Sunday 16th November 2008


Race 1 560m 5 13.05
ROYAL HOTEL
1 PERCEPTION 5 WAYNE LAY
2 BLACK SKILA 5 ISABEL SHADLOW
3 PRINCE JACOB 5 WILLIAM CHRISTIE
4 SHARP KNOCK 5 DENIS WRIGHT
5 OLD BUSTER 5 DONALD KIRK
6 TIFFANY’S PLUNKY 5 PHILLIP BOON
7 MURRANJI JIM 5 LENA SWEETMAN
8 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL

Race 2 429m 4/5 13.25
AC/DC FIRE PROTECT/N SERV HEAT 1
1 CENA’S FURY 5 DAVID DUNN
2 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS
3 PURPLE HEART 5 WAYNE LAY
4 TIFFANY CASE 5 M MAYNARD VIC
5 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
6 SENIOR BEAR 5 RAYMOND LEE
7 DISCO MIMY 5 RON GITTOES
8 MYKONOS MISS 5 TAMARA SPINKS

Race 3 429m M 13.45
VALLEY LONGWALL DRILLING STAKE
1 WITTY’S JASPA M TREVOR WITT
2 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
3 BONDED MULWEE M ALEXANDER VERHAGEN
4 GIFTED WILLEE M SCOTT FARLEY
5 STRONG CHARACTER M BRIAN HORTON
6 RED PERFECTA M CAROLYN YOUNG
7 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE
8 DISCO RUSH M RON GITTOES
9 PANDA MAGIC M FRANCIS JAMIESON
10 CENTURION KNOCK M JANET DUNN

Race 4 328m MX 14.05
FARMER’S BARN STAKE
1 JEN STAR 5 ISABEL SHADLOW
2 JUST TOO GOOD M MICHAEL COADY
3 WITTY’S CARNAGE 5 TREVOR WITT
4 MISS BISEGNA M DENISE PRIEST
5 WINNEBAGO LASS M MARION COADY
6 HOT RUFUS 5 ROBERT NEWSTEAD
7 HILLVIEW HUE M DALE TOLMIE
8 HASSELL M ERIC SHARMAN
9 RAGING ROGER M CECIL KENNEDY
10 FLYING CALEB M MATTHEW CAPPER

Race 5 328m MX 14.25
MUSWELLBROOK HOLDEN STAKE
1 ENERGY INC M STAN SMEDLEY
2 CARTWHEEL GIRL M KERRY MARSH
3 SPARKY’S MISS M MARY-ANN WHITLOCK
4 WALKABOUT TRACE 5 ANDREW NASH
5 SARAH’S PROGENY M PETER JOHNSTON
6 MY LITTLE MAN M TAMARA SPINKS
7 NICE TO DREAM M MICHAEL COADY
8 LOCO BONITA 5 CECIL KENNEDY
9 MURRANJI EMMA M PETER MIDSON
10 GEM’S MAGIC M RON GITTOES

Race 6 328m 4/5 14.45
PRINCE OF WALES TAVERN STAKE
1 DYLAN BLACK 4 ANDREW GROIZARD
2 DREAMY STAR 5 ANTHONY CERVENY
3 ABSOLUTE TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
4 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
5 ALL ELITE 5 MICHAEL HOWDEN
6 CENTRE BOLT 5 UNAVAILABLE
7 COOL CYRUS 5 ANDREW NASH
8 LUCY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN

Race 7 560m MX 15.05
WAYNE LAY STAKE
1 DIS LOW KATE 5 SHANE HILL
2 CASH UP ABBEY 5 SCOTT FARLEY
3 SWIFT KNOCK M DENIS WRIGHT
4 CRUSH IT UP 5 BRADLEY FOGG
5 COUNTRY CRUISER 5 GWENDOLINE SPARKE
6 MANIZZY DIZZY M M MAYNARD VIC
7 TUMBLEWEED 5 BRUCE BATEY
8 SLEEPY SILVER M SHANE HILL

Race 8 328m MX 15.25
BLUE PAWS FINAL
1 HENRY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
2 BOW TANGA M MAUREEN SHARMAN
3 APACHE SNOW M RONALD DAWES
4 WALLET LINER M MICHAEL COADY
5 STATELY GODDESS M DENISE PRIEST
6 MARAND’S GIFT 5 MARGARET NASH
7 POP’S DIAMOND 5 FRANCIS JAMIESON
8 ANFIELD STAR M WILLIAM CHRISTIE
9 WINNEBAGO LASS M MARION COADY
10 JUST TOO GOOD M MICHAEL COADY

Race 9 429m 4/5 15.45
AC/DC FIRE PROTECT/N SERV HEAT 2
1 CYCLONE MARAND 5 ANDREW NASH
2 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
3 KILLARNEY KING 5 COLIN LANE
4 FOXY LOXY 5 LOUISE MCGEE
5 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
6 TIM’S MAGIC 5 DENISE PRIEST
7 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
8 DUSTY STORM 5 MICHAEL STEWART

Race 10 429m 4/5 16.05
AC/DC FIRE PROTECT/N SERV HEAT 3
1 RON’S COLLISION 4 RONALD FISHER
2 JAMES FRANCIS 5 PETER MIDSON
3 NOT A PUZZLE 5 RON GITTOES
4 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON
5 STATE OF CHAOS 4 BRIAN CHIVERS
6 SHANTAE 5 LOUISE MCGEE
7 DR. VAN HEISLING 5 JAMIE EDWARDS
8 NAILED IT 5 ROBERT GROIZARD JNR

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments