Saturday 10th October 2009


1 – POTTS PARK MAIDEN MAID 303M 1.30 P.M.
1 ELITE ARICA – SHIRLEY DAVIDSON
2 MY SON’S KEEPER – MARK TUMETH
3 ZANKRANE – ROBERT GENTLES
4 AM I ELMO – KEITH LAUER
5 SOPHIE’S GEAR – JOANNE ZAMMIT
6 ANOTHER EXPOSURE – DAVID MASON
7 MISS DAISY DEE – STEVEN WESTMAN
8 FERNANDO TONY – JOHN GRECH (JNR)
9 RAFFA – LEONARD POLIDANO

2 – HILLSDALE BOWLING CLUB MAIDEN MAID 440M 1.48 P.M.
1 DOITY JOE – LEONARD POLIDANO
2 WHAT SUBJECT – NATALE VENUTO
3 DYNAMIC SHIRAZ – WARREN BOLWELL
4 FADDY FELLA – KEITH LAUER
5 SHARPAY – MARK TUMETH
6 WONGAWILLILUCAS – DOUGLAS MOXEY
7 KASHKOW CAPRI – GARRY ERWIN
8 IOWA JIMA – RONALD BARLOW
9 SKY TWISTER – DAVID MASON
10 KYLIE’S SISTER – RONALD D ROBERTS

3 – PICK-A-BOX MAIDEN MAID 530M 2.06 P.M.
1 CRASH BANG GIRL – JOHN GRIEF
2 GO GO MAGOO – FAY SARLAMIS
3 NATALIE MAREE – ANN-MARIE TINDALL
4 ARROGANT MISS – ROBERT GENTLES
5 SEATTLE SOUND – DANIEL RAYMOND
6 BLUE MULGOA – SHIRLEY DAVIDSON
7 RED HOT SPECIAL – MATHEW WOTTON
8 FIRST GEAR – JOANNE ZAMMIT
9 WAGON COOK – VICKY MALCOLM
10 BACCA OCTANE – PAUL MANGOLD

4 – GREYHOUND SOCIAL CLUB STAKE 4/5 Gd 303M 2.24 P.M.
1 LONESOME SAL – CHRISTINE JOHNSTON
2 JENNY BANNER – LEONARD POLIDANO
3 KISS POOKIE – FAY SARLAMIS
4 BOS TIN TEN – BRENT ATTARD
5 HARDAWAY OPAL – ANN-MARIE TINDALL
6 REGAL SUN – NOEL HAYWARD
7 WONGAWILLIKATIE – DOUGLAS MOXEY
8 WILD AND WOOLIE – STEVEN WESTMAN
9 MISS OVER DRIVE – PAUL MANGOLD
10 MAJOR EGO – JOHN POLIDANO

5 – BLUE PAWS FINAL 5 Gd 440M 2.42 P.M.
1 MARKUS PARK – JEMAL ISLAMOVIC
2 VIC’S VIXEN – VICTOR SPITERI
3 SPITFIRE JEZAZZ – JOHN MAROUN
4 TEDDLES – DARRELL SMITH
5 ARIEK MIRAGE – KEITH JONES
6 KID COLT – JAMES PATEMAN
7 WONGAWILLIDOLF – DOUGLAS MOXEY
8 WILL GORGEOUS – CHRIS VASILIS
9 SHILOH SARAH – MATHEW WOTTON
10 KISS POOKIE – FAY SARLAMIS

6 – BERT BRINDLE MEMORIAL TROPHY 5 Gd 440M 3.00 P.M.
1 BRIDE OF VAMPIRO – LEONARD POLIDANO
2 CAV’S LUCK – ROBERT GENTLES
3 BEST OF ZORRO – GREGORY MILLER
4 DARK MADNESS – KEVIN BROWN
5 COUPLE OF ACRES – HEATH EGGLETON
6 THUNDER OZZ – ANDREW DRAPIEWSKI
7 OCTANE ROSE – SAM NIKOLAKOPOULOS
8 ZIPPER TWISTER – GREGORY MILLER
9 SILVER DIAMOND – GREGORY MILLER

7 – NICK ARCH STAKE 5 Gd 303M 3.18 P.M.
1 BEWARE OF BRITT – ANN-MARIE TINDALL
2 MY JEZAZZ – JOHN MAROUN
3 PAT’S CHANCE – MATHEW WOTTON
4 FUJI RED – ALFRED CHIRCOP
5 EMMA MONTANNA – JOANNE ZAMMIT
6 ELITE SURVIVOR – ROBERT TAME
7 CARMINE GLOW – GEOFFREY GREVILLE
8 MRS. BANJO OSTI – HEATH EGGLETON
9 KELTIC RUSH – MARK KNOWLES
10 WAGER – IVAN ZUCCHIATTI

8 – GRNSW STAKE 5 Gd 530M 3.36 P.M.
1 PENTAGONAL – SHANE SCUGLIA
2 JUST ARIEK – KEITH JONES
3 IT’S ALL BLUE – LEONARD DEAN
4 GEORGE’S PICK – PAUL BETAR
5 SIX ANGELS – DARRELL SMITH
6 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON
7 CHUCKEY – JEMAL ISLAMOVIC
8 OUT OF TIME – ANGLEO RAPA
9 TWO MORE PLEASE – ALFRED CHIRCOP
10 PHYSICO MUM – GREGORY MILLER

9 – BANKSTOWN CREDIT UNION STAKE 5 Gd 440M 3.54 P.M.
1 LOST I AM – HERBERT KOBERLER
2 DOWNUNDER OCTANE – PAUL BETAR
3 YOU’LL SEE BOYS – FAY SARLAMIS
4 WONGAWILLIHARRY – DOUGLAS MOXEY
5 V A C A N T
6 AMBROSOLI – LEONARD POLIDANO
7 BORDER GAL – NOEL HAYWARD
8 HOT AND WILD – RONALD BARLOW

10 – BERALA FRUIT CENTRE STAKE 4/5 Gd 440M 4.12 P.M.
1 MISS GRANGE – KENNETH MARKHAM
2 NOAH’S SHOT – MARK KNOWLES
3 ROO MICK – MARGARET RUSSELL
4 KIWI ANGEL – KENNETH MARKHAM
5 LUCKY CYRUS – GLENN HETHERINGTON
6 LOLLY PALUZA – ANGLEO RAPA
7 GO GO PATSY – JOHN GRECH (JNR)
8 BRILEY – DAVID WILSON