Wednesday 17th October 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 17th October 2012

Race No. 1Castlewood Kitchens Heat 103:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH FRINGE34181FSHN J Becroft (Kurrajong)
2REG’S WEB54211FSHG B Pickering (Coonamble)
3DUSTIN’S MAGIC11FSHR Hoogenboom (Werombi)
4IT GIRL3117618.91W L Ryan (Riverstone)
5SUGAR HYPE41134NBTD J White (Fairfield East)
6DOSSY’S TIGER11214FSTDD Wilson (Lemon Tree Passage)
7WILD PUNTING11612FSHS Brown (Abermain)
8GEETEE’S MISTAKE25155FSHN Sidrak (Catherine Field)
9SWIP NITRO85312FSTDL P Polidano (Berkshire Park)
10GIRL STEPHANIE62657FSTDW J Lutiger (Bringelly)
Race No. 2Castlewood Kitchens Heat 203:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S PEACHY2121618.72R F Alcock (Belimbla Park)
2ROSEHILL DREAMER13123FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
3FOLLOW FAME1FSHC Arletos (Llandilo)
4MARVICKI26722NBTS M Wheeler (Blue Haven)
5SHILO MAX26416NBTC J Carl (Londonderry)
6SHUMOOS26123NBTW L Ryan (Riverstone)
7NOT EXPOSED55178FSTDW J Lutiger (Bringelly)
8GILCHURCH64222NBTL P Polidano (Berkshire Park)
9EVIE’S BIG CHILL35424NBTL Galea (Castlereagh)
10CAMPFIRE MISS38F16FSHS B Pooley (Londonderry)
Race No. 3World 4 Pets (1-4 Win) Ht104:15PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S COOPSTA31FSHA T Wade (Kings Langley)
2CUTTER’S TURKEY16344FSTDW L Ryan (Riverstone)
3TURBO SWITCH15257FSHJ S Fletcher (Woonona)
4LUCINDA JANE17443FSTDB J Mccauley (Badgerys Creek)
5SILVER JOE SURF72517NBTJ M King (Wilberforce)
6WILD GROVE72528FSTDJ R Crawford (Llandilo)
7MISS PHOENIX47145FSTDA M Hansen (Werrington)
8ROSE OF NATI11367FSTDJ P West (Leppington)
9COONA ANGLE46484FSTDS E Milligan (Austral)
10ZOOMERANG87847NBTM J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 4A1k9 Boarding Kennels Mdn Ht104:33PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WAR TIME25NBTR M Dougal (Londonderry)
2MYSTIVOUS MISS66535NBTG Stenner (Lethbridge Park)
3REMA’S EMERALD3FSHE Foyle (Werrington Down)
4TRACIE’S ME MATE783FSHT Leece (Kingswood)
5TEARIE MACK56372NBTB King (Kingswood)
6AINT NO GUMDROP75453FSHD White (Fairfield East)
7AIR COLLISION36NBTL J Duncan (Euchareena)
8HERE IT IS57377FSTDM E Hooper (Harrington Park)
9YOUNG TURBOFSHC M Proctor (Londonderry)
10REIGN DOLLARSFSHP Cini (Londonderry)
Race No. 5World 4 Pets (1-4 Win) Ht 204:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEDUCTIVE32235FSTDF J Harris (Kanahooka)
2RED BOOTS27314FSTDJ M King (Wilberforce)
3SHINE OF LIGHT41541FSTDS L Webster (Cawdor)
4JOY THE WEAPON5253135.91N Brown (Catherine Field)
5BIG SCOOBY47842NBTA T Wade (Kings Langley)
6BLUE FEVER82661FSTDG Stewart (Erina)
7PRINCE RINALDI45231FSTDG M Whitehead (Riverstone)
8C’MON CINDYB8243NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
9NOVELTY46475NBTA Chiarelli (Collaroy)
10FAT QUOTED66818FSTDI F Morgan (Telopea)
Race No. 6Sky Racing Stakes05:13PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S WOB12412FSHS L Webster (Cawdor)
2REMA’S TOPAZ21515NBTE J Foyle (Werrington Downs)
3FOLATE1411730.61P E Roach (Lidsdale)
4DOLLAR OH FOUR65324NBTC M Proctor (Londonderry)
5SKINNY QUOTED1226531.08I F Morgan (Telopea)
6BLITIZ TO EXCEL41141NBTJ A Chapman (Lidsdale)
7DESTINED TO BE7733331.03E P Borg (Oakville)
8TAKE OVER FOX4554331.01C Arletos (Llandilo)
9WHITE CASHBOX58564NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
10DESPERATE DAN47464FSTDD J Broadrick (Hill Top)
Race No. 7Castlewood Kitchens Heat 305:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRENDY TIA12211FSHF Daros (Ellis Lane)
2BELLA VIENNA11565NBTL P Polidano (Berkshire Park)
3MOTORWAY1532FSHT M Robertson (Oura)
4ALPHA AUSSIE17761NBTC E Stuart (Kingswood)
5PEDRO’S QUE TEE11711FSHW J Brown (Frederickton)
6BACKYARD SNIPER16332NBTF J Harris (Kanahooka)
7MIDNITE SWIP22116FSHN J Becroft (Kurrajong)
8RESERVOIR SECRET66333NBTP J Barnes (Portland)
9LIGHT BEAR41244NBTS R Cartwright (South Kempsey)
10NITRO JOURNEY8622618.85L A Mcfarlane (Jerrawa)
Race No. 8Betfair Stakes05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLE LAD14383NBTR L Smith (Blacktown)
2ABSOLUTELY AMBER35372NBTT Hindmarsh (Glenugie)
3SASSY REVENGE116FSHG Pickering (Coonamble)
4WHAT WILL BE52233FSHV Spiteri (Appin)
5SWIFT DESIGN26572NBTK A Walker (Henty)
6DAISY’S REWARD34342FSHM Spiteri (Appin)
7BAZINGA27436NBTL P Polidano (Berkshire Park)
8ICHI TOOSHI1230.87M Gatt (Thirlmere)
9SHE’LL BE COMING73575NBTJ P Lopes (St Marys)
10STRIKE CRUZE67167FSHA J Croker (Unanderra)
Race No. 9A1k9 Boarding Kennels Mdn Ht206:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WARNERVALE FLYER72328NBTI F Morgan (Telopea)
2ROSEBANK87346NBTB J Rodda (Wilberforce)
3RAMBO’S WAR57343FSHC Mullens (Londonderry)
4INDY BOY37366NBTD J Mason (Sadleir)
5SPIRITED JOURNEY72342FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
6ROWDY RISK763NBTM Lee (Shanes Park)
7KELLY BROTHERS67357NBTT J Murray (Kearsley)
8SPIRIT ROBBER36277FSHT Leece (Kingswood)
9SPEED RATEDFSHN Garay (Pitt Town)
10NERDNOCFSHG J Caffyn (Berkshire Park)
Race No. 10Castlewood Kitchens Heat 406:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOX DESTINY4872218.96L P Polidano (Berkshire Park)
2STYLEMASTER LAD31316NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
3DEMONIC DELAGO2717518.68A T Wade (Kings Langley)
4CRAZY CARRIE71542NBTN J Becroft (Kurrajong)
5SET AND MATCH6711118.79C M Proctor (Londonderry)
6BLAKE PATRICK1116118.82P E Roach (Lidsdale)
7HALF EMPTY4253618.63S A Gafa (St Clair)
8TURBO VIPER17218NBTJ A Chapman (Lidsdale)
9SUZIE’S BIG BOY51168FSTDL P Polidano (Berkshire Park)
10SHANE’S GIRL32877NBTR W Smith (Shanes Park)