Sunday 20th April 2008


Race 1 311m M 13.00
SKYE MAIDEN
1 BRUMBY GIRL M BRETT BOWERMAN
2 JUNGLE GIRL M ALFRED VELLA
3 SEYMOUR PARDOO M RAYMOND BULLIMAN
4 GRAND KISAKI M MEGAN YEO
5 KOOLEMME M MEGAN-LEE MASON
6 WAR WAGON M PAUL ROACH
7 CEE PEE PAINTER M GEOFFREY SHEATHER
8 ACOLA MARY M ROBERT SONTER

Race 2 311m MX 13.20
ALYSSA MIXED STAKES
1 FELIZ NAVIDAD M GEOFFREY SHEATHER
2 RUSH ON MATE M ED THOMPSON
3 MR. FATMAN M SHANNON BERMINGHAM
4 BROOKLYN BRAWLER M ALFRED VELLA
5 EBON LEE 5 BRADLEY WAKEM
6 DOWNUNDER GAMBLE M ALAN BLOOMFIELD
7 TEMPESTUOUS LADY 5 SHANE PULBROOK
8 DIAMOND KAREEN M FRANCIS O’HALLORAN

Race 3 434m MX 13.40
TYLER MIXED STAKES
1 GHETTO SUPERSTAR M DEAN JENNER
2 MOLLY ROC M LEE CODD
3 RUSH HOURS BABE 5 ED THOMPSON
4 KOOKABUNNA RED 5 GEOFFREY SHEATHER
5 SHEAR STAR 5 RONALD WEBB
6 MIGRAINE M ANTHONY FRAZER
7 LISA PARDOO M RAYMOND BULLIMAN
8 NO COMFORT M LEN HAARING
9 GIZMO GIRL 5 ALAN BLOOMFIELD

Race 4 434m 5 14.00
ANGELECA 5TH GRADE
1 CHEVY KID 5 IAN STANFORD
2 LEE’S SUPRISE 5 ALFRED VELLA
3 GOOD FOR TEN 5 DEAN JENNER
4 GLENOLLIE 5 ROBERT LOVETT
5 HELLFIGHTER 5 PAUL ROACH
6 GUANTANAMO GIRL 5 RONALD ROBERTS
7 MASTER PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 MY SUSIE 5 ANTHONY FRAZER

Race 5 434m 5 14.20
SPANNER HOBBS
1 BALMAIN BIRD 5 LESLEY REYNOLDS
2 SPINAWAY LASS 5 JOHN LODGE
3 DULCIE LIMES 5 PAUL ROACH
4 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
5 Vacant
6 CYCLONE SOPHIE 5 ROBERT LOVETT
7 GET TOUGH 5 LEN HAARING
8 VAL OPAL 5 GEOFFREY WILLIAMS

Race 6 434m 5 14.40
MAKAYLA 5TH GRADE
1 ACOLA SUNSHINE 5 ROBERT SONTER
2 FORSI 5 ANTHONY MEDINA
3 Vacant
4 JACK PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
5 RUSH ON BOY 5 ED THOMPSON
6 Vacant
7 APPLE CROSS 5 GEOFFREY SHEATHER
8 ASSASSIN OSTI 5 LEE CODD

Race 7 311m 4/5 15.00
ED THOMPSON APPRECIATION
1 REGAL KAYLA 4 ALFRED VELLA
2 OLAY PRANCER 4 SHANNON BERMINGHAM
3 KOKODA QUIG 4 BARBARA MONTEFIORE
4 MEDICI PRINCE 5 ROBERT LOVETT
5 Vacant
6 WILD LILAC 4 ANTHONY MEDINA
7 RIVIERA TOP 4 GEOFFREY SHEATHER
8 BENT CHAISSIS 5 PETER AKERS

Race 8 311m FFA 15.20
POLLYANNA FREE FOR ALL
1 SAINT JAKE 2 PETER AKERS
2 RED CLOUD 2 ALFRED VELLA
3 Vacant
4 SHE’S ADS GIRL 3 KEVIN BRENNAN
5 SUDOKU PUZZLE 2 LEE CODD
6 Vacant
7 HOGWART GRANGER 3 ALFRED VELLA
8 KOORINGA DONNA 1 ANTHONY FRAZER

Race 9 311m 5 15.40
KELLY STAKES
1 HIGHFLYING BOBIE 5 DIANNE SHEATHER
2 TITANIC AWESOME 5 ROBERT SONTER
3 ICE CUBE 5 LEN HAARING
4 AZURA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
5 BLUES SO LOONY 5 ED THOMPSON
6 PYRENEES LEGACY 5 ROBERT MILNE
7 GALBA JULIE 5 SHANNON BERMINGHAM
8 WILLIE BE QUIET 5 ANTHONY MEDINA

Race 10 530m FFA 16.00
CHRISTINE JAMES FFA
1 WITH SPADES 4 LEN HAARING
2 BRIDGET LEE 3 LEN HAARING
3 Vacant
4 PRETTY JESS 1 ANTHONY FRAZER
5 Vacant
6 BONNIE LEE 2 LEN HAARING
7 Vacant
8 GUANTANAMO BOY 4 RONALD ROBERTS

Race 11 311m 5 16.20
SAMANTHA STAKES
1 WILLEE O’ROURKE 5 KEVIN BRAY
2 OPAL PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
3 WHAT A FOOL 5 ALAN BLOOMFIELD
4 DORA DIVA 5 LEN HAARING
5 PINK DIAMOND 5 ALFRED VELLA
6 LAST LOOK 5 R JOHNSTON
7 KOOKABUNNA BING 5 GEOFFREY SHEATHER
8 BLACK BLUES 5 ED THOMPSON

Race 12 311m 5 16.40
CURATOR BOB STAKES
1 SMOKE SHOW 5 ALAN BLOOMFIELD
2 GUNNA MICK 5 SHANNON BERMINGHAM
3 Vacant
4 LARRAKINS GIRL 5 BRETT BOWERMAN
5 ACOLA LADY 5 ROBERT SONTER
6 Vacant
7 MOST DARING 5 LEN HAARING
8 MICHELIN JENNY 5 DAWN LEE