Friday 11th April 2008


Race 1 535m MX 19.17
WESTERN WEEKENDER MIXED FINAL
1 JIMMY WANG DANG M KEITH STANLEY
2 TUSKEGEE 5 BRETT LAZZARINI
3 STEELINE TIM 5 SYDNEY SWAIN
4 FINAL THUNDER M WALTER LUTIGER
5 DANIEL SON M WARREN HARPER
6 ASHBY JEWEL M ALLAN MANWARING
7 CANOOLIE M WARREN HARPER
8 DEN’S DIAL M DENNIS JONES
9 ARIANNA PORTA M ANTHONY PAGANO
10 SPIRAL’S GIRL M RONALD HOOGENBOOM

Race 2 535m 5 19.40
LIVE LIFE STAKE
1 IRISH BOMBER 5 SYDNEY SWAIN
2 MADELIN CHARM 5 WILLIAM MARMARA
3 PISTOL SUNRISE 5 ANTHONY PAGANO
4 CARRIBEAN WAVE 5 CHRIS ARLETOS
5 FAROUK 5 WARREN HARPER
6 MAUDALICIOUS 5 VINCENT BENNETT
7 ANOTHER PLACARD 5 ROBERT OLDFIELD
8 BUENA BLAZE 5 MATTHEW SOAMES
9 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER
10 WILD BUDDAFLY 5 JASON LAURENCE

Race 3 535m 5 19.58
PARRAMATTA LEAGUES CLUB
1 HARRINGTON HERO 5 DARREN HARDMAN
2 KING BYRON 5 ELLEN NICCOL
3 HANDY DANDY 5 ELIZABETH BONT
4 ODNOC TIPPY TOES 5 JOHN GALE
5 OMINOUS REIGN 5 DIANNE DUNCAN
6 AWESOME DARE 5 PAULINE MORAN
7 HARRY MACCOOL 5 BARBARA CHENEY
8 SILVER SHIRAZ 5 JOHN FLEMING
9 CLAIRVOYANT GIRL 5 PETER WICKES
10 SEA ASSASSIN 5 DEBORAH PARKINSON

Race 4 535m M 20.17
RICHMOND INN HOTEL/MOTEL HT 1
1 ARIANNA PORTA M ANTHONY PAGANO
2 ME NO FLY M PETER LAGOGIANE
3 HAY’S LUCK M RONALD BARBER
4 GEM’S MAGIC M BRUCE CAMPTON
5 FOGGART’S WALK M MICHAEL TYSZYK
6 CYPRUS SHORE M ANDREW COSTI
7 BOLTING BREE M BARBARA CHENEY
8 PLAYFUL GEM M ROBERT OLDFIELD
9 TORNADO HAVOC M VICTOR BARTOLO
10 THUNDER SPOOK M WALTER LUTIGER

Race 5 618m 5 20.40
IMAGETEC BLUE PAWS STAKE
1 PAYING THE PRICE 5 FRANCIS HAYES
2 BIMBADEEN RED 5 ROBERT BLAKELY
3 SUPER MELLOW 5 DOUGLAS MOXEY
4 FILIBUSTER 5 KEITH ANDERSON
5 JAMAD 5 RON BELL
6 BLACK BOLTER 5 JOHN RYLANDS
7 BIG HUGS 5 DESMOND CHECK
8 LONG LOST LOVE 5 HARRY MARKOU
9 BIG BUBBA DUDLEY 5 DIANE WELLS
10 SNIP’S GIRL 5 LYNETTE TSOHALIS

Race 6 535m 5 20.58
NSW SENIORS WEEK 50TH YEAR
1 POINT GIRL 5 FRANCIS HAYES
2 MUSKERRY BELLE 5 DANIELLE MATIC
3 STEEL IN TUNED 5 VICTOR BARTOLO
4 TUNE IT UP 5 VICTOR BARTOLO
5 INFINITY 5 RUTH MATIC
6 MYSTIQUE VALLEY 5 ALLAN MUIR
7 CALHOUN PARK 5 WARREN HARPER
8 TOTAL DIAMOND 5 NICOLE MORAN
9 SAPPHIRE HAND 5 NICOLE MORAN
10 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER

Race 7 535m 5 21.17
DE BORTOLI YARRA VALLEY STAKE
1 LEND US FIFTY 5 JAMES HIGGINS
2 REGAL STRYKER 5 ANTHONY PAGANO
3 AWESOME RENEGADE 5 ELIZABETH BONT
4 QUINLAN’S RUN 5 WALTER LUTIGER
5 NIFTY NIKKI 5 JAMES WHITICKER
6 TRUE BUZZ 5 BRADLEY BARBER
7 MAGIC FELLA 5 RICHARD MUSCAT
8 GOLDEN LESSON 5 VICTOR BARTOLO
9 SAPPHIRE COVE 5 RODNEY MALLETT
10 SAPPHIRE HAND 5 NICOLE MORAN

Race 8 535m 3/4 21.40
TAB.COM.AU STAKE
1 ELEGANT AND EASY 4 SAM SULTANA
2 JOE FELLA 4 ANTHONY HARDAKER
3 DISASTER 4 ALAN PAGE
4 LORIAN’S LASS 4 NATALIE BALDWIN
5 HAIKU 4 KEITH ANDERSON
6 THAI ALERT 4 RICHARD DEAN
7 BE COOL FOOL 3 PAULINE MORAN
8 EXTREMELY KOOL 4 SUSAN SANDS
9 BLACK GLAMMER 4 JOHN BUCKLEY

Race 9 535m M 21.58
RICHMOND INN HOTEL/MOTEL HT 2
1 MY MISSUS M JASON LAURENCE
2 KISSY SUZUKI M DEAN JONES
3 NAMBUCCA DREAM M MARK ARNCLIFFE
4 INFADEL M RITA NICOLAOU
5 SUPERSTAR HAVOC M VICTOR BARTOLO
6 CHARLOTE O’HARA M DOUGLAS MOXEY
7 TINY THUNDER M WALTER LUTIGER
8 FREE LOVE M RUTH MATIC
9 DEADLY CATCH M CHRISTINE PROCTOR
10 BRENDA VELLA M ELIZABETH BONT

Race 10 535m 5 22.17
ADVANCE PET FOODS STAKE
1 BANDOLERO FOX 5 CHRIS ARLETOS
2 FRENZY 5 RITA NICOLAOU
3 MAGIC SUN 5 NATALE VENUTO
4 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS
5 HI MAX 5 LARRY PROCOPIO
6 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
7 QUIN SHARA 5 FRED XUEREB
8 WAGER 5 RITA NICOLAOU
9 IMA DIVA 5 ALFRED CHIRCOP
10 CLAIRVOYANT GIRL 5 PETER WICKES