Saturday 13th October 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 13th October 2012

Race No. 1Forkbiz Mixed Final06:58PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS SMOOCHER47363NBTB A Jarczewski (Macquarie Fields)
2MACARTHUR2131.31F Busch (St Marys)
3OFF TO LORDS3NBTJ Rudd (Londonderry)
4MINEOLA COUNTY64222NBTL P Azzopardi (Londonderry)
5ROWTULLA36543NBTM C Smart (Darlington)
6MR. KENMOR2NBTP A Moran (Londonderry)
7CORRUPT MIND44NBTJ L Zammit (Londonderry)
8GAZMICK BOMBER2473130.92M Burton (Kemps Creek)
9KELL LEE34355NBTL Azzopardi (Londonderry)
10TOURMALET385NBTM Long (St Marys)
Race No. 2Sky Racing Stakes07:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KISSY KISSY36472NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2BAD IMAGE75643NBTA Chircop (Kemps Creek)
3GEOFF BALE66657FSHK Dulhunty (Helensburgh)
4FANCY HER48688NBTM J Wotton (Kemps Creek)
5*** VACANT BOX ***
6FORTUONA58125FSTDW L Ryan (Riverstone)
7FIRST ARRIVAL77455NBTM Lee (Shanes Park)
8SWEET EMMY LOU78445NBTR J Gentles (Windsor)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Betfair Stakes07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEE SKODA11465FSTDF Xuereb (Riverstone)
2DARK HAWK35533FSTDB Lazzarini (Yagoona)
3*** VACANT BOX ***
4ZOOMERANG38784FSTDM J Wotton (Kemps Creek)
5JEREMY JET36811NBTM J Humphries (North St Marys)
6*** VACANT BOX ***
7AMBUSH16763FSTDJ W Willoughby (Yagoona)
8JOY THE WEAPON5253135.91N Brown (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Bernipave Maiden Heat 108:04PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KELLY BROTHERS46735NBTT J Murray (Kearsley)
2DROOPY’S BABE86756FSHG A Farnworth (Glenwood)
3MARSHOVIA3FSHB Lazzarini (Yagoona)
4PITA DAH PAINTER883FSHS Kutnjak (Minchinbury)
5PAINT THE TOWN52634NBTD J Brown (Bligh Park)
6LUNAR SPOK6FSHJ F Callaughan (Luddenham)
7BELLE D’OR582NBTA M Proctor (Londonderry)
8KELL LEE34355NBTL Azzopardi (Londonderry)
9MASTER KINGPIN78855NBT
10DOLLY MAY868NBTH Sarkis (Londonderry)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 Ht108:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KELMATTS FANTASY113130.95M S Morris (Glenhaven)
2SILK THUNDER38452NBTP A Moran (Londonderry)
3GOGGO3811631.06C M Proctor (Londonderry)
4CIRI RIOLI84112NBTT J Caines (Wedderburn)
5TRIPOTAMA BOY6177631.54P Togias (Orchard Hills)
6LITTLE ITCHY6485830.92D J Taylor (Riverstone)
7INTREPID LADY3665430.93H J Tatian (Bonnyrigg)
8FAUSTINA FORTUN8236831.05P Stamenkovic (Londonderry)
9FINNIAN’S FIRE74586FSHM J Moroney (Lake Munmorah)
10VAPOUR ZULU65657NBTJ Satti (Eschol Park)
Race No. 6Redden Video Stakes08:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RONRAY MISS71411FSHR A Steele (Menangle Park)
2YOU KNOW IT8213522.79G D Izzard (Londonderry)
3SET AND MATCH67111FSTDC M Proctor (Londonderry)
4JUDDA’S MEMORY83388NBTM J Wotton (Kemps Creek)
5*** VACANT BOX ***
6MISS ABRAMOVICH81636NBTJ Polidano (Quakers Hill)
7IT’S PEACHY2121622.77R F Alcock (Belimbla Park)
8CANDY TOKAAM46137FSTDR K Barnden (Killarney Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Giavisor Australia Stakes09:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NUCLEAR SUB13483NBTJ Marshall (Cranebrook)
2DOSSY’S TIGER11214NBTD Wilson (Lemon Tree Passage)
3FLYING NIRVANA1488123.06A J Messina (Llandilo)
4HE’S FANCY45453FSTDN Brown (Catherine Field)
5*** VACANT BOX ***
6MISS SWEET3421122.83F Attard (Cranebrook)
7ACES DIAMOND85343NBTS E Crompton (Casula)
8MODERN PROSPECT21212NBTJ Cusack (Leppington)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Wenty Leagues Club Ht209:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WON MATTER11756NBTJ Polidano (Quakers Hill)
2FAUST’S FEVER42152NBTP Stamenkovic (Londonderry)
3POWER BOMB66456NBTJ F Rudd (Londonderry)
4SPIRAL BOUND34745FSHP A Hannaford (Bungendore)
5AH GEE LASS51631.17A M Proctor (Londonderry)
6RITZA JOAN11386FSHD P Farrugia (Riverstone)
7BAZINGA27436NBTL P Polidano (Berkshire Park)
8SHARMY’S ANGEL2833131.06P A Moran (Londonderry)
9FEMME FATALE68657FSHH P Sarkis (Londonderry)
10FINNIAN’S FIRE74586FSHM J Moroney (Lake Munmorah)
Race No. 9Bernipave Maiden Heat 209:41PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK CRYSTAL42FSHC M Proctor (Londonderry)
2HERE IT IS75737NBTM E Hooper (Harrington Park)
3SCREAMING BIKINI266NBTR E King (Matraville)
4TOURMALET385NBTM Long (St Marys)
5SOUTHERN LADY84NBTP Matts (Emu Plains)
6LAID OFF76455FSHL J Fletcher (Oakville)
7MIAMI THUNDER672FSHL Studders (Pendle Hill)
8MADE THE SAME227FSHP Hannaford (Bungendore)
9KALAVRYTA STAR77NBT
10MASTER KINGPIN78855NBT
Race No. 10Penrithelectrical.com.au10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JACK LESLEY74734NBTP Williams (Rooty Hill)
2MAYBE A GOER6777623.03C Pillar (Heckenberg)
3GALDO OCTANE37756NBTM J Wotton (Kemps Creek)
4CHOCOLATE STAIN55857NBTF Wotton (Kemps Creek)
5*** VACANT BOX ***
6VERSATILITY6248222.82M J Ferguson (Londonderry)
7KIA’S ME MUM77866NBTM Lee (Shanes Park)
8FUTURE DIAMOND52851NBTS E Crompton (Casula)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***