Saturday 1st October 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 1st October 2011

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:54PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Of $2,090 Prizemoney.
1st: $1,360 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIERSHIP4NBTD T Betts (St Marys)
2CHIC JACKSON283NBTP Lagogiane (Llandilo)
3SASQUATCH47242NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
4INDY MAKIN85131.40J A Chapman (Lidsdale)
5NAN’S MATE72372NBTC G Mutton (Palm Beach)
6FLORINDA BELLE63433NBTJ M King (Wilberforce)
7IMDINA’S GIFT4NBTP Bigeni (Girraween)
8LAGOON RAXY424131.31R J Webster (Cawdor)
9BELLA JEANINE84255NBTD H Bethel (Casula)
10REAR END35435NBTM Chong (Londonderry)
Race No. 2Tab Number 1 Club Stakes07:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING FABIO62645NBTA J Messina (Llandilo)
2VICE ADMIRAL51221FSHF M Goodwin (Queanbeyan)
3’S RYDER78461NBTM J Swift (Lithgow)
4BEV’S CHARM1357631.05A J Messina (Llandilo)
5KNOCKA BACK28541NBTP Cini (Londonderry)
6WHY WORRY ME83631NBTP L Boyd (Richmond)
7SUPER LYN65635NBTC Dimech (South Windsor)
8OH KAY62258NBTA J Messina (Llandilo)
9TIME TO CHILL6278730.91L T Procopio (Riverstone)
10FLYING HYPO65773NBTJ W Smart (Cobbitty)
Race No. 3 Distance Stakes07:33PM (NSWtime)
Mixed event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT BRISK4174442.32L T Procopio (Riverstone)
2ARICA DORA66365NBTD A Traino (Matraville)
3BORN BAD32F12NBTA J Lord (Cawdor)
4THRILLING REIGN82425FSTDL A Atchison (Jilliby)
6CONTACT POINT87527FSTDD F Hayes (Acacia Gardens)
7CORPORATE GOLD54614FSTDM Burton (Kemps Creek)
8SALVATORE16713FSTDL A Atchison (Jilliby)
Race No. 4Bess Electrical Maiden Heat 107:54PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ADD A VEGAS26487NBTP Togias (Orchard Hills)
2OCTANE SUNRISE63377NBTJ P Lopes (St Marys)
3PERFECT POWER52FSHJ R Finn (Warilla)
4RARE DRAMAFSHR Nicolaou (Box Hill)
5BLAZING BILLY66482NBTA J Messina (Llandilo)
6BELLA JEANINE84255NBTD H Bethel (Casula)
7PRETTY PRECIOUS23822NBTL Procopio (Riverstone)
8GUN SHOW36647NBTD J Hogan (Tregear)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 Stakes08:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO VORKO25336FSTDA K Frazer (Wallerawang)
2PLATINUM LOVE2223136.01J J Magri (Austral)
3KID 15656NBTS R Reed (Colyton)
4GLITZY LOMAR63375NBTN J M Menamin (Thurgoona)
5DYNAMIC MISS12856FSTDM Davidson (Fletcher)
6TADMORE LYN13752NBTC Dimech (South Windsor)
7KELLYMIRE42855FSTDR J Gentles (Windsor)
8ADEL’S TIGER21172FSTDJ R Finn (Warilla)
9ALL TIME47568NBTL T Procopio (Riverstone)
Race No. 6Kevin Waters Towing Final08:33PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $2,430 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN PONTIAC88232NBTS Gafa (St Clair)
2QUOTA OF COURAGE8457231.17N R Wright (Lake Haven)
3RESTRICT1242131.49F Malone ()
4LET’S ROCK3331130.89A J Bryant ( Hill)
5DUSTY VALLEY1183130.73A M Foley ()
6HELEN BALE15130.99S M Evans (The Oaks)
7MISS SHELL BEE74442NBTR K Asquith (Fern Bay)
8SUGAR RAY COOL1873231.49P Lagogiane (Llandilo)
9IRINKA GABBY21153NBTR L Smith (Forbes)
10TEXAS CHASE65473NBTC King (Cranebrook)
Race No. 7World 4 Pets Stakes08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE BLEND2121FSHJ R Finn (Warilla)
2PETITE CONQUEST4784631.07D G Browne (Baulkham Hills)
3DANCE IDOL57711NBTK Lewis (Raby)
4NIGHT CLUBBING41676NBTC J Carl (Londonderry)
5TEXAS CHASE65473NBTC King (Cranebrook)
6LOUD MOUSE7625830.93J J Magri (Austral)
7DAYBREAK RHINO5422731.02D M Duncan (Manildra)
8MAGIC LOMAR42755FSTDN J M Menamin (Thurgoona)
9JEZZA LOMAR57754FSTDN J M Menamin (Thurgoona)
10TIME TO CHILL6278730.91L T Procopio (Riverstone)
Race No. 8Steeline Riverstone Stakes09:19PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALLOWANCE27152NBTF Malone (Goulburn)
2FOX DESTINY21483NBTL P Polidano (Berkshire Park)
3WINNER PAYS1163830.95S J Turner (Tahmoor)
4OWN IT3676731.03L Procopio (Riverstone)
5YOUR SPECIAL3163831.16L T Procopio (Riverstone)
624273NBTJ E Heard (The Entrance )
7CITRINE7665130.79J Laurence (Castlereagh)
8DARK SEA6766430.87S Veli (Campsie)
9CROWIE LOMAR75786FSHN J M Menamin (Thurgoona)
10JEZZA LOMAR57754FSTDN J M Menamin (Thurgoona)
Race No. 9Bess Electrical Maiden Heat 209:44PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1POPPY GAZZFSHL A Niccol (Londonderry)
2FANCY THUNDER88476NBTM Lee (Shanes Park)
3SPECIAL LOMAR768FSHN J M Menamin (Thurgoona)
4REAR END35435NBTM Chong (Londonderry)
5EMILY BROOKE75778FSTDJ P Lopes (St Marys)
6SPARTY4FSHD Murray (Catherine Field)
7I’M IN COMMAND3736FSHA Pagano (Llandilo)
8STYLEE58667FSTDM P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 10Globe Memorial Stakes10:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO GRAY14866NBTS E Milligan (Austral)
2WILMA’S CHOICE48841NBTA J Messina (Llandilo)
3I’M QUICK85563NBTJ P Lopes (St Marys)
4CHABAKF61FSHC Gatt (Catherine Field)
5BIG QUOTED73214NBTI Morgan (Telopea)
6DASHING BLACK33878NBTL T Procopio (Riverstone)
7CHEAP DREAMS86316NBTA Frazer (Wallerawang)
8ROCKABOUT62321FSHA J Bryant (Nowra Hill)
9FLYING HYPO65773NBTJ W Smart (Cobbitty)
10FIRST ARRIVAL7678431.64M Lee (Shanes Park)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments