Thursday 23rd April 2009


Race 1 400m M 19.28
WELCOME TO MAITLAND GBOTA
1 KARLOFF M FAY TROWBRIDGE
2 RAGING ROGER M CECIL KENNEDY
3 BIG COOL CARSON M MATTHEW AINSWORTH
4 YOU’RE SO FINE M MICHELLE SHAMBLER
5 AMBROSOLI M LEONARD POLIDANO
6 MAL’S MUFFIN M BRUCE CARR
7 HYPER WAVE M ANTHONY SASSANO
8 NORAVILLE M PETER JACKSON
9 MR. PENTRIDGE M HELEN PULLMAN

Race 2 400m M 19.52
‘KNOCKA NORRIS’ AT STUD MAIDEN
1 LASANCE M IAN ROSE
2 SILENT HISTORY M BRUCE CARR
3 TWO TO MIDNIGHT M DARREN SULTANA
4 PATCH UP JOB M NICHOLAS CLIFTON
5 WHAT SUBJECT M LEONARD POLIDANO
6 SOUTHERN STATE M RAYMOND LEE
7 GIFT PACK M SUSAN SMITH
8 DELTA MINT M RAYMOND WATSON
9 MR. PENTRIDGE M HELEN PULLMAN

Race 3 450m 5 20.11
DEVINE KENNELS STK
1 BIRRABA BOY 5 WALTER SIMMONS
2 PRETTY BOY TROY 5 CHRISTINE OLDFIELD
3 FORGET WHAT 5 JOHN EDWARDS
4 SHADY CHARACTER 5 ARTHUR ARMSTRONG
5 FINLAY 5 PETER NEILSON
6 BEN CROW 5 NEAL GRAY
7 WILLY MINT 5 GREGORY FREEMAN
8 MINT OCTANE 5 ROBERT SMITH
9 TWO SHAY TURTLE 5 LEONARD POLIDANO
10 MOOGLES 5 SHANE REED

Race 4 400m 5 20.35
MISS ELLY MINT TROPHY
1 TEARAWAY TANYA 5 MAUREEN WEST
2 FLYING ESTHER 5 JOHN MUNRO
3 KATIE’S RUBY 5 JOHN FARRELL
4 JENNY BANNER 5 LEONARD POLIDANO
5 CRACKLYN’ JAYDEE 5 BRUCE CARR
6 WHAT A GOODWIN 5 BRYAN YOUNG
7 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
8 LIANA BUBBA LEE 5 TERRENCE RANSOM

Race 5 400m 5 20.55
HUNTER WHOLESALE CHICKEN STK
1 HALL’S WELL 5 KADE JARVIS
2 HARDAWAY MISS 5 RONALD MARSDEN
3 PURE MINT 5 WAYNE VANDERBURG
4 YOU’RE HISTORY 5 BRUCE CARR
5 ARRANGE BAIL 5 SHANE REED
6 SHOT AWAY 5 JASON MACKAY
7 BRILLIANT GEM 5 SCOTT PAYNE
8 BLACKLOCK 5 ROBERT CASTLE
9 SARAH’S PROGENY 5 PETER JOHNSTON
10 WHITE KNIGHT OZ 5 ROBERT STRANG

Race 6 450m NG 21.14
MAITLAND MERC G/CUP CONS
1 ACCOUNTS 5 CHRISTINE OLDFIELD
2 ZAMBOLA BALE 5 BRENDAN WHEELER
3 STEADFAST TAMMY 2 ERIC CASTLE
4 LADY SNIPER 5 BRADLEY FOGG
5 FISHA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
6 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI
7 LAST MAN OUT 5 MARK GATT
8 STEELY JACK 5 WENDY ISON
9 SPELL FIRE 5 ERIC CASTLE
10 BOSS NUMBER ONE 4 CLIFFORD CLARK

Race 7 400m 4/5 21.38
BRAD SANGSTER GOOD GUYS STK
1 MANTAQUILLA 5 WAYNE VANDERBURG
2 RUN BRIONEY 4 BRADLEY FIELD
3 BLOCKER ROACH 5 TERRY PRIEST
4 SOMBRE PHANTOM 5 MATHEW EGGE
5 DOUBLE PEPPERONI 5 ERO GATT
6 JOGEP 5 GEOFFREY PRISK
7 MISS ELLY MINT 4 ROBERT SMITH
8 MISS SHAK 4 GLEN BEUZEVILLE
9 MAGGIE A GOGO 5 ROBERT WHITELAW
10 MISS HYPERACTIVE 5 JO-ANN CROSER

Race 8 450m NG 21.58
FARROW WYATT CHRT ACNTS G/ C FNL
1 MAGNIFIQUE 3 JULIE FLETCHER
2 TURBO CONQUEST 5 CHARLIE GATT
3 NOVA SURF 4 NEAL GRAY
4 ELITE ORIENTAL 2 REG KAY
5 RABRACS 5 WAYNE VANDERBURG
6 YOUTAR WARRIOR 4 CHRISTINE OLDFIELD
7 EXCEL LIKE TIME 3 ANTHONY AZZOPARDI
8 SNELL TO EXCEL 3 ANTHONY AZZOPARDI
9 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI
10 STEADFAST TAMMY 2 ERIC CASTLE

Race 9 450m 4/5 22.30
CBA LOCAL BUSINESS BANKING CUP
1 SPELL FIRE 5 ERIC CASTLE
2 SURFIN’ MINT 5 GREGORY FREEMAN
3 KILLARNEY BABE 4 GREGORY PERRIN
4 DENTAX BALE 5 BRENDAN WHEELER
5 VIVALDI STAR 4 JASON MACKAY
6 BOSS NUMBER ONE 4 CLIFFORD CLARK
7 MURRANJI NED 4 ADAM MCCROHON
8 KAI LAGER 5 WALTER SIMMONS
9 MOOGLES 5 SHANE REED
10 MINT LORIAN 5 GREGORY FREEMAN

Race 10 450m 5 22.53
ANZAC REMEMBRANCE DAY STK
1 EXTREME IMPACT 5 NEVILLE BROADBENT
2 KICKIN’ WING 5 JASON MACKAY
3 GEORGE’S PICK 5 LEONARD POLIDANO
4 NOVEMBER PEARL 5 CHRISTINE OLDFIELD
5 GLORIOUS GEM 5 TONIE PAYNE
6 HESA HORSE 5 DARREN SULTANA
7 HEADLINE ACT 5 NICHOLAS CLIFTON
8 ALWAYS QUOTED 5 JOHN MOONEY
9 MINT LORIAN 5 GREGORY FREEMAN
10 TWO SHAY TURTLE 5 LEONARD POLIDANO