Thursday 1st December 2011

Greyhound Box Draw For – Thursday 1st December 2011

Race No. 1Mcguigan Wines Pokolbin Maiden04:04PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S PETTIGO352NBTG Robinson (Greta)
2WHITE AIR6323NBTT J Caines (Wedderburn)
3RIP STIXFSHS M Richardson (Waratah)
4FSHB Hedley (Cooranbong)
5SULL’S FLAME6627NBTT C Priest (Sawyers Gully)
6COCO BEACH22NBTK L Sanderson (Kurri Kurri)
7CRAZY RASCAL333FSTDT A Donaldson (Mardi)
8SYDENHAM SAM24FSHB J Field (East Gresford)
9STAR GUN7NBTT J Caines (Wedderburn)
10DIDDY DREAM34684NBTA W Sessions (Beresfield)
Race No. 2Centrebet Stake04:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHADRICK2488625.46R J Evans (Moonbi)
2SLY TOMMIE57755FSTDN E Stokes (Tuncurry)
3WHAT A 25123FSTDP W Neilson (Maitland)
4OPTIMUS24474NBTC M Reinke (Londonderry)
5NICTO LAD57575NBTC M Reinke (Londonderry)
6ATE TO MUCH12131FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
7DON’T KNOCKER2113125.31P W Neilson (Maitland)
8TWO TREE HILL41116NBTC H Lamb (Swan Bay)
Race No. 3Wallsend Quality Petfood Ht 104:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JAY EM AYE85473FSHD J Crowfoot (Cessnock)
2ANNIKA DOWD23161FSHR J Ryan (Tamworth)
3OUR ANNIE JEAN3253722.92J M Green (Warners Bay)
4BARB’S DIAMOND86424NBTW J Kelly (Salt Ash)
5COASTAL LADY6143222.75C R Francis (Nabiac)
6GO WILD JAN67644FSHN J (Hamlyn Terrace)
7RED DEAL83F35NBTR J Mansley (Blackhill)
8DIDDY DEVIL73777NBTC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
Race No. 4Steggles Poultry Maiden Stake05:02PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FINISH IT8F535FSTDA M Groizard (Mount Vincent)
2DEB’S NIGHTMARE2383FSHB E Evans (Moonbi)
3FIFTY A KISSFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
4KAITLYN’S ROSE52348NBTA J Mccrohon (Dalwood)
5SLINKY SABLEFSHS Harvey (Georgetown)
6QUICKLEE FRIDA58283NBTT W Richards (Wyongah)
7ZUMBA ZUMBAFSHC A Clark (Greta)
8MAGIC WILLOW4343FSHP W Neilson (Maitland)
9TAKEOVER TIGERFSHW M Dance (Somersby)
10FEDERER STANLEY5FSTDS D Parker (Coominya)
Race No. 5J&h Air Conditioning & Equipmen05:24PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUDDEN SPLASH4745223.03QB J Tuft (Rutherford)
2KAMERUKA KIDZ37111NBTN W Googe (Wybong)
3RISING FIRE41515NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
4DEADLY SILENT6624423.13P W Neilson (Maitland)
5FAILFORD FLASH16767NBTG R Mclean (Nabiac)
6DIDDY ROSE13421NBTC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
7HAIL QUEENIE56573NBTF L Trowbridge (East Maitland)
8LIN LOVE4146122.71B C Preston (Cessnock)
9CHAMPAGNE BLITZ74525NBTG F Brown (Karuah)
Race No. 6Maitland Mercury Stake05:42PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UPTOWN DIVA22417FSHE J Castle (Sawyers Gully)
2PATCH UP JOB5246425.49N P Clifton (Maitland)
3POINTS NORTH41622NBTK Sultana (Londonderry)
4DIDDY DRIVE23112FSTDC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
5OPAL DREAM17823FSHC A Hudson (Budgewoi)
6LAURA’S TIGER6836325.34W M Dance (Somersby)
7IMMORTAL THEORY14561FSHT Donaldson (Mardi)
8JOHN’S DREAM2813625.41D John (Lower Belford)
Race No. 7Wallsend Quality Petfood Ht 205:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAILSPIN14313FSHJ Shanley (Tamworth)
2MY MATE RON51567FSHS Pulbrook (Tahmoor)
3 ONE JOHNNY52351NBTP W Neilson (Maitland)
4BURNING BEAUTY73721NBTB Deguara (Lake Haven)
5TREE FIDDY4521522.78T A Donaldson (Mardi)
6CANDELO KIDZ63513NBTN W Googe (Wybong)
7WAX IT84724NBTA M Groizard (Mount Vincent)
8LOW KEY77523NBTR Mansley (Black Hill)
Race No. 8Lochinvar H/motel / Percy Hotel06:21PM (NSWtime)
Mixed event over 565 Metres at Maitland Of $2,380 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SIR NORRIS1252532.18C M Reinke (Londonderry)
2SMART SAM1325332.17E J Castle (Sawyers Gully)
3FULLY CHIC2342431.88E J Castle (Sawyers Gully)
4DUTCH CHOCOLATE4566832.38C M Reinke (Londonderry)
6CYCLONE TO EXCEL6564532.10R R Bell (Blacksmiths)
7KINGA ZAC28152NBTJ A Mackay ( Vale)
8SMILING JACK3355532.22C M Reinke (Londonderry)
Race No. 9Wallsend Quality Petfood Ht 306:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BAY OF DREAMS5512FFSHT A Noble (Karrabin Qld)
2MAJOR CONTENDER8623623.17D J Cox (Wagga Wagga)
3CHARLIE WAFFLES66123NBTT Ransom (Mallabula)
4BRIDIE DOONS52674FSHA A Foukkare (Wyong)
5PAWS AWHILE15123.14S J Boyd (Doyalson)
6WIL CURRY351323.24R R Bell (Blacksmiths)
7COOL JANELLA67511FSHJ Shanley (Tamworth)
8WISE HEAD8617622.84A T Wiseman (Kangy Angy)
Race No. 10Good Guys East Maitland06:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KURMOND WARRIOR153NBTJ R Garay (Freemans Reach)
2JONETTE15FSHJ M Attard (Blacktown)
3CRYSTAL CASH52363NBTW J Deaman (Nulkaba)
4BYE BYE BUCKS221FSHK Lewis (Raby)
5CREME COCO26343NBTM Enright (Aberglasslyn)
6MR. DONALDSON3125FSTDT A Donaldson (Mardi)
7MARBO DAZZLE73532FSTDJ Shanley (Tamworth)
8BIG ACE7162825.82J Singline (Hamlyn Terrace)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments