Thursday 3rd April 2008


Race 1 400m M 19.28
MAITLAND GBOTA MAIDEN STAKE
1 WHIZZER WATSON M IAN ABSALOM
2 KIMMY’S CAPER M BRUCE MACKIE
3 BLACKLOCK M ROBERT CASTLE
4 SPOT OF BOTHER M STAN SMEDLEY
5 QUICKLEE TOMMY M THOMAS RICHARDS
6 WELL M PETER COHEN
7 SKY MASTER M JOHN CHAPMAN
8 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
9 SPLENDID TYCOON M JASON MACKAY
10 BOOMER HILL M JAMES HILL

Race 2 450m M 19.52
RED TV MAIDEN STAKE
1 GOODWIN RUSSIAN M TERRENCE RANSOM
2 ZA’MA BLUE MIST M ANNE FREEMAN
3 SUPREME CABIN M DANIEL FLANAGAN
4 ROOKLEY LAD M DANIEL FLANAGAN
5 MISS CONTENT M KENT STRONGMAN
6 MYKONOS MAX M RICHARD RILEY
7 MODERN MILLIE M ROBERT GAY
8 SENT BEST M JAMIE SAUNDERS
9 SENT CRAZY M PETER LAGOGIANE
10 TIDDELY WINKS M DAVE CORNER

Race 3 450m 5 20.12
RAPIDVITE SOLUTIONS STAKE
1 SPIRAL CYCLONE 5 LORRAINE ATCHISON
2 BABOLAT 5 RAYMOND NEVILLE
3 DIORISSIMO 5 RON BELL
4 TOBY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
5 TIZ TEARS 5 HELEN IVERS
6 SIMPLY BOND 5 BEVERLEY MAHONEY
7 HELENA STAR 5 JASON MAGRI
8 SHIFTY DOONS 5 JOHN DOONER
9 SPECIAL CECIL 5 BRUCE MACKIE
10 SHEMAR 5 ERIC CASTLE

Race 4 400m 4/5 20.35
THE GOOD GUYS MAITLAND TROPHY
1 ULTRA SUPERB 5 FRANK ATTARD
2 LISA’S STORY 5 JOHN MUNRO
3 RAW PRAWN 5 GLEN MCLEAN
4 GROOVIN’ THE MOO 5 NICHOLAS CLIFTON
5 SPECIAL ROY 4 PAUL CONSTABLE
6 GAME AS 4 RON ASQUITH
7 IN COMMAND 4 JASON MACKAY
8 MIDNITE ACTION 5 BRUCE MACKIE
9 MIDNIGHT TEASER 5 EMANUEL BORG
10 PLACID BULL 5 SUSAN MCDERMOTT

Race 5 450m NG 20.55
MAITLAND MERCURY GOLD CUP CONS
1 ELLE MCSTATE 4 DAVID IRWIN
2 JACK DOLLY 2 RON BELL
3 MYSTERY QUEEN 5 CRAIG KING
4 SINS SPIRIT 1 CYRIL DOOLEY
5 CROSS ME NOT 3 LOUISE MCGEE
6 PINK CHARACTER 5 JULIE KING
7 BLAZING TOKEN 3 MAX BURDEKIN
8 POISON WOK 4 DAVID RICHARDSON
9 LISA’S STORY 5 JOHN MUNRO
10 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN

Race 6 450m NG 21.14
IHI-DEALQUIP MAIT GOLD CUP FNL
1 JUST A FLY 3 PETER LAGOGIANE
2 AWESOME HUSTLER 3 STEVEN KONKOLICS
3 ELITE ORIENTAL 3 DAVID IRWIN
4 FRAZER HILL 2 LINDA HENDERSON
5 LITTLE FEATHER 5 KEVIN HERRING
6 MY AWESOME BOY 1 STEVEN KONKOLICS
7 FINE THOUGHT 3 MARK WILCOX
8 HANIFY’S IMPACT 1 ERIC CASTLE
9 PINK CHARACTER 5 JULIE KING
10 POISON WOK 4 DAVID RICHARDSON

Race 7 450m FFA 21.38
EAST MAITLAND BOWLING CLUB TPY
1 BENT 4 RODNEY DUFF
2 LULU BOY 2 CLIFFORD CLARK
3 DOLL’S DANCER 3 KENNETH CHEETHAM
4 MICHELIN STAR 4 PETER LAGOGIANE
5 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN
6 SHADES OF RED 4 JULIE BRODIE
7 KORVETTE 4 JASON MAGRI
8 MICK’S PUZZLE 4 PETER PASSFIELD

Race 8 565m 4/5 21.58
GREYHOUND LEADER TROPHY STAKE
1 SPIKE’S SPECIAL 5 BRUCE MACKIE
2 HIGHTOWER 5 KENNETH CHEETHAM
3 TAKARI WINKS 5 DAVE CORNER
4 JAMAD 5 RON BELL
5 MURRANJI HENRY 5 GREGORY FREEMAN
6 TWOTOE’S WINKS 5 DAVE CORNER
7 WAR HERO 4 BEVERLEY MAHONEY
8 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN

Race 9 450m 4/5 22.22
BLUE PAWS SPRINT STAKE
1 BUY PLANE 4 COLIN BURNS
2 LUKE PACINO 4 LOUISE MCGEE
3 NO RUSH 4 ROSS SHOESMITH
4 KILLARNEY BABE 4 GREGORY PERRIN
5 JOINT VENTURE 4 ROSS SHOESMITH
6 JUDGEMENT DAY 4 PAUL CONSTABLE
7 SHINING CARD 4 LEWIS GALEA
8 LONG POINT 5 JASON MACKAY
9 SHE’S HOT 5 CRAIG KING
10 AMI TANGA 5 MAUREEN SHARMAN

Race 10 400m 5 22.42
GBOTA GREYHOUND RACING STAKE
1 OPAL STORM 5 WILLIAM BROWN
2 PRIDE ABILITY 5 ARTHUR TURNBULL
3 JOE HENRY 5 JAMES HILL
4 HERE’S BILL 5 SHANE HILL
5 MUNDINE’S HOPE 5 GEOFFREY ROSE
6 INSTANT DECISION 5 BILL DEGUARA
7 HACHANDO 5 TERRENCE RANSOM
8 PINTARA 5 FRED GOODALL
9 EBONY SHREDDER 5 CAROLYN HURE
10 REVERSE POLARITY 5 PAUL CONSTABLE