Sunday 20th June 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 20th June 2010

Race No. 1Greyhound Recorder Stake12:43PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MALDINI LAD1324C A Psilos (Bringelly)

2BRIEMMA’S GIRL2825A J Croker (Unanderra)

3LAPTEK HELEN128S B Pooley (Londonderry)

4FLYING USAIN58334S C Beckingham (Ruse)

5MEATMAN42327R (Glenmore Park)

6MISS SKOOBY52626D K Upward (Mangerton)

7KAY BOMBER34374G Erwin (Ambarvale)

8GLAMORIZE252G M Rounds (Tooradin)

9RIPPEN REGGIEK J Midson (Nowra)

10ALMA’S BOY2644T J Lockhart (Falls Creek)

Race No. 2Pinebowl Supporters Jackpot01:03PM (NSWtime)
Mixed event over 365 Metres at Nowra Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CRUISANATOR37617C E Williams (Nowra Hill)

2SLIPPERY RAH RAH26655J J Kegg (Shoalhaven Heads)

3HOT CUSTARD3632TW Turnbull (Mount Warrigal)

4CYAN TARNEY34243R D Birrell (Appin)

5MEAT BUTCH23176R J Maitland (Quialigo)

6DIAMOND HEAD43383R J Maitland (Quialigo)

7DIAMOND MOLLIE82248E A Trio (Nowra Hill)

8GOHAN GIRL11111P Goodsell (Falls Creek)

9CRAB KEY87346M A Frost (Nowra Hill)

10RAPID GUY LUKE35654B C Peck (Gunning)

Race No. 3Autopro Superstore Nowra01:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LANSVALE FLYER42758P J Cherry (Bomaderry)

2TURBO TO EXCEL71373R J Maitland (Quialigo)

3GLEN ABBY STRIKE43511R L Smith (Blacktown)

4SLIPPERY PHANTOM61666J J Kegg (Shoalhaven Heads)

5CLAYTONS EXPRESS61577D G Hewitt (Nowra Hill)

6OUT OF CHARACTER53334M Player (Tahmoor)

7REDFERN FEVER18464P Rowles (Narellan)

8TELEPATHIC TREK75145R W Arnold (Wingello)

9HONEY DRIP1F538D F O’Donoghue (Pheasants Nest)

10FOOLISH LAIRD25843R D Birrell (Appin)

Race No. 4Bomaderry Sheetmetal Maiden01:53PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1YALLAH ROGUER A Parrish (Yallah)

2LOVE THAT DRESSR W Arnold (Wingello)

3BURRAGORANG GIRL776R J Maitland (Quialigo)

4RAPID CHARMT Mullin (Unanderra)

5GARY’S CHOICEG G Brodie (Wandandian)

6HE MANNK Midson (Nowra)

7BEAR VIPER63862A Little (Ambarvale)

8MARVEL SPRINTERP J Shield (Nowra)

9REMEMBER FRAN4S B Pooley (Londonderry)

10ZANE’S FLYER27464J Boersma (Warilla)

Race No. 5Medivet South Coast02:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PAUA TO TERRIFY11233D P Jones (Wagga Wagga)

2PRECOMI78236G Comans (Bundeena)

3EBONY GALORE17156K J Midson (Nowra)

4NOT FAR58813T J Lockhart (Falls Creek)

5HUNGRY BEAR12421T J Lockhart (Falls Creek)

6VALLEY PRINCE74274R L Smith (Blacktown)

7BIG SLICK ARIEK26517K J Midson (Nowra)

8MAJESTIC EIFFEL51357K J Wilmot (Nowra)

9LAGER CHASER48616C E Williams (Nowra Hill)

10MANHATTAN HEAT56265A J Powell (Bargo)

Race No. 6“dollar A Metre” Novice02:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 630 Metres at Nowra Of $995 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DARMILOU46736E N O’Brien (Bowral)

2INFLATED EGO66768W L Bowen (Austral)

3DABEER ZARGON26735R Lengling (Dapto)

4SHADY GROVE OKEY76387R Cooper (Grabben Gullen)

5CLAIMED24685A J Powell (Bargo)

6QUEEN SARLAMIS34285R W Arnold (Wingello)

7PRETTY VERSATILE83728J Laing (Granville)

8SUPERIOR SHIRL84652J R Keller (Cambridge Park)

9CHUCKEY78537D Kulenovic (Fairfield West)

10IT’S ALL BLUE85786L Dean (Dean Park)

Race No. 7“dollar A Metre” Maiden02:54PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Nowra Of $830 Prizemoney.
1st: $520 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BELLA’S HABIT32684J R Erwin (Ambarvale)

2IRONBARK JIMF5345E N O’Brien (Bowral)

3MADESHA COURT37647G Hughes (Wingello)

4ROYELLA ROSE35744Y Pappas (Royalla)

5HAYLEY’S TOKENR Maitland (Glenmore Park)

6SURFER CHASER76753A R Ingold (Milton)

7SWANEES BEST634S P Erwin ()

8PAUA TO CONFUSE6S B White (Nowra Hill)

9GRAY CRUISER66675S J Clissold (Dapto)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Premium Tyre Service Nowra03:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KAPTAIN KAY87412G Erwin (Ambarvale)

2WARRIGAL LAD23825J Boersma (Warilla)

3BIG DEE ARIEK47553K J Midson (Nowra)

4THIRD PARTY32846J A Davidson (Bomaderry)

5BELLA TAE DAWN24466R W Jackson (Hilltop)

6REGAL CHLOE34861G Summerfield (Worrigee)

7EDGAR COTTON44118G Hughes (Wingello)

8MIKE’S CHOICE24265J Grech (Lake Heights)

9NAPOLEON HARRY43564R J Maitland (Quialigo)

10DODGE BRENDA74468L C Refalo (Londonderry)

Race No. 9Oysters Galore 1-3 Win Novice03:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BONAIRE BELL13224L C Refalo (Londonderry)

2ISATAE DAWN8353TT Stanford (Hill Top)

3FOREST ROAD1311T J Lockhart (Falls Creek)

4WHO’S NEXT31L Scott (Windang)

5CLAIM TO FAME14234A J Powell (Bargo)

6SEEYA GUYS15418C H Hickey (Mollymook)

7NEW YORK SURF42217A J Powell (Bargo)

8IMAGINING133A J Croker (Unanderra)

9HALL’S PUZZLE32514R D Birrell (Appin)

10SLIPPERY PHANTOM61666J J Kegg (Shoalhaven Heads)

Race No. 102011 Spring Open04:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RED COLORADO38877G J Stella (Park Ridge)

2SWANNEE’S PRIDE73318G J Erwin (Ambarvale)

3FLYING AVALON75367J Boersma (Warilla)

4SALLY SHIRAZ26437J P Wall (Kaleen)

5STRYKE ME RHONE61J R Keller (Cambridge Park)

6APOLLO JET14D Jones (Wentworthville)

7OLAY JEWEL83285P R Jones (Koonawarra)

8HALL’S PUZZLE32514R D Birrell (Appin)

9SANDWICHBAR AL5165G Summerfield (Worrigee)

10CAREFLIGHT FLYER64778J Boersma (Warilla)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments