Saturday 11th April 2009


Race 1 520m MX 13.00
EIFFELL[email protected] MIXED
1 FLOOR IT M PATRICIA SIDEBOTTOM
2 KNIGHT BLAZER 5 JOHN RICHARDSON
3 VINRO’S WISH M VINCENT DAVIES
4 WEIRD SCIENCE M KAREN MIDSON
5 LAMBERTI M LASZLO SCHAUMANN
6 PREMIER GOLD 5 COLIN E WILLIAMS
7 LITTLE FANTASY 5 KAREN MIDSON
8 LIL’ SURF CHAMP M UNAVAILABLE

Race 2 365m M 13.17
MANNS SPORTSCENE NOWRA HT1
1 KICK START M VINCENT DAVIES
2 NINE TEN RUSSELL M PAMELA CAINES
3 OLAY JEWEL M PHILLIP JONES
4 BIG DEE ARIEK M KAREN MIDSON
5 Vacant
6 AKABARNI BLUE M STEPHEN BARWICK
7 JOSHIE’S WONDER M CHARLES BOLTON
8 BLUE SHIMMER M EDGAR WEIR

Race 3 365m M 13.34
BOMADERRY SHEETMETAL HT2
1 EIFFEL DREAM M KEITH WILMOT
2 AKABARNI EXPRESS M STEPHEN BARWICK
3 CALAMARI M CECIL HICKEY
4 RURAL ASPECT M CHARLES BOLTON
5 SLIPPERY RAH RAH M JOHN KEGG
6 COOL AND TWISTED M EDWARD MCPHEE
7 CAWBOURNE CLARE M VINCENT DAVIES
8 MUZZLE IRENE M ELSIE TRIO

Race 4 365m 4/5 13.51
1-4 WIN HT1
1 HAYLEY’S ME GIRL 5 ELLEN O’BRIEN
2 ROBOTUSSEN 5 PAMELA CAINES
3 KYLE’S COLLISION 5 JOHN DEEKS
4 MISS VADAR 5 UNAVAILABLE
5 JUMPING BLACK 4 DAVID DURRANT
6 LAGER CHASER 5 COLIN E WILLIAMS
7 DAISY EARLE 5 STANLEY BECKINGHAM
8 LITTLE LASS 5 KAREN MIDSON
9 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE

Race 5 365m M 14.08
STH COAST REGISTER HT3
1 PEACHY COLUDA M WAYNE BRADLEY
2 SPRING CLEAN M JOHN DEEKS
3 DRUNKEN JOE M EDGAR WEIR
4 MOLLYMOOK RAGE M CECIL HICKEY
5 FULLY LISSY M SUSAN SANDS
6 ELUSIVE AKABARNI M STEPHEN BARWICK
7 DAVINA DUKES M KAREN MIDSON
8 SLIPPERY MAJAW M JOHN KEGG

Race 6 365m 4/5 14.25
AUTOPRO SUPERSTORE SPRINT
1 EL ZIP 4 VALETTA MCDONALD
2 G’DAY RALPH 5 TERRENCE BRAND
3 FELICITER 4 KAREN MIDSON
4 MOONCOIN ROSE 5 ROSE BIRRELL
5 LIANA PURE LEE 4 JACK SMIGULSKI
6 DIG DEEP BOND 4 LES DEGUARA
7 PIXIROSE 4 PATRICIA SIDEBOTTOM
8 LUCKY LAIRD 4 ROSE BIRRELL

Race 7 520m 4/5 14.42
BRANDS 4 FANS NOWRA STAKE
1 WORLD NEWS 4 LASZLO SCHAUMANN
2 MAVERICKS LEGEND 4 ROSE BIRRELL
3 DARK BLUSH 5 SUZANNE HOLLAND
4 DANDALOO COWGIRL 5 UNAVAILABLE
5 ME BOSS 5 OWEN MAKIN
6 UNA’S GHOST 4 KAREN HAYTER
7 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
8 UP TO SCRATCH 4 PETER ROWE

Race 8 520m NG 15.00
GRNSW COUNTRY CHALLENGE FINAL
1 BUDAPEST 4 BRIAN MCKIVAT
2 CRADLE MOUNTAIN 1 TRACEY BRYANT
3 SHELBY SHIRAZ 3 ADELE POWELL
4 SHAMUS O’SHAW 4 RUTH MATIC
5 CLASSIC LOVE 4 RUTH MATIC
6 RAMBLIN’ RUBY 4 TRACEY BRYANT
7 EM’S DANCER 4 COLIN E WILLIAMS
8 ROMAN CONQUEST 1 PAUL GALEA
9 CHORBY JONES 4 BRIAN MCKIVAT
10 STICK WITH ME 4 PHILLIP JONES

Race 9 520m 5 15.20
DE FAX FORMGUIDES & RACING SERV
1 INDIANAPOLIS 5 ROSE BIRRELL
2 TIGERTRON 5 ALAN CROKER
3 MAJESTIC EIFFEL 5 KEITH WILMOT
4 FIRESIDE SPEED 5 ALLAN INGOLD
5 SHEER GRANITE 5 TRACEY BRYANT
6 ROCKAFELLA QUEEN 5 KAREN MIDSON
7 AUSPICIOUS DREAM 5 JOHN RICHARDSON
8 GLASSES 5 UNAVAILABLE

Race 10 365m 4/5 15.38
1-4 WIN HT2
1 PEZ DISPENSER 5 ALAN CROKER
2 GOING MOWIN’ 5 CECIL HICKEY
3 KAY NINE 5 JOHN RICHARDSON
4 BURNING RUBBER 5 ROSE BIRRELL
5 HEZE TRADITIONAL 5 TRACEY BRYANT
6 YANPING WANG 5 KAREN MIDSON
7 ALONG CAME POLLY 5 PAUL CHERRY
8 STEP UP BOY 5 TERRENCE BRAND
9 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE

Race 11 365m 4/5 15.55
1-4 WIN HT3
1 OVERAWED 5 PHILLIP JONES
2 ISA ROSE 5 KAREN MIDSON
3 PRINCESS KIHAELA 5 DAVID DURRANT
4 NUNCHAKU 5 JOHN DEEKS
5 QUALITY GEM 5 ELLEN O’BRIEN
6 FULLY RADICAL 5 RUTH MATIC
7 BRIGHT TEDDY 5 TIMOTHY CAINES
8 CRIMSON BLUE 5 JOHN RICHARDSON
9 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE