Saturday 20th November 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 20th November 2010

Race No. 1Rebel Sport Penrith Mixed Final06:56PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DYNA KATE51B J Wheeler (Boorowa)
2THINGS MISSING273M Ferguson (Thirlmere)
3BLACK BOB425F4A B Campton (Vineyard)
4BAMBI’S SOLDIER23342T Soprano (Londonderry)
5TICKING ALONG3542V Bartolo (Bonnyrigg)
6OCEAN FOAM28371S Simonetta (Penrith)
7BLACK SNIPPER43324B Ferguson (Austral)
8PADDY KEEPING223C K Roberts ()
9UNPLAYABLE245P Moran (Londonderry)
10SAPPHIRE SHIRAZ345S Ma (Forestville)
Race No. 2William’s Pale Ale Maiden Ht107:12PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPER CITRATE76556Z L Smith (Glenning Valley)
2HUGGLE54E P Borg (Oakville)
3NATURAL FLAMER A Steele (Menangle Park)
4TADMORE DUNOON4L D Tsohalis (Hebersham)
5COUSIN JACOB27R J Webster (Cawdor)
6PURE MOTAHOME37373E Jones (Oakdale)
7STOMPING HAVOC33274B Ferguson (Austral)
8SEVEN 46226L Barnes (Mulgoa)
9MARQUIS LASS87J Zammit (Londonderry)
10OLD TIMES85785G J Lye (Mulgrave)
Race No. 3Rydges Port Macquarie Heat 107:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NO WAY ANG15738C M Reinke (Londonderry)
2TINY REJECT53332J Intveen (Schofields)
3FLAT TRACKER65575M Lee (Shanes Park)
4TERROR EYES64316S Vas (Valentine)
5FARNSIE65763G Farnworth (Glenwood)
6GAZMICK GOLD14573M Burton (Kemps Creek)
7CAPITANO63F34F Daros (Ellis Lane)
8COLLY’S GIRL63341B Turner (Berkshire Park)
9CLUES66668M P Arncliffe (Castlereagh)
10FIRST ARRIVAL46848M Lee (Shanes Park)
Race No. 4William’s Pale Ale Maiden Ht207:56PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KURRABA KRUNCH66T72D Lynn (Berkeley Vale)
2MAXIMUM THREAD6B Barton (Greystanes)
3PEEJAY TADMORET Astbury (Cranebrook)
4EIFFEL GLORY656C C King (Cranebrook)
5NITROUS RAY64338P N Betar (Plumpton)
6DESTINED TO BE22462E P Borg (Oakville)
7PINEAPPLE CITY86544D Mustafa (Bringelly)
8MELKATE52654C M Reinke (Londonderry)
9BIGTIME HAVOC666B Ferguson (Austral)
10LILYAHNA3788G Whitehead (Riverstone)
Race No. 5Zebu Bar&grill Pt Macquarie H208:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FOOLS IN MOTION88188P Togias (Orchard Hills)
2SUNSET ETHICS86486D J Smith (Moorebank)
3RITZA RONNIE211M Gatt (Ingleburn)
4ALL THE RISK83237C M Reinke (Londonderry)
5NO MATTER15877K H Plumridge (Douglas Park)
6BIG MOMMAS JOKEN23525T Halligan (Wallsend)
7TEDDY MOSS23641B C Gale (Heckenberg)
8WINFREY85381N E Watson (North Rothbury)
9FIRST ARRIVAL46848M Lee (Shanes Park)
10CLUES66668M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 6De Bortoli Stake08:33PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EMMA MONTANNA71575J Zammit (Londonderry)
2NEBO WEST41435M L Burton (Kemps Creek)
3ALIE’S MACHINE61236A Rapa (Londonderry)
4GAZMICK JAX44413M L Burton (Kemps Creek)
5TOTAL ONE23544P Moran (Londonderry)
6MYALLA DREAM63757C M Reinke (Londonderry)
7PIPPI KEEPING31123J Whiticker (Jamisontown)
8ABOUT TIME MATE53364P Moran (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Wag Pet Foods Heat 308:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOMICIDAL HAVOC24124B Ferguson (Austral)
2WHERE’S TONY27437G R Clarke (Kyogle)
3ROYAL JAMES36137M Lee (Shanes Park)
4LITTLE MR. DEANO48F43J W Smart (Cobbitty)
5TRESTLES45754P Vas (Valentine)
6MR. MEANA13221M J Auld (Tatura)
7GEORGIE LYN43661L D Tsohalis (Hebersham)
8UNO EVIL57745J Muscat (Rouse Hill)
9CLUES66668M P Arncliffe (Castlereagh)
10FIRST ARRIVAL46848M Lee (Shanes Park)
Race No. 8Landcom..gov. Heat 409:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JAKAYTOR62516Y Pappas (Royalla)
2COUSIN CALLUM15R J Webster (Cawdor)
3FAN DOOGALEE65675N Shelton (Chain Valley Bay)
4LUCKY SANTOS32288C A Garrard (Maryland)
5LARKHILL SUBJECT56454Z L Smith (Glenning Valley)
6SIR CHIVERS45654P J Maytom (Dungog)
7ANTIQUA BAY43731M Burton (Kemps Creek)
8ELECTRON21718M Pryce (Windsor Downs)
9FIRST ARRIVAL46848M Lee (Shanes Park)
10CLUES66668M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 9William’s Pale Ale Maiden Ht309:34PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CURSORY GLANCE4376E P Borg (Oakville)
2LOU LOU DYNASTY53743J Intveen (Schofields)
3FARNSWORTHD H Durrant (Luddenham)
4MYALLA FAKE32588C M Reinke (Londonderry)
5BOB’S ICON74D Roberts (Picton)
6UNPLAYABLE245P Moran (Londonderry)
7SARA’S RUBY54787L G Barnes (Mulgoa)
8BALLINLINA7545C Martin (Winston Hills)
9OLD TIMES85785G J Lye (Mulgrave)
10BIGTIME HAVOC666B Ferguson (Austral)
Race No. 10Exile Publishing Stake09:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROCKET RON18561J D Fisher (South )
2KISSIN’ CHLOE82112R Hoogenboom (Werombi)
362366J R Deeks (Schofields)
4SCENIC GOLD12161G J Minter (Mayfield)
5OAMARU LASS52441K C Markham (St Helens Park)
6VELOCITY WIND11211T W Brett (Grandchester)
7MONDO BLACK55421L A Walker (Singapore)
8PRINCE MONDO58234L A Walker (Singapore)
9CHARLIE ME BOY74231J L Sciberras (Horsley Park)
10ZANKRANE37353G Vlahopoulos (Portland)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments