Thursday 27th March 2008


Race 1 450m M 16.10
MAITLAND GBOTA MAIDEN STK
1 HOT HAYDEN M DENNIS PAYNE
2 FLYING BLUE M JOHN MUNRO
3 SUPREME CABIN M DANIEL FLANAGAN
4 MR. HELMUTH M PETER COHEN
5 QUICKLEE TOMMY M THOMAS RICHARDS
6 LILLY’S ASSASSIN M LENA SWEETMAN
7 FASCINATE MARINA M NOELENE HOLLOWAY
8 LONESOME LIGHT M FRANK ATTARD
9 KILLARNEY KING M GREGORY PERRIN
10 MOTOR MAN M BRUCE MACKIE

Race 2 450m M 16.32
MAITLAND MERCURY MAIDEN STK
1 EM I FIVE M HENRY NORMAN
2 SURFER’S TEARS M JOHN O’BRIEN
3 JOANNE’S JOY M DERRICK COOPER
4 JOSH’S BUDDY M JOHN MUNRO
5 WEFFALEE ONE M TONY FORBES
6 SUPERSONIC CYRIL M BRUCE MACKIE
7 BLACKLOCK M ROBERT CASTLE
8 MODERN RAILER M EMANUEL BORG
9 MODERN JACK M MELISSA HAMPSON
10 MUNDINE M HELEN SIMMONS

Race 3 400m 4/5 16.50
GREYHOUND LEADER STAKE
1 RED BACK BOY 5 CHRISTENE ROBINSON
2 BELLA DOONS 5 JOHN DOONER
3 REGAL LEO 5 FRANK POWER
4 SIR WALTER 4 PAUL RODERICK
5 HERE’S BILL 5 SHANE HILL
6 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS
7 PERFECT RUN 4 TONY MASON
8 DANGER BOY 5 JEANETTE ROCHE
9 HACHANDO 5 TERRENCE RANSOM
10 PINTARA 5 FRED GOODALL

Race 4 450m NG 17.12
IHI – DEALQUIP GOLD CUP HT 1
1 GENTLY BENTLEY 4 WAYNE VANDERBURG
2 JACK DOLLY 2 RON BELL
3 APRIL’S KIDZ 3 ANTHONY DUGGAN
4 CROSS ME NOT 3 LOUISE MCGEE
5 MY AWESOME BOY 1 STEVEN KONKOLICS
6 SPECIAL ROY 4 PAUL CONSTABLE
7 KORVETTE 3 JASON MAGRI
8 FINE THOUGHT 3 MARK WILCOX
9 BULUI TULUMI 5 RICK GRIFFITHS
10 RIP STITCH 5 RONALD BROWN

Race 5 450m NG 17.30
IHI – DEALQUIP GOLD CUP HT 2
1 CHEVY MAN 2 MICHAEL MANUEL
2 ELITE ORIENTAL 4 DAVID IRWIN
3 SINS SPIRIT 1 CYRIL DOOLEY
4 WILODIOUS BLUES 4 RICHARD RILEY
5 MICHELIN STAR 4 PETER LAGOGIANE
6 NASI GORENG 5 JEANETTE ROCHE
7 SUMMER BREAK 5 SAM SIMONETTA
8 LITTLE FEATHER 5 KEVIN HERRING
9 BULUI TULUMI 5 RICK GRIFFITHS
10 HE’S A PETTIGO 5 GEORGE ROBINSON

Race 6 450m NG 17.53
IHI – DEALQUIP GOLD CUP HT 3
1 TEDDY’S JACKPOT 5 ROBERT COOKE
2 OPTIMAL 5 MICHELLE SHAMBLER
3 MYSTERY QUEEN 5 CRAIG KING
4 WILD WISHES 5 DAVID CLIVE
5 MOOGLES 4 SHANE REED
6 LISA’S STORY 5 JOHN MUNRO
7 FRAZER HILL 3 LINDA HENDERSON
8 POISON WOK 4 DAVID RICHARDSON
9 HE’S A PETTIGO 5 GEORGE ROBINSON
10 JUDGEMENT DAY 5 PAUL CONSTABLE

Race 7 450m NG 18.12
IHI – DEALQUIP GOLD CUP HT 4
1 HOT CUSTARD 5 WILLIAM TURNBULL
2 BLAZING TOKEN 3 MAX BURDEKIN
3 AWESOME HUSTLER 3 STEVEN KONKOLICS
4 RUN THE RISK 3 PAULINE MORAN
5 HANIFY’S IMPACT 2 ERIC CASTLE
6 LULU BOY 2 CLIFFORD CLARK
7 BENT 4 RODNEY DUFF
8 LUKE PACINO 4 LOUISE MCGEE
9 JUDGEMENT DAY 5 PAUL CONSTABLE
10 BULUI TULUMI 5 RICK GRIFFITHS

Race 8 450m NG 18.27
IHI – DEALQUIP GOLD CUP HT 5
1 JUST A FLY 4 PETER LAGOGIANE
2 PINK CHARACTER 5 JULIE KING
3 EIGHT PLUS ONE 5 JOHN GHASSIBE
4 BEARS ARE BACK 4 RAYMOND LEE
5 SHE’S HOT 5 CRAIG KING
6 ELLE MCSTATE 4 DAVID IRWIN
7 LOCHINVAR PRADA 4 ROBERT SMITH
8 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN
9 RIP STITCH 5 RONALD BROWN
10 JUDGEMENT DAY 5 PAUL CONSTABLE

Race 9 450m 5 18.45
THE GOOD GUYS MAITLAND STK
1 WHAT ABOUT HARRY 5 STEVE CARR
2 ANSWER MULDOON 5 JOHN EDWARDS
3 SHEMAR 5 ERIC CASTLE
4 FIRST WEFFALEE 5 TONY FORBES
5 TOBY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
6 HE’S A PETTIGO 5 GEORGE ROBINSON
7 RIP STITCH 5 RONALD BROWN
8 SHIFTY DOONS 5 JOHN DOONER

Race 10 450m 5 19.05
GBOTA GREYHOUND RACING STK
1 PINDIMA PRINCE 5 ANNE FOLEY
2 ULTRA LONESOME 5 FRANK ATTARD
3 MY GIRL ABBEY 5 ROBERT RODERICK
4 JUDGEMENT DAY 5 PAUL CONSTABLE
5 KASSIE’S BABE 5 GARY ERNST
6 BABOLAT 5 RAYMOND NEVILLE
7 HIGHEST TIDE 5 JOHN O’BRIEN
8 BULUI TULUMI 5 RICK GRIFFITHS