Saturday 14th July 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 14th July 2012

Race No. 1Forkbiz Mixed Final06:55PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MUMMY’S GONE35743NBTJ A Davis (Riverstone)
2BLUEGUM73482NBTW J Lutiger (Bringelly)
3KELL LEE3NBTL Azzopardi (Londonderry)
4SERIAL CHILLER52131.17P J Rodgers (Freemans Reach)
5SNOW SHIRAZ4NBTM Abela (Rouse Hill)
6SHOELACE2247130.66P J Rodgers (Freemans Reach)
7KISS ME KAHUNA74NBTK H Keegan (Greta)
8AURELIANA17352NBTB Stamenkovic (Two Wells)
9MIDNIGHT SNAPPER3385NBTJ Lopes (St Marys)
10COOL DELIGHT84265NBTS Perkov (Londonderry)
Race No. 2Castlewood Kitchens Ht1 (1-3)07:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WIRADJURI DEANO6243131.00E G Wall (St Clair)
2PRINCE RINALDI35665NBTG M Whitehead (Riverstone)
3WILMA STANLEY2258431.27J King (Wilberforce)
4TENTENS155130.85J A Mackay (Richmond Vale)
5KOSOVKA GIRL2411330.92P Stamenkovic (Londonderry)
6SCARLETT’S BOY5735530.98G Denardo (Leppington)
7BOCCA2212631.10A R Bateup (Emu Plains)
8SAIGON SU62637NBTG Summerfield (Worrigee)
9BUENA VIDA78278NBTP Lagogiane (Llandilo)
10BOLT DANI BOLT62886NBTM Multari (Kemps Creek)
Race No. 3Wag Pet Foods Ht2 (1-3)07:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HELLMUTH51643NBTR J Plimmer (Londonderry)
2ANY JOY7155530.71J W Smart (Cobbitty)
3LEE SKODA5314730.72P J Rodgers (Freemans Reach)
4CHOC DEE25147NBTG M Whitehead (Riverstone)
5WHERE’S DAMO2214631.29A Hokin (Greendale)
6TOO RINGS34322NBTJ V Enkhuyzen (Hoxton Park)
7QUASIMO THUNDER17383FSHC J Furner (Wyee)
8FAUST’S FELIS13831.25P Stamenkovic (Londonderry)
9STITCH MISS51846NBTA K Bennett (Wilberforce)
10REGAL HERO63686FSHG J Minter (Mayfield)
Race No. 4Sharp Copiers Maiden Ht107:54PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MORIASFSHB Smith (The Rock)
2STEPHIE’S DREAM48644NBTJ A Davis (Riverstone)
3MY ASUNCION72333NBTA J Powell (Bargo)
4WELDEN FLASH32725NBTS R Fleming (Oakdale)
5MISS QUEENIE65666FSTDS J Zarb (Quakers Hill)
6CREATIVE WAVE78FSHJ Magri (Austral)
7HUMILIATOR4FFSTDA K Bennett (Wilberforce)
8SMITH FAMILYFSHS J Boyd (Doyalson)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Betezy 1800 321 321 Stakes08:14PM (NSWtime)
Mixed event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHT FANTASTIC1117142.16J S Fletcher (Woonona)
2YARRAMUNDI STAR2516142.14V Roz (Rosebery)
3SHIBKA SUKA23712NBTO M Langley (Berkshire Park)
4AH LAI AH44411FSTDB A Mahoney (Rossmore)
5*** VACANT BOX ***
6ANDY’S ANGEL58547NBTT Mullin (Unanderra)
7FOLKSINGER4466442.24C M Absalom (Glenwood)
8AZZ ALWAYS7763642.45N A Sargison (Richmond)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Wenty Leagues Club Stakes08:38PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WENZKE8117536.02B E Smith (The Rock)
2TWO TREE HILL32232NBTC H Lamb (Swan Bay)
3QUEEN BEZA18124FSTDL Vanderburg (Londonderry)
4KELLYMIRE37775NBTR J Gentles (Windsor)
5SCARLETT LIZ21443NBTL J Whitton (Spring Hill)
6LIMPOPO12575NBTJ W Aldous (Werrington)
7SINGAPORE SLIP1174135.74M Stegnjaic (Rouse Hill)
8ADDIVA25255NBTG J Lye (Mulgrave)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Steeline Riverstone Stakes08:56PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANZAI KEROMA3627130.78S J Grover (Lithgow)
2WESTERN CAPE14573NBTS Nikolakopoulos (Parramatta)
3HE’S A GEM5738331.34J H Aul (Tahmoor)
4RUBY JET13634FSHC Lamb (Swan Bay)
5MISTY HABANA5666631.17N R Auld (Glendenning)
6AMBUSH23628NBTJ W Willoughby (Yagoona)
7MY MATERIAL45548FSTDA J Powell (Bargo)
8KITTY KEEPING11767FSHC K Roberts (Dubbo)
9GO CYRIL GO84473NBTS Lewis (Leppington)
10EDNA DEE77765NBTR J Gentles (Windsor)
Race No. 8Hiflow Hydraulic S/vices Ht3 1-09:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE STATUS57152NBTJ W Smart (Cobbitty)
2BLAZING BILLY13536NBTP J V Gestel (Pitt Town)
3SALLY’S IMPACT64154NBTL E Barnes (South Windsor)
4FIVE STAR SHIRAZ46346NBTV Jones (Orangeville)
5PRICE INCREASE37242FSHT W Brett (Grandchester)
6KNOCKA’S ROCKIN’26837NBTB E Smith (The Rock)
7JIMMY FLY HIGH2251230.79A K Bennett (Wilberforce)
8GIRL STEPHANIE1252631.15W J Lutiger (Bringelly)
9TURBO18FSHS J Turner (Tahmoor)
10SILVER COINS65547NBTG J Minter (Mayfield)
Race No. 9Sharp Copiers Maiden Ht209:39PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CATHY’S MARBLEFSHM W Buckley (Catherine Field)
2NEW STOCK48565NBTN Venuto (Merrylands)
3ESSY LABELLA5547FNBTL Bozovitch (Miranda)
4PRINCE BILLY66NBTG Izzard (Londonderry)
5PEDRO SMITH4453NBTA B Hokin (Greendale)
6BUBBLY BOOFSHS J Boyd (Doyalson)
7SKINNY QUOTEDF22NBTI F Morgan (Telopea)
8SURGEONS INTERN746FFSHR Scully (Weston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Courtesy Appliance Ht4 (1-3)10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EASTER DREAMING22348FSHG Summerfield (Worrigee)
2CLINGA43332NBTA K Bennett (Wilberforce)
3SATAN’S ASSASSIN5662531.19A M Fleming (Oakdale)
4NOT EXPOSEDF183531.50W J Lutiger (Bringelly)
5FANCY TIP34111NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
6WILD MIDNIGHT51685NBTB R Willard (Blacktown)
7DREAM SEQUENCE1FSHM Azzopardi (Appin)
8HALF FOUR31627FSTDA B Hokin (Greendale)
9ARIEK MARMADUKE638F6NBTV Jones (Orangeville)
10DABEER ZARGON47565NBTR Lengling (Dapto)