Thursday 13th October 2011

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 13th October 2011

Race No. 1Rams Home Loans Maiden Stake04:04PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL BLISS377FSHM D Shambler (Elrington)
2SEEDY SPECIAL3464NBTL Moncrieff (Keinbah)
3TIGGERLONG MAC388FSHM J Donohue (Medowie)
4CASSIDY7FSHR A Lee (Lochinvar)
5BAD IMAGE4FSHN J Becroft (Kurrajong)
6HOPE AND GLORY44734NBTI B Rose (Old Bar)
7GET WET577FSHM J Donohue (Medowie)
8HEAD ON PRANG83455FSTDA S Jones (Metford)
Race No. 2P.r.d Nationwide Real Estate04:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1METHODICAL1546322.76P Constable (Aberdeen)
2DALLAS COUNTY2526422.95L S Montgomery (Umina Beach)
3THANK YOU JOHN61224FSTDT F Pullman (Keinbah)
4TRUE BLUE MATE74271NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
5DEADLY SILENT7543523.13P W Neilson (Maitland)
6CHEEKY AGOGO4721622.72C Garrard (Maryland)
7MISTER NORRIS61425FSHC L Sherwood (Chermside)
8OFF TO GLEBE2516223.16P Constable (Aberdeen)
9BOURNE NAPPING58244NBTA S Jones (Metford)
10BRAY’S DYNAMITE88684NBTC M Travers (Whalan)
Race No. 3East Maitland Tab Stake04:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING WOLFMAN4676425.90A Chiarelli (Collaroy)
2CHADRICK4241125.46R J Evans (Moonbi)
3REVEALED3514FSHM J Ferguson (Leppington)
4CREME COCO33263NBTM Enright (Aberglasslyn)
5SETTING THE PACE44362NBTF L Trowbridge (East Maitland)
6BUSH TEA8766825.78D J Sanderson (Kurri Kurri)
7MY BRO DAVE415NBTA T Duggan (Wyee)
8RED DEAL7712825.34R J Mansley (Blackhill)
9TUNZA75264FSTDS M Williams (Colyton)
10KRIDON KEEPING64774NBTB J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 4Tom Myhill Butchery Mixed Stake05:00PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SIR NORRIS44322NBTC M Reinke (Londonderry)
2JEN5875NBTR R Warren (Cooranbong)
3MISS DIRECTION44527NBTP Constable (Aberdeen)
4LIKA LEZAH35273FSTDI B Rose (Old Bar)
5MISS VIOLETFSHR A Lee (Lochinvar)
6THRILLING AXEL44476NBTR J Mansley (Blackhill)
7DEVINE MAID56FSHP J Parrelli (North Rothbury)
8PERFECT SENSE65723NBTR J Mansley (Blackhill)
Race No. 5East Maitland Veterinary Clinic05:24PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YEAH I KNOW46133NBTA L Huntington (Weston)
2WHEELY SMART16758FSTDA Azzopardi (Londonderry)
3FRANK SANNETTE21877NBTJ L Harris (Cooranbong)
4SAVANT1865422.76K Yates (Neath)
5FIRE WITH ME1631122.56M J Moroney (Lake Munmorah)
6PRESS STATEMENT6338122.76M C Moncrieff (Kahibah)
7RED JOHN25612NBTG S Smith (Park Ridge)
8PENNY TOKAAM86652NBTT F Pullman (Keinbah)
9PIRATE TOKAAM7564622.81T F Pullman (Keinbah)
10FORE ED64776NBTA Wade (Kings Langley)
Race No. 6Maitland & Warners Bay Auto Bar05:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZEPHYR ZING3126625.10G J Prisk (Heddon Greta)
2JASON’S GIFT53747NBTP Line (Taree)
3BLACK ASTRO BOY78412FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
4ROCKACOCOB472225.47C M Proctor (Londonderry)
5IMPERIAL DESIGN7281425.67S Kelly (Birmingham Gard)
6RANDOM PURPOSE3614325.36P Constable (Aberdeen)
7WARWICK AVENUE5575425.66C M Proctor (Londonderry)
8SATAN’S ASSASSIN65247FSHC M Reinke (Londonderry)
9LOW KEY7617725.60R Mansley (Black Hill)
10TUNZA75264FSTDS M Williams (Colyton)
Race No. 7Carpet Court East Maitland Stak05:58PM (NSWtime)
Mixed event over 565 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1THRILLING SMIRK4578532.69R J Mansley (Blackhill)
2RITZY JIGGLES6177532.40A A Foukkare (Wyong)
3HE’S MY FUTURE14553FSTDC M Reinke (Londonderry)
4DIDDY ROSE6622132.09C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
5SMART SAM16315FSTDE J Castle (Sawyers Gully)
6DEVINE NATION8378732.31P J Parrelli (North Rothbury)
7MY THIRD GONE7214431.73A T Wiseman (Kangy Angy)
8DIGGER NORRIS28135NBTM H Black (Lisarow)
9HEIGHINGTON74782FSTDS M Williams (Colyton)
Race No. 8East Maitland Business Houses F06:14PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $2,260 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S TICKO34443NBTB E Kelly (Salt Ash)
2STYLISH WILLIAM26221NBTC M Reinke (Londonderry)
3MISS LOUISE1125.43L P Azzopardi (Londonderry)
4JOHN’S DREAM3522125.41D John (Lower Belford)
5LITTLE ED1332225.27B E Evans (Moonbi)
6ROGAN BLACKF7162NBTR Herbert (Weston)
7UNFINISHED2171125.30M J Ferguson (Leppington)
8COMPLICIT34133NBTC J Carl (Londonderry)
9CREME COCO33263NBTM Enright (Aberglasslyn)
10WARWICK AVENUE5575425.66C M Proctor (Londonderry)
Race No. 9Matt Anderson Plumbing Services06:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE SPRINGS58223NBTP Quinton (Muswellbrook)
2CAZA COOL72318FSHM H Black (Lisarow)
3BLACKBERRY71121FSHG S Smith (Park Ridge)
4TUSCANY COVE11222.53L P Azzopardi (Londonderry)
5GILLIESTON MISS15161FSHB Davies (Bellbird)
6HAMISH TANGA58111NBTM C Sharman (Muswellbrook)
7GROUP ONE JOHNNY65112FSTDP W Neilson (Maitland)
8RAGING BULL22366NBTA T Wiseman (Kangy Angy)
9CINCINNATI KID4412NBTT G Martin (West Wallsend)
10DEMONIC DELAGO74472FSHA T Wade (Kings Langley)
Race No. 10J&h Air Conditioning & Equipmen06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEVINE CONTENDER7214222.75P Parrelli (North Rothbury)
2COASTAL LADY7676122.75C R Francis (Nabiac)
3WHAT A COLLISION12452NBTP W Neilson (Maitland)
4YO COOL MAXIE32513NBTB E Evans (Moonbi)
5INISHFREE122NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
6STRESS DATE32486NBTD J Irwin (Maudsland Qld)
7AVONDALE DURANTE34336NBTC A Garrard (Maryland)
8PERISHER VALLEY16265NBTS Smith (Branxton)
9NINTENDO BONES66724FSTDD R Leard (Gateshead)
10CINCINNATI KID4412NBTT G Martin (West Wallsend)
Race No. 11Lochinvar Marlow Future Stars H10:00AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHLOLIVINDY ABLEFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
2DALWOODFSHD W Tuckwell (Wallsend)
3SONGAR ZIPPER56FSHS Greene (Kearsley)
4PAPER MAN36323NBTG J Robertson (Williamtown)
5GUNNADOO TRADERFSHC Gatt (Catherine Field)
6BETTY BOOST IT24467NBTB Atkins (Mayfield)
7MALEAHFSHG B Lee (Wyee)
8KWEENISFSHD Wright (Singleton)
Race No. 12Lochinvar Marlow Future Stars H10:15AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKOUT SHELBYFSHG J Robertson (Williamtown)
2LOCHINVAR CURL2FSHR C Smith (Barnsley)
3DURNBRIDGEFSHK L Sanderson (Kurri Kurri)
4DADDY’S AWESOMEFSHK Sultana (Londonderry)
6BIG JET PLANEFSHA Teofilo (Mona Vale)
7DESALLE BALEFSHB J Wheeler (The Oaks)
8UNO JEANIE227NBTN Jordan (Kitchener)
Race No. 13Lochinar Marlow Future Stars H310:30AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER HUSTLER6FSHB J Buckley (Clarence Town)
2FAST SUMMERFSHL P Azzopardi (Londonderry)
3STATE GALLERYFSHD S Riley (The Entrance North)
4DON’T KNOCKER32FSHP W Neilson (Maitland)
5LOLLIPOP KIRRAFSHK P Cheetham (Harpers Hill)
6BLUE ROGANFSHR Herbert (Weston)
7DYNAMIC FANTASYFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8WHITE AIRFSHT J Caines (Wedderburn)
Race No. 14Lochinvar Marlow Future Stars H10:45AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KING EXITFSHK R Lean (East Maitland)
2COOL REFLECTION34373NBTB J Buckley (Clarence Town)
3COLONEL’S CHOICEFSHC Gatt (Catherine Field)
4KODIAKFSHD Wright (Singleton)
6MOULDYFSHG J Robertson (Williamtown)
7ELITE ARTFSHD S Riley (The Entrance North)
8DINKI SAURUS87763NBTL J Fletcher (Oakville)
Race No. 15Lochinvar Marlow Future Stars H11:00AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOOL EXIT5FSHK P Cheetham (Harpers Hill)
2SULL’S FLAMEFSHT C Priest (Sawyers Gully)
3KNOCK ‘EM3FSHT J Caines (Wedderburn)
4APOLLO MICKFSHA M Callaghan (Kearsley)
5MR INZFSHC Gatt (Catherine Field)
6SIR HONEYBADGERFSHJ C Munro (Mulbring)
7HEIDI CHOICEFSHA M Lucas (Whittingham)
8PAIHIA CARBONFSHL J Fletcher (Oakville)
Race No. 16Lochinvar Marlow Future Stars H11:15AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OH RYAN6827NBTP A Carrall (Farley)
2BARELEN NORRISFSHB Anderson (Berkshire Park)
3SWITCH IN TIMEFSHK Sultana (Londonderry)
4CAR PARK KIDFSHR Herbert (Weston)
5ULTIMATE DUST UPFSHD Anderson (Black Hill)
6DISTANT KNOCK47FSHD Wright (Singleton)
7PERFECT SPOT54FSHG Harborne (Warabrook)
8BIT OF TIMEFSHL P Azzopardi (Londonderry)
Race No. 17Lochinvar Marlow Future Stars H11:30AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE BELOWFSHG S Smith (Park Ridge)
2WRITE THE FUTUREFSHA Teofilo (Mona Vale)
3BURNING BEAUTY8FSHB Deguara (Lake Haven)
4DRINKIN’ SILVERFSHW M Ison (Bobs Farm)
6MISS MELLIEFSHA M Lucas (Whittingham)
7MARVICKI24FSHS M Wheeler (Blue Haven)
8WISE HEAD28786FSHA T Wiseman (Kangy Angy)
Race No. 18Lochinvar Marlow Future Stars H11:45AM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MINZA RED ONEFSHC Gatt (Catherine Field)
2CLASSY PEDRO365NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
3COARSAIRFSHT J Caines (Wedderburn)
4LOCHINVAR FOXFSHW G Davies (Holmesville)
5DEVINE JEWELFSHP J Parrelli (North Rothbury)
6SO COMPLETE4888NBTL J Fletcher (Oakville)
7GUNLAW GALOFSHW M Ison (Bobs Farm)
8BARELEN ANGELFSHB Anderson (Berkshire Park)
Race No. 19Lochinvar Marlow Future Stars H12:00PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HYPER STATEFSHD S Riley (The Entrance North)
2TYRANT TODDFSHA M Lucas (Whittingham)
3REGAL GLYDERFSHA M Drapiewski (Rossmore)
4PRINCE KNOCKA26363NBTP W Neilson (Maitland)
6MAKA MOVEFSHS Smith (Branxton)
7SCHNIKEY BALEFSHB J Wheeler (The Oaks)
8GOLD STAKESFSHD Anderson (Black Hill)
Race No. 20Lochinvar Marlow Future Stars 112:15PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RELAMPAGOFSHJ I Harper (Wyee)
2SCAMPY KNOCKS2323FSHD Wright (Singleton)
3SUPERIOR DREAMFSHN A Falls (Backmede)
4ARMENRAFSHW Bright (Wamberal)
6STAR GUNFSHT J Caines (Wedderburn)
7ROYAL TORNADOFSHA M Drapiewski (Rossmore)
8WIL CURRYFSHR R Bell (Blacksmiths)
Race No. 21Lochinvar Marlow Future Stars 112:30PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $455 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $90 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANJO’S IMPACT85757NBTJ C Munro (Mulbring)
2KAITLYN’S ROSE34452NBTA J Mccrohon (Dalwood)
3COLD SHOULDERFSHP Mccann (Glebe)
4MISS HACKEL78386FSHA M Janissen (Woodberry)
6BURNING SONGAR65FSHR R Bell (Blacksmiths)
7WONGAWILLI FIVEFSHA Chiarelli (Collaroy)
8KEBAB465FSHB L Horton (Muswellbrook)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments