Sunday 24th May 2009


Race 1 311m MX 12.00
BRUCE THOMPSON MIXED STAKES
1 RANGER ALEX M SCOTT FARLEY
2 MIDNIGHT MIDGET 5 CLIFFORD RUSTEN
3 BLACK AND WON M ANTHONY FRAZER
4 CAUZA HANGOVER 5 JOHN LAWSON
5 LIDSDALE PRIZE M RAYMOND BULLIMAN
6 SAMEDI 5 ED THOMPSON
7 ACOLA RUBY M JOHN BARRASS
8 TIBETTIN MISS 5 ANTHONY FRAZER
9 IONA PARDOO M RAYMOND BULLIMAN

Race 2 311m 5 12.20
SUE VELLA STAKES
1 HIGH FIVE FLYER 5 SHANNON CRAIG
2 TRAGIC SCENE 5 MARK VELLA
3 BRANDY ROSE 5 BRADLEY O’NEIL
4 RUG RIPPER 5 ROBERT SONTER
5 BOBBY COUGAR 5 MARK VELLA
6 AZURA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
7 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
8 FAIR COLLISION 5 CAROLYN HORE
9 MAJOR EGO 5 MARK VELLA
10 PAPER STATE 5 BRADLEY O’NEIL

Race 3 311m 3/4 12.40
MUDGEE GUARDIAN STAKES
1 MISS PETRIBURG 4 RONALD STEEL
2 PEGGY’S CHOICE 4 ANGUS MORGAN
3 Vacant
4 KOKODA QUIG 3 BARBARA MONTEFIORE
5 KARLOO SHACOBY 4 TERRENCE NORTHEY
6 Vacant
7 ACOLA DREAMBOAT 4 JOHN BARRASS
8 ASHLIN ROSE 4 RAYMOND BULLIMAN

Race 4 311m 3/4 13.00
MUDGEE MOTOR INN STAKES
1 GET TOUGH 4 LEN HAARING
2 PETRIBURG LASS 3 RONALD STEEL
3 Vacant
4 CHICA SHACOBY 4 TERRENCE NORTHEY
5 ZANY STYLE 4 DAWN LEE
6 Vacant
7 FREDDY COOPER 3 JUNE LANESBURY
8 MISS CINDY 4 BRADLEY O’NEIL

Race 5 311m 5 13.20
BLUE PAWS 5TH GRADE FINAL
1 UNO THE DOOLEY 5 LEN HAARING
2 SEYMOUR PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
3 SLIPPERY CHARLIE 5 PETER TOGIAS
4 SLIPPERY BOY 5 PETER TOGIAS
5 AWESOME MATE 5 CLIFFORD RUSTEN
6 BLACK MUSKRAT 5 WARREN JARVIS
7 PHOEBE MACFLASH 5 SCOTT FARLEY
8 RUSH HOUR WILLIE 5 ED THOMPSON
9 CAUZA HANGOVER 5 JOHN LAWSON
10 PAT THE LEOPARD 5 CLIFFORD RUSTEN

Race 6 434m MX 13.40
JULIE MIXED STAKES
1 SPOT THE MOO 5 ROBERT SONTER
2 COMMANDER SHAK M SCOTT FARLEY
3 GOGO MARY M BRADLEY O’NEIL
4 KAI SUN KIM M DENNIS KEEGAN
5 Vacant
6 KINGSBRAE POWER 5 ANTHONY FRAZER
7 RAGING SURF M ED THOMPSON
8 UNO MARK M GEOFFREY WILLIAMS

Race 7 434m NG 14.00
GRNSW COUNTRY CHALLENGE FINAL
1 WINONA GOLD 3 GRAHAM PICKERING
2 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
3 VENUS KEEPING 1 NOELENE WALSH
4 OUR ELITE BELLE 2 JOHN LAWSON
5 SINS SPIRIT 1 JOHN CROSSLEY
6 VAL OPAL 3 GEOFFREY WILLIAMS
7 DRIVE UP 2 JOHN LAWSON
8 CASHMERE QUEEN 1 DIANNE CRAIG
9 BEAT’ EM 4 KEVIN SILLS
10 COLUNDER 1 ROBERT MUNN

Race 8 434m 5 14.30
KEITH FISHER STAKES
1 RUSH HOURS SON 5 ED THOMPSON
2 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
3 Vacant
4 WAR WAGON 5 SHANNON CRAIG
5 ELITE CHEER 5 DAWN LEE
6 Vacant
7 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON
8 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY

Race 9 434m NG 14.50
ROBERT SONTER STAKES
1 CHLOE MILNE 4 ROBERT MILNE
2 BEAT’EM 4 KEVIN SILLS
3 LARAPPIN STORM 3 MARK VELLA
4 SHACOBY LEE 3 TERRENCE NORTHEY
5 COLUNDER 1 ROBERT MUNN
6 HELLFIGHTER 3 DARYLE CRAIG
7 TALK ABOUT ME 4 NOELENE WALSH
8 UNCLE JOEL 1 ED THOMPSON

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments