Thursday 13th March 2008


Race 1 400m M 16.10
MAITLAND GBOTA MAIDEN STAKE
1 WHIZZER WATSON M IAN ABSALOM
2 TIZ TEARS M HELEN IVERS
3 EM I FIVE M HENRY NORMAN
4 ROYAL ROCKA M LAWRENCE RICHARDSON
5 TWO INCH GAP M NOEL WILLIAMS
6 UNDERSTATED M MICHELLE SHAMBLER
7 FIREY VIRUS M TAMARA SPINKS
8 CHEVY ASSASSIN M JODY MANUEL
9 BILLABONG BEAU M BRUCE MACKIE
10 KIMMY’S CAPER M BRUCE MACKIE

Race 2 565m M 16.32
MAITLAND MERCURY DISTANCE MDN
1 PENSKE FILES M MICHELLE SHAMBLER
2 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
3 CANOOLIE M WARREN HARPER
4 CREEKY HOBO M JAMIE STOTHARD
5 MIDORI STAR M REG KAY
6 MICK TANGA M CAROLYN REINKE
7 YAMUM ROXON M KEVIN QUINN
8 TIKI LASS M DEBBIE CHRISTIE
9 HALLY’S LION M COLIN LANE
10 KAZANGEL M BARRY HOWELL

Race 3 450m MX 16.50
BLUE PAWS MIXED FINAL
1 TYPHOON JILL M TONY PULLMAN
2 FLY TONIGHT M NOEL WILLIAMS
3 SUPERSONIC CYRIL M BRUCE MACKIE
4 MISS LIABILITY M GARRY SINGLE
5 THIS IS JOANEY 5 DOROTHY KIRK
6 ROCKIN’ JANE M IAN BETTS
7 WILD SHARK M JENNIFER GREEN
8 HAWKEYE ASSASSIN 5 EMANUEL BORG
9 HOT HAYDEN M DENNIS PAYNE
10 MIDORI STAR M REG KAY

Race 4 400m NG 17.12
SUPPORTERS CLUB GOLD COLLAR HT 1
1 GENTLY BENTLEY 4 WAYNE VANDERBURG
2 NEVER LIE 1 PAUL CONSTABLE
3 HALLUCINATING 3 JOHN MILES
4 CHEVY MAN 5 MICHAEL MANUEL
5 KELMATT’S GIFT 5 MARGARET MORRIS
6 SANTE LOUISA 5 VICTOR BARTOLO
7 BULUI TULUMI 5 RICK GRIFFITHS
8 FEDERATION LAD 5 KEVIN MARSH
9 IKINBLU 5 MICHAEL COADY

Race 5 400m NG 17.30
SUPPORTERS CLUB GOLD COLLAR HT 2
1 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN
2 JAZZY TUNE 5 VICTOR BARTOLO
3 HYPER SPORT 5 KEVIN MARSH
4 MAGIC ROGAN 5 RON HERBERT
5 FLAMIN’ TOM 5 ALFRED BOSWELL
6 ELECTRIC BELLE 2 PAUL CONSTABLE
7 MUD CAKE 4 MARGARET MORRIS
8 DOLL’S DANCER 3 KENNETH CHEETHAM
9 IKINBLU 5 MICHAEL COADY

Race 6 450m NG 17.53
GBOTA MAIT BRANCH MEMBERS CUP
1 STEEL IN TUNED 5 VICTOR BARTOLO
2 KORVETTE 3 JASON MAGRI
3 HANIFY’S IMPACT 3 ERIC CASTLE
4 BEAR ESSENTIAL 5 JOEL MAHONEY
5 REB SECRET 4 WAYNE BORELAND
6 BEN CROW 4 NEAL GRAY
7 MANADOU 5 BARBARA MUNRO
8 MILORD ADMIRAL 5 SANDRA BROWN
9 SAMAKAND 5 SANDRA BROWN
10 CHEVY MAN 2 MICHAEL MANUEL

Race 7 400m NG 18.13
SUPPORTERS CLUB GOLD COLLAR HT 3
1 GENISTA PARK 5 NEIL FALLS
2 MODEL CONQUEST 4 PAUL GALEA
3 MURRANJI SAM 5 J CURMI
4 WILD WISHES 4 DAVID CLIVE
5 NEAR MISS 5 JOHN GHASSIBE
6 LULU BOY 5 CLIFFORD CLARK
7 LAURIE’S ROCKET 5 LAWRENCE REFALO
8 JAYKAYELL 4 JASON MACKAY
9 IKINBLU 5 MICHAEL COADY

Race 8 400m NG 18.28
SUPPORTERS CLUB GOLD COLLAR HT 4
1 ELLE MCSTATE 3 REG KAY
2 CHARITY BALL 5 PETER NEILSON
3 WALK LIKA MAN 4 MATHEW EGGE
4 EIGHT PLUS ONE 4 JOHN GHASSIBE
5 ARCARULA 5 CECIL KENNEDY
6 TOMMIE NATE 5 JOHN MILES
7 OPTIMAL 5 MICHELLE SHAMBLER
8 CLARK KENT 4 ROSS HEALEY
9 IKINBLU 5 MICHAEL COADY

Race 9 450m 4/5 18.45
GREYHOUND LEADER STAKE
1 DOMINATE 4 CHARLES MCINTYRE
2 LAURIE’S REWARD 4 BARRY WATERS
3 SIZE CAN MATTER 4 REG KAY
4 BARGO BULLET 5 DENNIS VICTORY
5 LITTLE FEATHER 5 KEVIN HERRING
6 BIG SHOT 5 JOHN CAMERON
7 SPECIAL ROY 5 PAUL CONSTABLE
8 HOT BOT 5 LOUISE MCGEE
9 MISS SWIP 5 WAYNE SMITH
10 NEW SOUTH BAZ 5 GLEN MCLEAN

Race 10 450m 5 19.05
BLUE PAWS SPRINT STAKE
1 HAYLEY’S CHIEF 5 COLIN LANE
2 ANSWER MULDOON 5 JOHN EDWARDS
3 COLUNDER 5 ROBERT MUNN
4 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
5 TOSSA ROXON 5 KEVIN QUINN
6 FLYNN COLLISION 5 RONALD FISHER
7 LILLYANN RYAN 5 GREG AGIUS
8 SAMAKAND 5 SANDRA BROWN
9 MISS SHAK 5 GLEN BEUZEVILLE
10 GIGI BUFFON 5 ANTONIO CHIARELLI