Monday 24th August 2009


Race 1 400m MX 16.27
Bensons Smash Repairs DFC Mx Fnl
1 NOBLE STRYKER M ANTHONY PAGANO
2 WONGAWILLIJUDY 5 DOUGLAS MOXEY
3 LOU LOU RAMBO 5 JOHN INTVEEN
4 MISS RAPIDO M DOREEN DRYNAN
5 DAVE CAN DO M WILLIAM COX
6 SONIA BAY M MARIE BURTON
7 BRAVE IZMIR M FRANK DAROS
8 LUKE’S BOY M WALTER CHISWICK
9 ERISTOFF M RODNEY DUFF
10 IDLE LAD M WILLIAM MULLIGAN

Race 2 400m 5 16.47
dinkydiwebdesign.com Stake
1 CARLSBERG 5 JASON KELLER
2 RUNNING ISSUE 5 MARK WILCOX
3 NEAT IRISH 5 PETER SPITERI
4 RUM BLASTER 5 PETER AKERS
5 CRACKLYN’ JAYDEE 5 BRUCE CARR
6 MISSILE MAN 5 COLIN E WILLIAMS
7 INCA MOUNTAIN 5 ROSE BIRRELL
8 MAGGIE LYN 5 ANDREA SPINELLO
9 BRIGHT TEDDY 5 TIMOTHY CAINES
10 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER

Race 3 400m 4/5 17.07
Bensons Smash Repairs DFC Final
1 DIZZY MAGOO 4 DEBBIE WHITE
2 EMI SHIRAZ 5 TOD MOXON
3 JETHRO ROCKET 5 JOHN AUL
4 SPYRO 5 ROSS MCDOUGAL
5 EVIL TADMORE 5 CHARLIE DIMECH
6 VAGRANT 5 MARIE BURTON
7 HARRY HAULAGE 5 R SMITH
8 MIDNIGHT LACE 5 DOREEN DRYNAN
9 GENERAL ORLOV 5 MARIE BURTON
10 BAWDY’S LAMENT 5 JOHANNES VANDERBURG

Race 4 535m M 17.27
World 4 Pets Maiden
1 NAOMI’S DREAM M JULIE BRODIE
2 TIJUANA SUNSET M ELIZABETH BONT
3 WONGAWILLIHARRY M DOUGLAS MOXEY
4 EXPLOSIVE M NEVILLE BROWN
5 FAMILY GUY M JOANNE ZAMMIT
6 MYLIE CAN DO M WILLIAM COX
7 DOOF DOOF M MARK ARNCLIFFE
8 WATCH OUT PETE M JASON MACKAY
9 SURFIN ON M CAROLYN REINKE
10 LENNON M LARRY PROCOPIO

Race 5 618m 4/5 17.51
Globe Memorial Stake
1 JACQUI’S GODDESS 5 LUKE AZZOPARDI
2 TIFI 4 CHRIS O’BRIEN
3 ALL DONE 5 CAROLYN REINKE
4 LUCKY ZERO 5 JANEL ERWIN
5 NO WAY AARON 5 CAROLYN REINKE
6 SAND BURNER 4 JASON MACKAY
7 MUTT LANGE 5 PAUL STUART
8 BLUE SKY BLUES 5 CAROLYN REINKE
9 FLAT TRACKER 5 CAROLYN REINKE
10 JOURNEY’S END 5 CHERYL BETTS

Race 6 535m 5 18.10
Parramatta Leagues Club Stake
1 SPYMAKER 5 PAVKA STAMENKOVIC
2 TAX STIMULUS 5 BRETT TURNER
3 BOSTON BLACKIE 5 MARIO PAVLIN
4 CLUES 5 MARK ARNCLIFFE
5 TWILIGHT BOY 5 ZADIA SMITH
6 LINSAY ALLEN 5 SIMON RHODES
7 BOGIE BRAVE 5 JASON MACKAY
8 EXOTICS 5 PHILLIP BAILEY
9 GOOD DEAL 5 EDWARD WALL
10 LOU LOU SNAPPY 5 FRED XUEREB

Race 7 535m 5 18.25
National Locksmiths Windsor Stk
1 TAX RORT 5 BRETT TURNER
2 GAZMICK BRONTE 5 MARIE BURTON
3 KING OF GEORGIA 5 PETER RODGERS
4 SMOKY IZMIR 5 FRANK DAROS
5 GUANTANAMO BOY 5 RONALD ROBERTS
6 TWO MORE PLEASE 5 ALFRED CHIRCOP
7 REVITALIZE 5 NEVILLE BROWN
8 LIVELY GIRL 5 PHILLIP CINI
9 SHREWD SUSPICIAN 5 PHILLIP BAILEY
10 GUNNADOO QUEEN 5 MARK ARNCLIFFE

Race 8 535m 4/5 18.42
Castlewood Kitchens Stake
1 IRINKA SANDOW 4 MARK HARDMAN
2 GAZMICK JAX 5 MARIE BURTON
3 HOT SEPTEMBER 5 ASHLEY LAMB
4 ROOT CANAL 4 PETER RODGERS
5 JULIA ALLEN 5 SIMON RHODES
6 LUXURY KING 5 MARIE BURTON
7 SHOT AWAY 5 JASON MACKAY
8 GOLDEN CARNAGE 5 PETER MAYTOM
9 FREDDY LEE 5 CAROLYN REINKE
10 MEGA TADMORE 5 TOM ASTBURY

Race 9 400m 5 18.59
Sky Racing Stake
1 JILLY TADMORE 5 TOM ASTBURY
2 BRILLIANT GEM 5 MARK ARNCLIFFE
3 WONGAWILLIBETTY 5 DOUGLAS MOXEY
4 MASTER GOODWIN 5 ROSE BIRRELL
5 LOLLY PALUZA 5 ANGELO RAPA
6 SPRING JETHRO 5 PAULINE MORAN
7 HARDAWAY MISS 5 RONALD MARSDEN
8 ALIE’S SECRET 5 ANGLEO RAPA
9 DUNGALEER BOY 5 EMMANUEL ATTARD
10 CLASSY STARDOM 5 JASON KELLER

Race 10 400m 5 19.21
Next quals October 20th Stake
1 LADY MARMALADE 5 TRACEY TURNBULL
2 NANNA’S MONSTA 5 ROSE BIRRELL
3 STATEWIDE 5 JASON KELLER
4 SPECIAL TEARS 5 CHRIS MOLLOY
5 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD
6 LADY BETTS 5 CHERYL BETTS
7 RUFF IT 5 JASON MACKAY
8 FLO ABLE MAN 5 JEANETTE ROCHE
9 NEVER BEFORE 5 PAUL BRADDON
10 EXOTIC ASSASSIN 5 JOSEPH LOPES