Saturday 19th February 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 19th February 2011

Race No. 1Wag Pet Foods Mixed Final06:59PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BORREE JIM232K Sultana (Rouse Hill)
2ON A WAVE35423W A Mcdonald (Springside)
3HALF AS GOOD65334M Lee (Shanes Park)
4TADMORE LYN73521C Dimech (South Windsor)
5SALTWATER87353G Whitehead (Riverstone)
6BURSTING4542L A Atchison (Jilliby)
7TRISTAH’S DUFFER85734N Saloum (Berkshire Park)
8TADMORE COLLETTE55321C Dimech (South Windsor)
9SUPERB DOS22555J Coyle (Riverstone)
10WEST BANK33345R G Hamilton (Koonawarra)
Race No. 2Globe Memorial Stake07:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIVA SHIRAZ45712M Duncan (Euchareena)
2TWANG64136P Chaker (Cranebrook)
3TADMORE DUNOON66122T Astbury (Cranebrook)
4BOB’S ICON12246D Roberts (Picton)
5ELITE RYDER22145T Vanderburg (Freemans Reach)
6NIGHT CLUBBING42357C J Carl (Londonderry)
7CAPE MELVILLE36264A J Messina (Llandilo)
8LITTLE MR. DEANO25364J W Smart (Cobbitty)
9FIRST ARRIVAL68737M Lee (Shanes Park)
10GORDO’S FATBOY75575A Hansen (Werrington)
Race No. 3Steeline Riverstone Stake07:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROUGH AND TOUGH46515C Betts (Kings Park)
2SIR OSTI24147M S Blissett (Riverstone)
3NORMAC GOLD75152P Bigeni (Girraween)
4SIX ANGELS85536M S Bright (Wamberal Beach)
5VOLCANO CRUNCH22331K M Mcdonald (Springside)
6LAVANA21228T K Auld (Tatura)
7LENNON83133L T Procopio (Riverstone)
8SPEEDIE FELLA13324L Haaring (Cooks Gap)
9LAPTEK TOM63853D J Wells (Shanes Park)
10FIRST ARRIVAL68737M Lee (Shanes Park)
Race No. 4Bess Electrical Maiden Heat 108:00PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FLYING SA6443M P Hardman (South Windsor)
2DASHING BLACK65524F Xuereb (Vineyard)
3GOLD RIOM L Burton (Kemps Creek)
4ENCOMPASS46536L Procopio (Riverstone)
5HANDY RUBY37M Arncliffe (Castlereagh)
6MAGIC YOU2F J Hurst (Londonderry)
7FANCY THUNDER35465R Nicolaou (Box Hill)
8SUPER LYN234C Dimech (South Windsor)
9STEP BACK SALLY68587E P Borg (Oakville)
10TURBO GIRL75868R Nicolaou (Box Hill)
Race No. 5Www.betezy.com.au Heat 108:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PACIFIC JEWEL64511G Curtale (Cowra)
2FOLKSINGER33621C M Absalom (Guildford)
3LIKE MIKE18634P Falas (Carlton)
4NATIONAL PENNY37117T G Zammit (Willowvale)
5*** VACANT BOX ***
6I’M ANGUS35553R A Steele (Menangle Park)
7GRAFFITI TIGER37114J Chapman (Lidsdale)
8INSTANT TAKE OFF64575A Hansen (Werrington)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Www.betezy.com.au Heat 208:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FINALLY MITCH88523J Coleman (Carwoola)
2PROVEN AURORA21652R Bulman (Smithfield)
3POPPY’S SECRET14555F F Jamieson (Wadalba)
4MAKE IT PLAY21223K J Staines (Jerrawa)
5*** VACANT BOX ***
6LOUD MOUSE31118J Magri (Austral)
7APIDRA85371B E Smith (Uranquinty)
8REGAL CHLOE45775G Summerfield (Worrigee)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Castlewood Kitchens (1-3) Final09:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,480 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR SHAK81213J Chapman (Lidsdale)
2OFF THE CANVAS34426J M King (Wilberforce)
3TIGER’S BEAUTY11663B Dargan (Narellan Vale)
4PEEJAY TADMORE35244T Astbury (Cranebrook)
5BUNGO66534N Brown (Catherine Field)
6GRACE HILL11167T K Auld (Tatura)
7BIG MAL45314C Fletcher (Bringelly)
8ALLEN HAWK32323B J Wheeler (Boorowa)
9LYLA JOKER66636M J Wotton (Kemps Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8A1 Boarding Kennels Stake09:23PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HEART OF CLASS22413R E Mchugh (Macquarie Fields)
2OH OLIVIA66387L T Procopio (Riverstone)
3YOUR SPECIAL15365L T Procopio (Riverstone)
4BLOWN OFF78812M P Arncliffe (Castlereagh)
5ANTIQUA BAY62215M Burton (Kemps Creek)
6HANDS UP43764J Aquilina (Llandilo)
7ART OF DESIRE75774G Summerfield (Worrigee)
8CLASSY ICON84454R G Sullivan (Bargo)
9FLAT TRACKER54656M Lee (Shanes Park)
10HARRY MACCOOL77668B Cheney (Gunderman)
Race No. 9World 4 Pets Maiden Heat 209:44PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPERB DOS22555J Coyle (Riverstone)
2JUDBURY GIRL7773A M Drapiewski (Rossmore)
3CALLAMAN42724J F Callaughan (Luddenham)
4CURSORY GLANCE75773E P Borg (Oakville)
5SYDNEY DIVA54666R Nicolaou (Box Hill)
6DIRECT DOLL65M Arncliffe (Castlereagh)
7JACK THE WEAPON366N Brown (Catherine Field)
8POETIC FANTASY327F Hardman (Bligh Park)
9FULL OF HEAT587L Procopio (Riverstone)
10ADRI’S MERCEDES767M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 10Crackerjack Industries Stake10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAGINNIS MAGEE74174A J Messina (Llandilo)
2KIA’S ME MUM81753M Lee (Shanes Park)
3UNO EVIL53464J Muscat (Rouse Hill)
4BOURNE WIZARD1746M P Arncliffe (Castlereagh)
5TIME TO CHILL7461L T Procopio (Riverstone)
6VALLEY VELLA41427R E Mchugh (Macquarie Fields)
7THREE PACK RACK54218J R Skelton (Swansea)
8JESSICA CLAIR7251M J Duncan (Euchareena)
9MICK THE JOKER5185M Blissett (Riverstone)
10REMEMBER FRAN54374D J Wells (Shanes Park)