Saturday 24th October 2009


1 POTTS PARK MAIDEN MAID 303M 1.30 P.M.
1 MACACO BRANCO – MATHEW WOTTON
2 FERNANDO TONY – JOHN GRECH (JNR)
3 WONGAWILLICARLY – DOUGLAS MOXEY
4 DEAN’S GIFT – ANDREA SPINELLO
5 LIGHT OF GOLD – RICHARD JONES
6 JESSIE MOO – DAVID STEWART
7 WHAT SUBJECT – NATALE VENUTO
8 OVERLY COOL – GEORGE TOTH

2 – BERALA FRUIT CENTRE MAIDEN MAID 303M 1.48 P.M.
1 MIDNIGHT SCARLET – FAY SARLAMIS
2 BUNZO HEAVEN – VICTOR BARTOLO
3 RAFFA – LEONARD POLIDANO
4 GIMME A CUDDLE – ANDREW GAVENLOCK
5 PIXIE DOONS – ANDREW FOUKKARE
6 LITTLE CALM DOWN – RICHARD JONES
7 GROOVY DEBREE – JEFFREY HILDER
8 MY MUM LINA – NATALE VENUTO

3 – BLUE PAWS MAIDEN MAID 440M 2.06 P.M.
1 MILLTOWN LAD – SHANE SCUGLIA
2 SILENZIO D’ORO – SIMON MA
3 MISS JUSSO – MATHEW WOTTON
4 MEDWAY SHIRAZ – ROBERT GENTLES
5 GO GO MAGOO – FAY SARLAMIS
6 KASHKOW CAPRI – GARRY ERWIN
7 PRESS THE BUTTON – ANDREA SPINELLO
8 OBAMA MAGIC – VICTOR BARTOLO

4 – PICK-A-BOX MIXED STAKE MX 530M 2.24 P.M.
1 ARROGANT MISS – ROBERT GENTLES
2 CITY SWINGER – JOHN BUCKLEY
3 TIGER LEE – ELIZABETH BONT
4 RED HOT SPECIAL – MATHEW WOTTON
5 RED DESERT – FRANK BUSCH
6 LIGHTNING LENNY – ANDREA SPINELLO
7 WESTERN BOY – ANDREA SPINELLO
8 TENITIS – MATHEW WOTTON

5 – GREYHOUND SOCIAL CLUB STAKE 5 Gd 530M 2.42 P.M.
1 NOAH’S SHOT – MARK KNOWLES
2 MARY CHASE – PETER ROWE
3 PENTAGONAL – SHANE SCUGLIA
4 PRIMAVERA – SIMON MA
5 SILK TIE – ROBERT TAME
6 ATE OCTANE – BARRY RICCIO
7 WONGAWILLILESLEY – DOUGLAS MOXEY
8 JENNY MYER – FRANK BUSCH
9 THREE BOB – JOHN CALLAUGHAN

6 – GRNSW STAKE 5 Gd 303M 3.00 P.M.
1 JEALOUS PARTNER – LEONARD POLIDANO
2 WONGAWILLIKATIE – DOUGLAS MOXEY
3 PAT’S CHANCE – MATHEW WOTTON
4 ZANKRANE – ROBERT GENTLES
5 RESPECT ME – DAVID STEWART
6 FROZEN SOLID – JEFFERY HANSON
7 REGAL SUN – NOEL HAYWARD
8 GLEN ABBY STRIKE – RAYMOND SMITH

7 – BIRKENHEAD PRODUCTIONS STAKE 4/5 Gd 440M 3.18 P.M.
1 AMBROSOLI – LEONARD POLIDANO
2 MISS GRANGE – KENNETH MARKHAM
3 YOU’LL SEE BOYS – FAY SARLAMIS
4 BORDER GAL – NOEL HAYWARD
5 CLASSIC REVENGE – VINCENT SPITERI
6 CHUCKEY – JEMAL ISLAMOVIC
7 APPLE CROSS – WARREN BOLWELL
8 COOL BATISTE – THOMAS MORRISS

8 – BANKSTOWN CREDIT UNION STAKE 5 Gd 303M 3.36 P.M.
1 CARTIER LASS – PETER ROWE
2 SUNDAY TOM – WAYNE WHITE
3 KELTIC RUSH – MARK KNOWLES
4 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON
5 WAGER – IVAN ZUCCHIATTI
6 TURBO COUNT – WALLY SALIBA
7 DARK MADNESS – KEVIN BROWN
8 OIL SLICK – DAVID STEWART

9 – ORIGINAL JUICE STAKE 5 Gd 303M 3.54 P.M.
1 EMMA MONTANNA – JOANNE ZAMMIT
2 KISS POOKIE – FAY SARLAMIS
3 ELITE SURVIVOR – ROBERT TAME
4 RAIN GAGE – WAYNE WHITE
5 INDIANA SHOWGIRL – ELIZABETH BONT
6 MIDNIGHT TED – BRUCE MCINNES
7 CAV’S LUCK – ROBERT GENTLES
8 BRILLIANT BREE – TRENT ARROWSMITH

10 – ROCKY RIDGE FARM STAKE 5 Gd 440M 4.12 P.M.
1 PATCH FELLA – EMMANUEL GALEA
2 ANNA BANANA – GEORGE TOTH
3 WILD SURF – ANDREA SPINELLO
4 CYAN SHIRAZ – JOHN GRIEF
5 MARKUS PARK – JEMAL ISLAMOVIC
6 WONGAWILLIDOLF – DOUGLAS MOXEY
7 KIWI ANGEL – KENNETH MARKHAM
8 ARIEK MIRAGE – KEITH JONES