARON’S MADAM22684M A Johnson (Bentley)

6TRANQUIL CLOUD78126G W Lowe (Ellangowan)

7DAME BLUEBELLE51245G Cluss (Woodview)

8I’M ONLY FOOLIN’21736S L Martin (Branyan)

9LISSINO SAL26386J Cotroneo (Clovass)

10CHEER FOR GOLD86764N A Gates (Greenbank)

Race No. 4Northern Rivers Stud Maiden Stk07:42PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR. AFFECTIONATE5TJ Hewett (Lennox Head)

2KULU STORM3J Clarson (Bentley)

3KULU SMOKE53244K A Gooding (Bentley)

4TECHNO DANCE74535M C Tharle (Redland Bay)

5RAPID NIKITA65352M A Johnson (Bentley)

6AGENT OSO53A Monaghan (Dyraaba)

7MERLO86J Hewett (Lennox Head)

8BIG WENDEL35336M A Johnson (Bentley)

9IMPATIENT CLOUD33783G W Lowe (Ellangowan)

10FISH AND CHIPS65525D Turley (Leeville)

Race No. 5Chasers Bar & Bistro G-l Final08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RATATOUILLE14773R D Alchin (Ellangowan)

2SMACKO54632D A Turley (Leeville)

3NORTHERN ECHO12311R Gardoll (Pillar Valley)

4SAMMY’S TEARS43651N A Falls (Backmede)

5KULU ICE53782J C Clarson (Bentley)

6FIRE DANCER53116J W Free (Fairy Hill)

7TINSMITH12482T C Smith (Woombah)

8CHASING SLATER67112D J Irwin (Maudsland)

9LOTSA DAZZLE32432R C Cooke (Woodview)

10HOLLY UNO34174M Gleeson (Grafton)

Race No. 6Lismore Gbota Function Centre08:23PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PRINCESS SIN66316M A Johnson (Bentley)

2PHANTOM SMILES23582J W Free (Fairy Hill)

3KING EMMANUEL42737B Kozionas (Highgate Hill)

4MYSTERIOUS184F6M A Johnson (Bentley)

5ADDSUN43226R W Humphrey (Woodview)

6HALIE ROSE HI13213T W Thompson (North Lismore)

7GEMINI TEARS67716C K Nowlan (Woodridge)

8MARY ROSE HI42433T W Thompson (North Lismore)

9PHANTOM BEN65645J W Free (Fairy Hill)

10JUST ELVIS56344C K Nowlan (Woodridge)

Race No. 7Ron Winkler Smash Repairs Bp Fn08:42PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $2,380 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ZARINA LEE26511R Lee (Grafton)

2AMIKA48471M A Johnson (Bentley)

3BONSAI CLOUD37342G W Lowe (Ellangowan)

4BLACK PAJERO32322M R Goulding (Casino)

5TED ROSE HI55413T W Thompson (North Lismore)

6YORKLEA MANGUS24312A Marras (Yorklea)

7SHABRO AUGUSTO64251J H Madigan (Junction Hill)

8SOCKS ROSE HI64553T W Thompson (North Lismore)

9MARY ROSE HI42433T W Thompson (North Lismore)

10CHAINSAW TOMMY52114R Gardoll (Pillar Valley)

Race No. 8Harvey’s Towing Stake09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PEDRO LILY27876J F Dart (Dulguigan)

2WITH INTEREST56817R W Andrews (Stratheden)

3PARIS ON HIGH44266R D Alchin (Ellangowan)

4BORGATA42164G J Pettersen (Woodburn)

5BILKO31632D R Heilbronn (Ipswich)

6SHE ROSE HIGH12571T W Thompson (North Lismore)

7HANGOVER HARRY62121J A Finneran (Naughtons Gap)

8CORPORAL O’REILY12532D A Turley (Leeville)

9SHE’S THE GOODES46472J Cotroneo (Clovass)

10BARREL’S BOY27485D Armfield (Casino)

Race No. 9Fosters Stake09:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR. DESTRUCTIVE31543J Hewett (Lennox Head)

2BESTEST HOLLY12242G L Dart (Dulguigan)

3ROAD TOLL214D Armfield (Casino)

4SINGLE CHANT34832P G Fuller (Woodburn)

5GO HARD12S P Zammit (Willowvale)

6YORKLEA MASTER441A Marras (Yorklea)

7LOTSA DAZZLE32432R C Cooke (Woodview)

8CARRIE NATION55131D A Turley (Leeville)

9JAKE ROSE HI44337T W Thompson (North Lismore)

10CHEEKY NERA15851J H Madigan (Junction Hill)

Race No. 10S & L Sand & Gravel Stake09:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BELL ROSE FLASH12648G L Dart (Dulguigan)

2CRONKITE52642J A Finneran (Naughtons Gap)

3WHATEVER OCCURS63756V W Sorrenson (Casino)

4PAPA LUIGI32525F Hancock (Spring Grove)

5MAX ROSE HI64248T W Thompson (North Lismore)

6ASTRAL JAZZY26156M C Tharle (Redland Bay)

7LISSINO LILLY51464J Cotroneo (Clovass)

8MARON’S CHOICE53465M A Johnson (Bentley)

9TUXEDO CHUCK57544B G Smith (Tallebudgera)

10EBON LEE CLOUD76464G W Lowe (Ellangowan)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of