Sunday 26th April 2009


Race 1 429m M 13.30
MUSWELLBROOK GREYHOUND CLUB
1 COMMANDER SHAK M SCOTT FARLEY
2 MYSTERY KNOCK M JANET DUNN
3 WHY BOTHER M TAMARA SPINKS
4 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
5 CENTURION KNOCK M JANET DUNN
6 WITTY’S JASPA M TREVOR WITT
7 DEMO KNOCK M DENIS WRIGHT
8 HOWES TIGGY M DANIEL GALVIN

Race 2 328m MX 13.50
BLUE PAWS FINAL
1 STATE CRUISER 5 DANIEL GALVIN
2 MADAM BANKER M DAVID DUNN
3 DANNY’S BELLE 5 TAMARA SPINKS
4 TOKEN OF DREAMS M COLIN CALDWELL
5 REINDEER ROMP M ROSS SHOESMITH
6 DITZY M SUSAN SMITH
7 MISS SOPHIE 5 TERRY PRIEST
8 JUST A FLASH M MICHAEL COADY
9 TARA TANGA M ERIC SHARMAN
10 MULWEE ROCKET M ALBERT NEWSTEAD

Race 3 429m NG 14.10
SCHUTE SAXON GBOTA CUP
1 AMI TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
2 SHANTAE 4 LOUISE MCGEE
3 MIXED UP TIGER 4 TREVOR DEAVES
4 AWESOME LIBBY 4 RON GITTOES
5 SPEEDY SISTER 4 PETER HONNERY
6 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
7 ROS’S CHOICE 5 SUSAN SMITH
8 CLASSY STARDOM 4 JASON KELLER

Race 4 429m NG 14.30
FARMERS BARN
1 MOOGLES 4 SHANE REED
2 KOTARA BEAR 4 RAYMOND LEE
3 JOEY’S PUZZLE 2 LOUISE MCGEE
4 APACHE SNOW 4 RONALD DAWES
5 Vacant
6 AMOS PUZZLE 1 RONALD DAWES
7 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
8 ELITE STARDOM 3 JASON KELLER

Race 5 328m NG 14.50
MUSWELLBROOK HOLDEN
1 ELITE THOMAS 3 TAMARA SPINKS
2 LUCY TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
3 NEVER LIE 4 RICHARD WILTON
4 ARRANGE BAIL 5 SHANE REED
5 CARLSBERG 2 JASON KELLER
6 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
7 NOT A PUZZLE 5 RON GITTOES
8 HOUDINI LAD 3 PAUL RODERICK
9 MARBLY 5 BRYAN YOUNG

Race 6 560m NG 15.10
ROYAL HOTEL
1 BON FLYER 5 DANIEL GALVIN
2 NOBODY KNOCKS 5 DENIS WRIGHT
3 Vacant
4 BLUE BAR 5 ALEXANDER VERHAGEN
5 BURN IT 5 ANDREW GROIZARD
6 Vacant
7 GAZSHA 4 GARY ADAMS
8 FOXY LOXY 5 LOUISE MCGEE

Race 7 328m 5 15.30
MBK SHIRE COUNCIL CUP FINAL
1 MEET YOU THERE 5 RONALD FISHER
2 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
3 ASHMORE POWER 5 ISABEL SHADLOW
4 CENTRE BOLT 5 UNAVAILABLE
5 BANJO HOTTY 5 ALEXANDER VERHAGEN
6 PRAIRIE PROWLER 5 EDWARD MANNING
7 PHOEBE MACFLASH 5 SCOTT FARLEY
8 OURTOWN GIRL 5 TERRY PRIEST
9 TOTAL GIRL 5 SUSAN SMITH
10 DEVINE MAGIC 5 HARRY MILLER

Race 8 429m 5 15.50
MBK WORKERS CLUB CUP FINAL
1 SHOTGUN GIRL 5 GAYLE MASTERSON
2 LOCO BONITA 5 CECIL KENNEDY
3 SEE YA SENORITA 5 TERRENCE MARSH
4 EAGLETON LAD 5 JOANNE RUSSELL
5 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
6 AVA’S GOLD 5 JOANNE RUSSELL
7 JUST TOO GOOD 5 MICHAEL COADY
8 KISSES FOR ANGEL 5 ROBERT JOHN NEWSTEAD
9 DASH MISS ELLIE 5 TERRY PRIEST
10 LITTLE LUCIFER 5 MICHAEL COADY

Race 9 560m NG 16.10
MBK RSL CLUB CUP FINAL
1 WINGEN PRINCESS 4 J D LAWSON
2 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
3 CASH UP ABBEY 5 DALE TOLMIE
4 OUT OF UNIFORM 4 JASON KELLER
5 PURPLE HEART 5 UNAVAILABLE
6 MUNMORAH MAGIC 4 UNAVAILABLE
7 SIGN OUT 5 ANTHONY BENDEICH
8 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
9 BURN IT 5 ANDREW GROIZARD
10 FOXY LOXY 5 LOUISE MCGEE

Race 10 429m 5 16.30
EATON’S HOTEL
1 CENA’S FURY 5 DAVID DUNN
2 DASH MISS ELLIE 5 TERRY PRIEST
3 BIG COOL MULWEE 5 RONALD DAWES
4 BEETLE BOMB 5 BRYAN YOUNG
5 TWO MORE PLEASE 5 ANGELA HAND
6 OUR BLACK PEARL 5 GARY ADAMS
7 LITTLE LUCIFER 5 MICHAEL COADY
8 TUMBLEWEED 5 ROBERT GROIZARD JNR
9 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON