Thursday 20th October 2011

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 20th October 2011

Race No. 1Maitland Mercury Maiden Stake03:49PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR INZ5NBTC Gatt (Catherine Field)
2SULL’S FLAME6NBTT C Priest (Sawyers Gully)
3BLUE ROGAN4NBTR Herbert (Weston)
4BLACKOUT SHELBY4NBTG J Robertson (Williamtown)
5WONGAWILLI FIVE4NBTA Chiarelli (Collaroy)
6DRINKIN’ SILVER4NBTW M Ison (Bobs Farm)
7DALWOOD3NBTD W Tuckwell (Wallsend)
8OH RYAN68274NBTP A Carrall (Farley)
9MISS HACKEL38654NBTA M Janissen (Woodberry)
10EROS56674FSTDR A Lee (Lochinvar)
Race No. 2Lochinvar Marlow Future Stars S04:09PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TYRANT TODD2NBTA M Lucas (Whittingham)
2KOOL EXIT52NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
3LOCHINVAR CURL2122.54R C Smith (Barnsley)
4PRINCE KNOCKA6363123.01P W Neilson (Maitland)
5COOL REFLECTION43732NBTB J Buckley (Clarence Town)
6BANJO’S IMPACT57573NBTJ C Munro (Mulbring)
7BARELEN NORRIS122.70B Anderson (Berkshire Park)
8MARVICKI243NBTS M Wheeler (Blue Haven)
9BLACKOUT SHELBY4NBTG J Robertson (Williamtown)
10SCAMPY KNOCKS23234NBTD Wright (Singleton)
Race No. 3Lochinvar Marlow Future Stars S04:29PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KING EXIT3NBTK R Lean (East Maitland)
2GOLD STAKES3NBTD Anderson (Black Hill)
3DON’T KNOCKER32122.57P W Neilson (Maitland)
4WISE HEAD8786122.84A T Wiseman (Kangy Angy)
5MINZA RED ONE122.44C Gatt (Catherine Field)
6RELAMPAGO2NBTJ I Harper (Wyee)
7BURNING SONGAR652NBTR R Bell (Blacksmiths)
8DADDY’S AWESOME2NBTK Sultana (Londonderry)
9OH RYAN68274NBTP A Carrall (Farley)
10SCHNIKEY BALE4NBTB J Wheeler (The Oaks)
Race No. 4Lochinvar Marlow Future Stars S04:49PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COLD SHOULDER122.76P Mccann (Glebe)
2STATE GALLERY3NBTD S Riley (The Entrance North)
3COLONEL’S CHOICE122.81C Gatt (Catherine Field)
4GUNLAW GALO3NBTW M Ison (Bobs Farm)
5DURNBRIDGE3NBTK L Sanderson (Kurri Kurri)
6WRITE THE FUTURE2NBTA Teofilo (Mona Vale)
7ULTIMATE DUST UP2NBTD Anderson (Black Hill)
8FAST SUMMER2NBTL P Azzopardi (Londonderry)
9DALWOOD3NBTD W Tuckwell (Wallsend)
10LOCHINVAR FOX4NBTW G Davies (Holmesville)
Race No. 5Lochinvar Marlow Future Stars S05:09PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT OF TIME3NBTL P Azzopardi (Londonderry)
2MALEAH122.66G B Lee (Wyee)
3BARELEN ANGEL2NBTB Anderson (Berkshire Park)
4GUNNADOO TRADER2NBTC Gatt (Catherine Field)
5SIR HONEYBADGER3NBTJ C Munro (Mulbring)
6WIL CURRY3NBTR R Bell (Blacksmiths)
7HEIDI CHOICE123.32A M Lucas (Whittingham)
8SUPERIOR DREAM122.85N A Falls (Backmede)
9DRINKIN’ SILVER4NBTW M Ison (Bobs Farm)
10BLUE ROGAN4NBTR Herbert (Weston)
Race No. 6Betezy Maitland To City Ht105:29PM (NSWtime)
Special Event event over 450 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNFINISHED1711425.30M J Ferguson (Leppington)
2GORDON GHEKKO34157NBTK Neave (Ulmarra)
3ROGAN BLACK71623NBTR Herbert (Weston)
4HIGH VOLTAGE1111125.43B A Barrington (Berkshire Park)
5DIDDY STRIKE8113625.42C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
6SETTING THE PACE4362125.51F L Trowbridge (East Maitland)
7GREED IS GOOD1413425.53K Neave (Ulmarra)
8SCENIC GOLD22374NBTG J Minter (Mayfield)
9TUNZA26432NBTS M Williams (Colyton)
10FORE ED64776NBTA Wade (Kings Langley)
Race No. 7Lochinvar Hotel Motel Spring Ch05:49PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROD’S RED ROCKET1555522.64G J Perrin (Keinbah)
2GILLIESTON MISS16137NBTB Davies (Bellbird)
3MCELLE31116FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
4CRAZY PAT16215NBTB J Buckley (Clarence Town)
5HOWES BRADO23471NBTP J Cohen (Kulnura)
6MISTER NORRIS1425122.66C L S 10/06/12) (Chermside)
7YEAH I KNOW61334NBTA L Huntington (Weston)
8BRAT PACK41F43FSHJ Crossley (Cessnock)
9DIGGER’S COIN32768NBTB S Gorton (Abermain)
10CHEVY BELLE66178FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
Race No. 8Percy Hotel Singleton Cup06:13PM (NSWtime)
Special Event event over 565 Metres at Maitland Of $2,620 Prizemoney.
1st: $1,620 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARINA’S JOY4714832.39L M M Gee (Lochinvar)
2BARNEY’S LEE2411731.83R A Lee (Lochinvar)
3SPECIAL RICKEY1333532.32W J Harper (Wyee)
4MAGIC DUST67247FSTDJ S Crawford (Llandilo)
5DUTCH CHOCOLATE3624632.38C M Reinke (Londonderry)
6DIDDY ROSE6221132.09C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
7SMART SAM63152NBTE J Castle (Sawyers Gully)
8SIR NORRIS4322132.18C M Reinke (Londonderry)
9HE’S MY FUTURE55344NBTC M Reinke (Londonderry)
10HEIGHINGTON47824FSTDS M Williams (Colyton)
Race No. 9Multicam Systems Mixed Stake06:31PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BAD IMAGE4125.58N J Becroft (Kurrajong)
2WO WO WILSON43375NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
3STRESS DATE2486325.46D J Irwin (Maudsland Qld)
4SWOOPING HAWK76584NBTJ C Preston (Cessnock)
5LIKA LEZAH52732NBTI B Rose (Old Bar)
6HOPE AND GLORY47342NBTI B Rose (Old Bar)
7PAPER MAN63235FSTDG J Robertson (Williamtown)
8SISCO GIRL33FSHC Gatt (Catherine Field)
9MISTER BEE5FSHR B Mccolm (Sawyers Gully)
10GET WET57746NBTM J Donohue (Medowie)
Race No. 10Betezy Maitland To City Ht206:47PM (NSWtime)
Special Event event over 450 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPRITELY VIXEN13168NBTR A Lee (Lochinvar)
2BELLES NIGHTMARE56135FSTDK C Neave (Ulmarra)
3FIRE WITH ME6311125.51M J Moroney (Lake Munmorah)
4BARB’S TICKO44437NBTB E Kelly (Salt Ash)
5MRS. SLOCOMBE37111NBTK Neave (Ulmarra)
6DIDDY DEVIL1737725.63C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
7RIGHT AMOUNT25331NBTL J Slade (Gloucester)
8IMAGINING34113FSHJ A Higgins (Currans Hill)
9GALE WARNING67444FSTDA Teofilo (Mona Vale)
10HEIGHINGTON4782425.52S M Williams (Colyton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments