Saturday 24th October 2009


1 DIANA & TERRY BANKS STAKES 5 Gd 414M 1.00 P.M.
1 DOWNUNDER OCTANE – RONALD BARLOW
2 TIBETTIN MISS – ANTHONY FRAZER
3 TEDDLES – DARRELL SMITH
4 PERSIAN CLASSIC – FORTUNATO CACCAMO
5 STRIDING TO WIN – JASON LAURENCE
6 FREDDY FUNK – ROBERT SHEPHERD
7 WATTA GIFT – MARGARET GREER
8 ROCK PEARL – ALBERT BURNS

2 – COURT HOUSE HOTEL STAKES 5 Gd 287M 1.15 P.M.
1 ESKIMO ELLIE – LORRAINE DAWES
2 MEGA BEENS – KEVIN CONWAY
3 BONEY KAZ – JULIE FRENCH
4 JOSEPH’S LINE – KEN HORNERY
5 LARIPPER – DEBORAH PARKINSON
6 DINGO’S CONQUEST – ROBERT SHEPHERD
7 GLENDALE LAD – BARRY DAWES
8 DAH RED PORSCHE – PETER WITHERS

3 – MAVIS DEIGNAN STAKES MX 506M 1.30 P.M.
1 CONVICT STREAK – DIANE WELLS
2 IOWA JIMA – RONALD BARLOW
3 AMBERLISCIOUS – ALBERT BURNS
4 BACCA OCTANE – PAUL MANGOLD
5 JANET BOND – PAUL ROACH
6 SUPER SLOW MO – LEANNE BARNES
7 CHIPPER MALONEY – JASON LAURENCE
8 TABOO – REX JONES

4 – LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES 4/5 Gd 506M 1.45 P.M.
1 SHANTAE – DARRELL SMITH
2 TATTS AND JACK – JACOB BURKE
3 DIXIE ROYALE – RALPH SMITH
4 FAST ANDY – BRETT BOWERMAN
5 BAWDY’S LAMENT – ANTHONY FRAZER
6 COYOTE CHRIS – ANTHONY FRAZER
7 THWARTED – JOHN MOORE
8 BULLICOURT LUCK – RALPH SMITH

5 – COMMERCIAL HOTEL MOTEL STAKES MAID 287M 2.00 P.M.
1 ODA’S LINE – JO-ANNE HORNERY
2 CROWN THE CHAMP – PAUL GRECH
3 JESSICA RABBIT – PETER WITHERS
4 POWERFUL FELIX – BRETT BOWERMAN
5 WORTHY CONQUEST – ROBERT SHEPHERD
6 RUSTY WRECK – ANTHONY DI PALMA
7 DEVIL RETURNS – CAROL STUART
8 CRAZY DAISEY – JOHN DEEKS

6 – BLUE PAWS HEAT 1 MAID 414M 2.15 P.M.
1 BLOSSOM WREN – JACOB BURKE
2 DESTINY CALLS – DIANE WELLS
3 CHIEF COLLISION – PAUL ROACH
4 MAYBE DOLL – CRAIG POLLARD
5 BLUE MULGOA – SHIRLEY DAVIDSON
6 MEAN BANNER – PETER WITHERS
7 ADMIRALS HONOUR – DIANE WELLS
8 INSTANT HUSTLE – ALLEN HANSEN

7 – WANG ROYAL HOTEL STAKES MAID 287M 2.30 P.M.
1 SPIRIT OF TANGO – ROBERT SHEPHERD
2 CAROL’S AMBITION – CAROL STUART
3 ELITE ARICA – SHIRLEY DAVIDSON
4 TELLER – LINDSAY LEETCH
5 SPARE CHANGE – BARRY DAWES
6 UNO SNOOP – PAUL GRECH
7 MISS SKADOOSH – JOHN DEEKS
8 SNAKE LINE – KEN HORNERY

8 – BLUE PAWS HEAT 2 MAID 414M 2.45 P.M.
1 BLACK PIRANHA – DIANE WELLS
2 BACCA SMILE – PAUL MANGOLD
3 SECOND LITE – RONALD BARLOW
4 SIPPING SOCKS – JACOB BURKE
5 DORY MILES – ANTHONY MARKHAM
6 MIDNIGHT BUST – JULIE FRENCH
7 WATTA MYSTERY – MARGARET GREER
8 ROYAL NEPTUNE – SHAYNE FLEMING

9 – WANG VILLAGE MEATS STAKES MX 287M 3.00 P.M.
1 INSTANT MISSILE – ALLEN HANSEN
2 NEVER STILL – ANTHONY MEDINA
3 MIXED UP MISS – RONALD BARLOW
4 JUSTA BUSTA – PAUL GRECH
5 HYPER TEDDY – JULIE FRENCH
6 GIFT TO US – TERESSA O’BRIEN
7 PIP SQUEEKE – DIANE WELLS
8 SHADE LINE – KEN HORNERY

10 – LANSDOWNE HOTEL STAKES 5 Gd 506M 3.15 P.M.
1 FANTASY MADAM – CRAIG POLLARD
2 TEMPORIZE – JOHN MOORE
3 MISS JEZZABOND – ANTHONY FRAZER
4 ROJAC SUZZIE – ANTHONY DUFF
5 JIMMY HAUNTS – ALLEN HANSEN
6 SILVER COLLISION – SHAYNE FLEMING
7 TWO THUMBS UP – DIANE WELLS
8 SIX ANGELS – DARRELL SMITH

11 – WESTFUND HEALTH CARE STAKES 5 Gd 414M 3.30 P.M.
1 YANKEE DOLLAR – ANTHONY MEDINA
2 SUPREME VICTORY – BRETT BOWERMAN
3 MATILDA’S PRIDE – CRAIG POLLARD
4 WANDA RACE – ROBERT SHEPHERD
5 GORDO’S FATBOY – ALLEN HANSEN
6 HOT AND WILD – RONALD BARLOW
7 WATTA STYLE – MARGARET GREER
8 MIDNIGHT TOUCH – JULIE FRENCH

12 – WILLIS PRINTING STAKES 5 Gd 414M 3.45 P.M.
1 HALL’S FLYER – KEVIN HORTON
2 RED VALLEY – DONNA FAY BURKE
3 MISS BONDEE – ROBERT SHEPHERD
4 FANTASY OWL – CRAIG POLLARD
5 COLIN’S DREAM – BRADLEY BARNES
6 PREMIER ONE – RONALD BARLOW
7 RACING DRAGON – ANTHONY DUFF
8 BONES FOR ME – PATRICK DALY