Thursday 20th March 2008


Race 1 400m M 16.02
MAITLAND GBOTA MAIDEN STAKE
1 FIRST WEFFALEE M TONY FORBES
2 EM I FIVE M HENRY NORMAN
3 KIMMY’S CAPER M BRUCE MACKIE
4 COWRA KID M KERRY STEWART
5 LEG STUMP M GLEN BEUZEVILLE
6 ONYX LADY M PAUL BOYD
7 CARLISLE CAS M GEOFFREY PRISK
8 BLACKLOCK M ROBERT CASTLE
9 SEATTLE SUNRISE M HUGH FERGUSON
10 WELL M PETER COHEN

Race 2 400m M 16.22
MAITLAND MERCURY MAIDEN STAKE
1 WHIZZER WATSON M IAN ABSALOM
2 BLUE WEFFALEE M TONY FORBES
3 BOOMERANG M GEOFFREY GRIMWOOD
4 COINCIDE M BEVERLEY SWEENEY
5 IMA FLYER M BRUCE MACKIE
6 TORNADO DOONS M WARREN CUNNINGHAM
7 GOODWIN RUSSIAN M BRYAN YOUNG
8 TAKE OVER JET M HERBERT STEWART
9 KOOLEMME M MEGAN-LEE MASON
10 BOOMER HILL M JAMES HILL

Race 3 450m 5 16.42
GREYHOUND LEADER STAKE
1 NIGHT RIDE 5 BRADLEY FOGG
2 PROVEN OY 5 MARK AZZOPARDI
3 TIZ TEARS 5 HELEN IVERS
4 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
5 TUNE IT UP 5 VICTOR BARTOLO
6 RHINO RIO 5 GEOFFREY PRISK
7 FLY TONIGHT 5 NOEL WILLIAMS
8 RON’S COLLISION 5 RONALD FISHER
9 MYKONOS MISS 5 GREGORY PERRIN
10 REVERSE POLARITY 5 PAUL CONSTABLE

Race 4 450m FFA 17.02
TAB.COM.AU STAKE
1 GENISTA PARK 4 NEIL FALLS
2 LULU BOY 1 CLIFFORD CLARK
3 CIPRIANI 4 JASON FULLGRABE
4 MY AWESOME BOY 1 STEVEN KONKOLICS
5 Vacant
6 POISON WOK 4 DAVID RICHARDSON
7 AWESOME HUSTLER 3 STEVEN KONKOLICS
8 SINS SPIRIT 1 CYRIL DOOLEY

Race 5 565m 4/5 17.22
SKYCHANNEL.COM.AU STAKE
1 SNEAKY ASSASSIN 5 NEIL FALLS
2 SPIKE’S SPECIAL 4 BRUCE MACKIE
3 REAL NIKITA 5 BRADLEY FOGG
4 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
5 MIDORI STAR 5 REG KAY
6 QUOTA OF COAL 4 NOEL WRIGHT
7 SIZE CAN MATTER 5 REG KAY
8 QUADRAFONIC 5 STEPHEN BELL
9 GLEN OAK BOY 5 MICHAEL WICKS
10 BINNY RAE 5 RAYMOND WHITE

Race 6 450m 5 17.42
THE GOOD GUYS STAKE
1 DIESEL VELLA 5 JOHANNES VANDERBURG
2 LOCHINVAR PRADA 5 ROBERT SMITH
3 SPECIAL CECIL 5 BRUCE MACKIE
4 OPTIMAL 5 MICHELLE SHAMBLER
5 BILSON 5 LESLIE MANGOLD
6 BIG SHOT 5 JOHN CAMERON
7 RAW TALENT 5 ANTONIO TEOFILO
8 MUD CAKE 5 MARGARET MORRIS
9 HARRY HAYES 5 RAYMOND PROUDFOOT
10 VILLA VEGAS 5 MICHELLE SHAMBLER

Race 7 400m NG 18.02
MAIT SUPP CLUB GOLD COLLAR FNL
1 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN
2 DOLL’S DANCER 2 KENNETH CHEETHAM
3 WILD WISHES 3 DAVID CLIVE
4 TOMMIE NATE 5 JOHN MILES
5 GENTLY BENTLEY 3 WAYNE VANDERBURG
6 LAURIE’S ROCKET 5 LAWRENCE REFALO
7 CHEVY MAN 5 MICHAEL MANUEL
8 ELLE MCSTATE 2 REG KAY
9 CLARK KENT 4 ROSS HEALEY
10 MUD CAKE 4 MARGARET MORRIS

Race 8 450m 5 18.22
IHI – DEALQUIP STAKE
1 DONAZIONE 5 OWEN LANGLEY
2 OUR PROPERTY 5 CHRISTOPHER PLANT
3 LOTSA COURAGE 5 STEPHEN ATKINS
4 ELITE POINT 5 GEOFFREY SATTLER
5 JAZZY TUNE 5 VICTOR BARTOLO
6 LEE KATE 5 JOHN RODERICK
7 MICK’S PUZZLE 5 PETER PASSFIELD
8 GIGI BUFFON 5 ANTONIO CHIARELLI
9 BABOLAT 5 RAYMOND NEVILLE
10 JUDGEMENT DAY 5 PAUL CONSTABLE

Race 9 450m 5 18.40
RED TV STAKE
1 BEER GODDESS 5 BEVERLEY SWEENEY
2 TAKEOVER TEDDY 5 MERVYN BLACK
3 PRINCE ERAGON 5 MARK ROBERTS
4 GOLDEN LESSON 5 VICTOR BARTOLO
5 THIRTY PACK 5 WILLIAM DAVIDSON
6 TANKED 5 MICHELLE SHAMBLER
7 KILLARNEY BABE 5 GREGORY PERRIN
8 NASI GORENG 5 JEANETTE ROCHE
9 PINDIMA PRINCE 5 ANNE FOLEY
10 KASSIE’S BABE 5 GARY ERNST

Race 10 400m 4/5 18.57
GBOTA GREYHOUND RACING STAKE
1 CINDEEN SHELBY 5 RAYMOND PARKINSON
2 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
3 BEAU BAZ 5 GLEN MCLEAN
4 SORRY JAMES 5 WARREN CUNNINGHAM
5 HACHANDO 5 TERRENCE RANSOM
6 CLARK KENT 4 ROSS HEALEY
7 LUCY LIDCOMBE 5 KENNETH SUTTON
8 SALADA CRACKERS 5 WAYNE VANDERBURG
9 FLEETLY 5 JAMIE EDWARDS
10 SALAMONE 5 BRUCE BUCKLEY