Saturday 17th March 2012

Greyhound Box Draw For – Saturday 17th March 2012

Race No. 1Happy St.patrick’s Day Stakes06:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUICK MATCH12724FSHR W Johnston (Moresby Qld)
2LOVATO78388NBTM J Wotton (Kemps Creek)
3JET FAN5687723.30G J Lye (Mulgrave)
4CHOCOLATE STAIN66835FSTDF Wotton (Kemps Creek)
5MEDOUSA7F755NBTF Wotton (Kemps Creek)
6JIMMY BAMBOO3354422.76P M Schofield (Berkshire Park)
7FLYING NELL65852NBTS Buckley (Liverpool)
8REAL LIES4512722.91M J Eberand (Oakville)
9STAR RISK84886NBTD G Blyth (Lurnea)
Race No. 2Globe Memorial (1-3) Heat 107:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE POLLY65475NBTD J Wells (Shanes Park)
2DOUGY’S TANTRUM6524430.97S Simonetta (Orchard Hills)
3AESTHETIC61446NBTT A Donaldson (Mardi)
4BIG QUOTED67727NBTN R Wright (Lake Haven)
5SWIFT FELLA585F7NBTW J Lutiger (Bringelly)
6NOTORIOUS SAM1314130.54L A Niccol (Londonderry)
7NORRIS BACK57562NBTP Cini (Londonderry)
8SHE’S SHUFFLING8387130.95M T Yates (March)
Race No. 3 Distance Stakes07:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TADMORE LYN65536NBTR G Thomas (Glossodia)
2PERFECT POWER54173FSTDJ R Finn (Warilla)
4RYBENBROOK FLICK35434FSTDM J Eberand (Oakville)
5SUPER LYN4261842.16C Dimech (South Windsor)
7DYNAMIC MISS12566NBTM Davidson (Fletcher)
8GOLD VIKING45767FSTDJ A Mcfarlane (East Corrimal)
Race No. 4World 4 Pets Maiden07:54PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTIC MARCH35335NBTM T Yates (March)
2GIRL STEPHANIEFSHW J Lutiger (Bringelly)
3TIGER TIGER43433NBTD Righetti (Kellyville)
4SATIN KELLY8752NBTH J Tatian (Bonnyrigg)
5FIZZBALL FANCY66632FSHG Cullen (St Clair)
6WATTO LOTTO325F2NBTJ F Callaughan (Luddenham)
7BULLECOURT MISS8364NBTS Ngurah (Milperra)
8QUEEN BEZAFSHL Vanderburg (Londonderry)
9LAVENDER LADFSHA M (Llandilo)
10WIRADJURI DEANO7NBTE G Wall (St Clair)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 Stakes08:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ME CONFUSED53651FSTDF M Goodwin (Queanbeyan)
2SPECIAL RICKEY37532FSHW J Harper (Wyee)
3EBONY RHINO25271NBTD M Duncan (Manildra)
4WANDY NEG12157FSTDF C Hardman (Bligh Park)
5NORTHERN BOUND48422NBTJ M Player (Tahmoor)
6BOUNDLESS BOY11622NBTK Sultana (Londonderry)
7GOLD LIGHTNING41363FSTDJ A Mcfarlane (East Corrimal)
8FLYING PEGGY67623NBTJ L Antonelli (Kemps Creek)
9DUSTY VALLEY66225FSTDA M Foley ()
Race No. 6Kevin Waters Towing Stakes08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOMODO2546230.76S Ngurah (Milperra)
2YOUR SPECIAL5584631.16L T Procopio (Riverstone)
3PRIMINATE3255330.81L P Azzopardi (Londonderry)
4DIGGER NORRIS35226NBTM H Black (Lisarow)
5RAISE THE BAR43127FSHC Gatt (Catherine Field)
6RICKY REMARKABLE47151FSHR W Johnston (Moresby Qld)
7VICE ADMIRAL8552331.09F M Goodwin (Queanbeyan)
8WARWICK AVENUE34165NBTD L Gooley (Evans Plains)
9STORM AT DAWN8818830.93J L Sciberras (Horsley Park)
10RAPID CHARM55587NBTT Mullin (Unanderra)
Race No. 7Globe Memorial (1-3) Heat 208:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CUTTER’S TURKEY31686NBTW L Ryan (Riverstone)
2JUST JOKING3321130.60G M Zahra (Killabakh)
3CARMINA25117FSTDL P Azzopardi (Londonderry)
4SWEET IMAGE46147NBTS Simonetta (Orchard Hills)
5FLYING LASSIE17824NBTJ F Callaughan (Luddenham)
6ERNIE BILKO13356NBTT A Donaldson (Mardi)
7MY MATE RONF3567FSHS Pulbrook (Tahmoor)
8HOW ABOUT BILLY64666NBTW J Lutiger (Bringelly)
Race No. 8Globe Memorial (1-3) Heat 309:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY RASCAL33321FSHT A Donaldson (Mardi)
2SMART ACHIEVER45573NBTJ A Higgins (Currans Hill)
3TIME TO CHILL8685830.91L T Procopio (Riverstone)
4RARE BRED116FFSHA Lord (Cawdor)
5BART’S WORLD4264530.65J F Callaughan (Luddenham)
6PLATINUM PHOENIX88817NBTG Townsend (Molong)
7ELITE GAMBLE26432NBTA Azzopardi (Londonderry)
8JACKPOT GEORGE5323130.80P Cini (Londonderry)
Race No. 9Globe Memorial (1-3) Heat 409:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PAUA TO ROCK44444NBTA J Lord (Cawdor)
2KELLYMIRE67646NBTR J Gentles (Windsor)
3QUOTA OF COURAGE3816631.17N R Wright (Lake Haven)
4FORTUONA2515631.59W L Ryan (Riverstone)
5TREE FIDDY35148NBTT A Donaldson (Mardi)
6SWITCH UP1211730.76R A Steele (Menangle Park)
7BOB’S ICON2657530.85D Roberts (Picton)
8CYCADEL8321530.51P J Rodgers (Freemans Reach)
Race No. 10A1k9 Boarding Kennels Stakes10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAZA COOL23186FSTDM H Black (Lisarow)
2TURBO ANGEL51672FSHF R Sidrak (Catherine Field)
3FIRST ARRIVAL43756NBTM Lee (Shanes Park)
4ACTION MAN51542FSHJ Buckley (Liverpool)
5JINDY WARRIOR14548NBTG J Lye (Mulgrave)
6DARREN’S ANGEL1487FSHM Azzopardi (Lake Heights)
7KITTY FORMAN68888NBTF Wotton (Kemps Creek)
8LITTLE MISS ANNA67122NBTC Gatt (Catherine Field)
9STAR RISK84886NBTD G Blyth (Lurnea)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments