Tuesday 31st March 2009


Race 1 420m M 18.45
HAYMANS ELECTRICAL
1 CANDLE GUY M DEAN TURLEY
2 HIGH CLASS FLYER M DEAN TURLEY
3 KIOWA CHARM M VALERIE VICKERY
4 KULU FLAME M JOHN CLARSON
5 TOOHEY’S QUEEN M NEIL FALLS
6 LADY SENNA M ROBERT ANDREWS
7 MOTORING HOME M G BULMAN
8 CAUSTIC SINGH M ALBIN SEDMAK
9 YORKLEA NATIONAL M WILLIAM GILBERT
10 BACARDI BREEZE M CHARLES NORTHFIELD

Race 2 420m 5 19.07
SUMMERLAND TROPHIES
1 PURE SHOT 5 ROD HERR
2 SMOKES LIFTIN’ 5 ROBERT ANDREWS
3 ROYAL RACH 5 SHANE ROBINSON
4 KIDATEE MATT 5 DARREN RUSSEL
5 ELITE JESSICA 5 CHARLES NORTHFIELD
6 KELSEY KATE 5 GEORGE MORSCHEL
7 BOGIE GEM 5 TONY BRETT
8 PARIS ON HIGH 5 ROBERT ALCHIN
9 NICE BURGER 5 ROBERT COOKE
10 JESSIE’S JOY 5 GLEN NORTHFIELD

Race 3 520m 5 19.27
R.E. CONDON HARDWARE
1 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
2 KULU BUNYIP 5 JOHN CLARSON
3 SALLAMA 5 GLEN NORTHFIELD
4 TRUE BUZZ 5 CHRIS SUPPLE
5 LEZZY ME LAD 5 RONALD MCCALMAN
6 UNO MISSIE 5 MARILYN JOHNSON
7 IGNITE ABILITY 5 ROBERT COOKE
8 SAXANITE 5 ROBERT GILTINAN
9 NAMATJIRA 5 RYAN NEWSTEAD
10 PETA MARY CLOUD 5 GAVIN LOWE

Race 4 520m M 19.42
MYRA COMPUTER SYSTEMS
1 MULLUM MAGIC M DEAN TURLEY
2 JUST A LAKIE M COLIN KNOWLAN
3 WRIGGLY FINGERS M TONY BRETT
4 MARIE RELTUB M RONALD MCCALMAN
5 TULLYMORGAN TOM M CRAIG CARRAGHER
6 BLAZING BABE M ANNETTE CASTLES
7 LOVE EMBRACE M ANNETTE CASTLES
8 PROSPECTIVE M JAMES THOMPSON
9 AWESOME BLUE BOY M COLIN KNOWLAN
10 UNA’S PRIZE M GLEN NORTHFIELD

Race 5 520m 4/5 20.05
JAXQUICKFIT TYRES
1 AMIKA 4 MARILYN JOHNSON
2 SCARLET BANNER 5 CHRISTOPHER GILL
3 BIG LESSON 5 JAN FINNERAN
4 STUN GUN 5 GEOFFREY GREVILLE
5 MYSTIC RUMBLE 4 STEPHEN KAVANAGH
6 ROSE CHALICE 5 PETER SIMPSON
7 AMAZING PHANTOM 5 JOHN FREE
8 KULU MYSTIQUE 5 KIM GOODING
9 PRETTY BOY ZINN 5 DEAN TURLEY
10 AUSSE VALE 5 GLEN NORTHFIELD

Race 6 635m 5 20.22
K & K WILSON GLASS
1 OAKLAND SPIRIT 5 GARY CLARKE
2 SPECIAL BESS 5 KENNETH GORDON
3 ELLE BABE CLOUD 5 GAVIN LOWE
4 GEMINI TEARS 5 COLIN KNOWLAN
5 TOLL RISE 5 GLEN NORTHFIELD
6 CRIKEY CLOUD 5 GAVIN LOWE
7 YORKLEA GLORY 5 ANTHONY MARRAS
8 MISS SARAJEVO 5 SHANE ROBINSON
9 YORKLEA PRINCE 5 JOE COTRONEO
10 HIGH ON HIGH 5 DOUGLAS PARKINSON

Race 7 520m 4/5 20.42
K & K GAVA BRICKLAYING B/P FNL
1 TONTO TEARS 5 TONY BRETT
2 COSMIC RUMBLE 4 STEPHEN KAVANAGH
3 ENFORCER FRED 4 JAN FINNERAN
4 OH REIGN 4 JOHN DART
5 WRAP IT UP 5 GERARD BOWE
6 SHEEZA PICTURE 5 MARK WILKES
7 ULTRA RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
8 TEDDY TO GO 5 RONALD MCCALMAN
9 BIG LESSON 5 JAN FINNERAN
10 IGNITE ABILITY 5 ROBERT COOKE

Race 8 420m 4/5 21.05
ITALO AUST SPORT & REC CLUB
1 BOBALONG FRIEND 4 JAMES MADIGAN
2 CORPORAL O’REILY 4 DEAN TURLEY
3 TEQUILA BREEZE 5 TONI NORTHFIELD
4 YORKLEA VALLEY 4 ANTHONY MARRAS
5 GELIGNITE KID 5 DARREN RUSSEL
6 ELANORA LASS 5 SHANE ROBINSON
7 RUFFIAN 4 TONY BRETT
8 STRAKEN 4 BETTE DUNCAN
9 PERFECT PHANTOM 5 JOHN FREE
10 CLASSIC PEDRO 5 JAMES THOMPSON

Race 9 420m 5 21.24
ALSTONVILLE SMASH REPAIRS
1 WITHIN SITE 5 ROBERT ANDREWS
2 AUSSIE LARGER 5 CHARLES NORTHFIELD
3 CURIOUS PLEASURE 5 JOHN MARTIN
4 WINNIE BAGO 5 G BULMAN
5 BILKO 5 GLENDA DART
6 GO GAZ 5 NEIL FALLS
7 MORAL HIT 5 DENISE ROBINSON
8 TEDDY COOL 5 MICHAEL GOULDING
9 PRO SWAN 5 DEAN TURLEY
10 PRIORITY DEMAND 5 KENNETH NEAVE

Race 10 520m 5 21.42
THEARLE ELECTRICAL
1 ALL BLACK CLOUD 5 GAVIN LOWE
2 SPIRITUAL 5 MARILYN JOHNSON
3 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
4 MISS NICE 5 ROBERT COOKE
5 GAMBLER’S GOLD 5 ALFRED SMALL
6 GO YOURSELF 5 ANNETTE CASTLES
7 BOUNCY 5 DEAN TURLEY
8 WELL 5 GARRY GEARY
9 SONIC PUZZLE 5 JOHN CORRIGAN
10 KULU JEWEL 5 JOHN CLARSON