Thursday 11th November 2010

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 11th November 2010

Race No. 1F Hamilton, V Dolling & M Hill04:04PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BARB’S DIAMOND46W J Kelly (Salt Ash)
2RICHY WRIGHT43566G P Beard (Berowra)
3SOCIETY 66558G Emerton (Fassifern)
4METHODICAL652P Constable (Aberdeen)
5MADAM BEAR34363D F Berwick (Sawyers Gully)
6OPAL FIRE87668D R Leard (Gateshead)
7BARB’S TIGER36478W J Kelly (Salt Ash)
8GEE GEE BEE73456T F Pullman ()
9ROCKACOCO2245C M Proctor (Londonderry)
10SHARKS DOUBLE2525P Constable (Aberdeen)
Race No. 2K Purcell, H Shadlow & J Heath04:22PM (NSWtime)
Maiden event over 565 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1REFLECT33F85R R Bell (Blacksmiths)
2THREE PACK RACK854J R Skelton (Swansea)
3BRANCH LANER R Bell (Blacksmiths)
4SPEED FLOW63445W M Boreland (Werombi)
5ALBESCENT87354B C Preston (Cessnock)
6TRUAMYLEE ROSER R Bell (Blacksmiths)
7ELITE SHOWGIRL883W Christie (Greta)
8LILLEY’S FLASH6243I J Betts (Thornton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Gunn/tam To Maitland Final04:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MINT DANCER16481W Davies (Brombin)
2NEXT TO WIN46252J M Mcfadyen ()
3DIAMOND RAIDER11351L E M Jnr (Moonbi)
4FLYING THOMAS23321G L Novley (Werris Creek)
5MISS YOU MAGOO17522D R Hatch (Tamworth)
6OUR RUBY MAY51141J M Mcfadyen (Tamworth)
7NANA PLAZA28111A Verhagen (Swan Bay)
8DING’S SON11341S Taylor (Tamworth)
9APACHE LEE43622R J Ryan (Tamworth)
10GLENMORGAN BOY25332B Phillips ()
Race No. 4 Mdn Series Fn05:02PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MACCAS JOKEN32T Halligan (Wallsend)
2BRINDLE REBEL25521I Absalom (Noraville)
3SUE BENNY2C Proctor (Londonderry)
4BOGGABRI BOY52562T S Mason (Cardiff)
5FUTURE BATTLE31L P (Londonderry)
6BLACK SAMBO61M J Enright (Aberglasslyn)
7DUNGOG DAZZA63243D C Coxhedge (Dungog)
8TINYSAURUS3N Becroft (Kurrajong)
9ALL ABOUT FRANKY3L P Azzopardi (Londonderry)
10SILVER COINS274D Burgess (Arcadia Vale)
Race No. 5Belmont Veterinary Clinic H105:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HELLO GIRLS26361W Boreland (Werombi)
2BOOKER BAY53615D S Swain (Box Hill)
3BOBBY BUZZARD13D Richardson (Holmesville)
4PHANTOM BLACK22514R Wright (Cundletown)
5BIG BLOCK58526G L Novley (Werris Creek)
6SUNNY BOB46332B P Mackie (Mt Vincent)
7PETITE CONQUEST12687N Becroft (Kurrajong)
8NOVEMBER HONOR13431C A Oldfield (Appin)
9DIVA LARRICKI86168T C Priest (Sawyers Gully)
10MAYWEST MAGIC47651S N Kelly (Mayfield)
Race No. 6Belmont Veterinary Clinic H205:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STRESS RATE13A Buman (New Lambton)
2VANDRIDGE2F216D F Berwick (Sawyers Gully)
3CRAZY DAVE57355J J Magnisalis (Glendale)
4BREAD AND BUTTER11825E Harris (Wyong)
5RED BLONDE56381B P Mackie (Mt Vincent)
6TEN IN TEN73455D Russell (Innisplain)
7HOLY TOLLY72183J S Mcglinn (Abermain)
8ACTION TO EXCEL11383R R Bell (Blacksmiths)
9KING OF HUNGE14734P Neilson (Maitland)
10PARRA PARRA76185D J Wells (Shanes Park)
Race No. 7Belmont Veterinary Clinic H306:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TEEVEE PHOENIX42226T V Gaunt (Morisset)
2WONALOT27134C M Proctor (Londonderry)
3BRITNEY DANCER51533W G Davies (Brombin)
4SUPERSONIC CYRIL23175D J Sanderson (Kurri Kurri)
5CHICKS DIG SCARS13F27S Brown (Sawyers Gully)
6LAPTEK TOM18267D J Wells (Shanes Park)
7DEADLY SILENT34762P Neilson (Maitland)
8TWO BOB TOMMY11485L P Azzopardi (Londonderry)
9RING BARK84736P J Knight (Edgeworth)
10SOLITARY SAM85784D Hoare (Shortland)
Race No. 8Maitland Supporters Juvenile Fn06:20PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at Maitland Of $3,140 Prizemoney.
1st: $2,110 2nd: $470 3rd: $210 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MORE INTENSE82214P Constable (Aberdeen)
2CHA CHA CHAINSAW1132T W Forbes (Quorrobolong)
3MY GIRL LOLLYPOP15212M J Enright (Aberglasslyn)
4BARBELLA OSTI27414C M Proctor (Londonderry)
5RANDOM PURPOSE5123P Constable (Aberdeen)
6COASTAL STORM171C R Francis (Nabiac)
7BARB’S TICKO4453B E Kelly (Salt Ash)
8KEY RAIL41F71K P Cheetham (Lochinvar)
9TWO BOB TOMMY11485L P Azzopardi (Londonderry)
10KISSES FOR CANDY23115M J Enright (Aberglasslyn)
Race No. 9Belmont Veterinary Clinic H406:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ABUSIVE52555W Boreland (Werombi)
2HIGH ENERGY52215D Russell (Innisplain)
3BYE GEORGE15843D S Swain (Box Hill)
4SUNRISE GEM75612M J Moroney (Lake Munmorah)
5ZA’MA ENFORCER84347G R Freeman (East Branxton)
6PRO13452A Foley (Maitland)
7MIGHT AND FLOUR16567C M Proctor (Londonderry)
8KNOCKA KNOWS ALL13R Kay (Calga)
9DOZEN MATTER417R W Green (Warners Bay)
10LOCHINVAR RAVEN78846W J Cunningham (Limeburners Creek)
Race No. 10K Watson, C Dooley, B Waters06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TABOO73554D E Jarick (Telegraph Point)
2DEVINE CAPE23261P J Parrelli ( Rothbury)
3CAPRICORN FLYER76537W P Smith (Wyongah)
4ROCKY RUSH55886F Cini (Mannering Park)
5TRESTLES64575P Vas (Valentine)
6GEORGIO52316R R Bell (Blacksmiths)
7MISS DIRECTION76143P Constable (Aberdeen)
8BOGGABRI BLAZE34511M A Munn (Duri)
9CAPRICORN TIGER76458W P Smith (Wyongah)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments