Friday 30th January 2009


Race 1 535m MX 19.17
PETER WYNN’S SCORE MIXED FINAL
1 FLIRTINI 5 KENNETH BURNETT
2 JIMMY BOTHING M WAYNE VANDERBURG
3 STRYKER’S CHOICE M ANTHONY PAGANO
4 GEORGIE’S GODESS M CAROLYN REINKE
5 BRAZEN JOURNEY M JEFFREY DUCKER
6 DANCING SURF 5 TRACEY HURST
7 YOU’LL SEE BOYS M FAY SARLAMIS
8 OUR BLACK RAIN M DANIEL PICKERING
9 SPICEY SPY M LESLIE FLETCHER
10 CLASS TO EXCEL M JAMES WHITICKER

Race 2 400m 5 19.40
FORKBIZ STAKE
1 LEE QUAY BOAT 5 CHRISTINE MACKENZIE
2 DANA FRANK 5 NEVILLE BROWN
3 BILLY SAID 5 RODNEY MCDONALD
4 HOTLINE FRECKLES 5 MARK ARNCLIFFE
5 CHILL ME 5 STEPHEN PERKOV
6 THIRTY THREE 5 JASON LAURENCE
7 KACHING KACHING 5 SIMON RHODES
8 MIGHTY MANTRA 5 MARK ARNCLIFFE

Race 3 400m 4/5 19.58
DE BORTOLI WINDY PEAK
1 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
2 CRIME LEE 5 RONALD BARBER
3 MISS AMANDA 4 ANDREW DRAPIEWSKI
4 SHE’S A MELODY 5 DOMENIC TRAINO
5 REGAL STRYKER 5 ANTHONY PAGANO
6 TUBBY’S MATE 5 DOUGLAS MOXEY
7 TOP STOCK 4 PERCY GORDON
8 MAUDALICIOUS 5 BRYAN CANELLIS

Race 4 535m M 20.17
CASTLEWOOD KITCHENS MDN HT 1
1 LONESOME MARY M FRANK ATTARD
2 SENT FROM HIM M MARK KNOWLES
3 CHILLI JIM M KENNETH BURNETT
4 FIONA’S CHOICE M CAROLYN REINKE
5 MYRNA BALE M SHAUN EVANS
6 TINY REJECT M VINCE MULTARI
7 STRYKE MIDNIGHT M ANTHONY PAGANO
8 CONCEPT M SHANE HANNAH
9 BIG AL BANNER M GARY ADAMS
10 SPECIAL PEARL M NATALE VENUTO

Race 5 618m 4/5 20.40
WENTY LEAGUES CLUB STAKE
1 QUOTA OF COAL 5 NOEL WRIGHT
2 SUPER MELLOW 5 DOUGLAS MOXEY
3 LONELY LIVING 4 DOMENIC TRAINO
4 GOLDEN WHITE 5 NATALE VENUTO
5 Vacant
6 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN
7 TRUE TEDDY 5 JAMES KEARNS
8 LADY RHINO 5 DAVID DUNCAN

Race 6 535m 4/5 20.58
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 WILD MACHINE 5 JAMES KEARNS
2 DANA BEATRICE 4 RODNEY MCDONALD
3 JOEY LEE 5 CAROLYN REINKE
4 STRYKER’S GIFT 5 ANTHONY PAGANO
5 REACHER 5 PAULINE MORAN
6 DANA TIGER 4 RODNEY MCDONALD
7 TOTAL CLASS 4 PAULINE MORAN
8 MICKA LEE 4 KEITH PEDRANA

Race 7 535m 5 21.17
WESTERN WEEKENDER STAKE
1 COUNTER SUNK 5 PAVKA STAMENKOVIC
2 DISILLUSIONED 5 MARK ARNCLIFFE
3 CHILLI PUG 5 KENNETH BURNETT
4 DANCING DIVA 5 STEVEN KONKOLICS
5 GRAFTON GHOST 5 CHRISTINE SCHIPP
6 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
7 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
8 JOSETTE BALE 5 SHAUN EVANS

Race 8 535m 5 21.35
TAB.COM.AU STAKE
1 CAPTAIN KURTIS 5 GARY ADAMS
2 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
3 DOWN DRAFT 5 LEE CODD
4 FLASH PAT 5 JASON LAURENCE
5 JACQUI’S GODDESS 5 CAROLYN REINKE
6 ZACHARIE BALE 5 SIMON RHODES
7 BORN TO BURN 5 MARK STOKES
8 LOMER COBBER 5 MERVYN BURGESS

Race 9 535m M 21.58
CASTLEWOOD KITCHENS MDN HT 2
1 DEFENCE COUNCIL M IAN KENNEDY
2 LITTLE MISS FINN M ANDREW DRAPIEWSKI
3 IRIDESCENT M JOHN MOORE
4 RED YETI M CAROLYN REINKE
5 SPICEY SPY M LESLIE FLETCHER
6 GOLDEN ONE M RONALD BARBER
7 BUSY AGAIN M CHRISTINE PROCTOR
8 SHADOW BULLET M NATHAN WILKINSON
9 SPECIAL PEARL M NATALE VENUTO
10 ULTIMATE WARRIOR M ANDREW DRAPIEWSKI

Race 10 400m 5 22.17
NATIONAL LOCKSMITHS STAKE
1 LARAPPIN ROSE 5 GARY ADAMS
2 MISS FIESTA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
3 CONCERTED 5 JOHN MOORE
4 FRESH BLITZ 5 ANNE HECTOR
5 KAZANN 5 CAROLYN REINKE
6 HOT AND WILD 5 JAMES KEARNS
7 TRIPLE TROUBLE 5 MARK AUSTIN
8 HAMMURABI 5 MELISSA GRIFFIN