Wednesday 17th November 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 17th November 2010

Race No. 1A1 K9 Boarding Kennels Stake03:33PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1INDIANA SHOWGIRL64733E A Bont (Oakville)
2RIPLEY82427D I Drynan (Llandilo)
3WATTA WHISPER22215R Matic (Canyonleigh)
4SPITFIRE MULDOON22646J G Edwards (Paxton)
5ROCKET RON21856J D Fisher (South Nowra)
6TWO SIX TWO16113N W Staines (Yass)
7HOMER MULDOON38456J G Edwards (Paxton)
8INDIANA ROSE75886E A Bont (Oakville)
9NAVIGATING52586M Player (Tahmoor)
10THINK QUICK74741D W Knocker (Langwarrin)
Race No. 2Castlewood Kitchens Final03:51PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $2,160 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S CLEO3172B Willard (Blacktown)
2RUNNING CASINO41142J A Chapman (Lidsdale)
3BOWERSOCKS51143D I Drynan (Llandilo)
4MISTER BANNER65353N W Staines (Yass)
5HILLTOP HARRY63281S D Barron (Cambridge Park)
6CAN’T RECALL46111S Brown (Abermain)
7JIMMY BAMBOO74151P M Schofield (Llandilo)
8MAGIC DUST34362J S Crawford (Llandilo)
9VIOLENT THUNDER88863W J Lutiger (Bringelly)
10OLIVER’S BROTHER4214J Cumming (Vineyard)
Race No. 3Courtesy Appliance Service Stak04:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AWESOME TRENT41F2K Pedrana (Cranebrook)
2JOAN’S ROSE47553L P Polidano (Berkshire Park)
3SCARLETT ENSIGN1R J Fuller (Glossodia)
4WHERE’S TONY27437G R Clarke (Kyogle)
5TAKE CARE31374M Arncliffe (Castlereagh)
6BOUNCING BUNNY47337H Tatian (Bonnyrigg)
7MEDWAY 85675W Saliba (Lethbridge Park)
8COME BACK BABY52123M Bell (Austral)
9JAYWALKING74441G M Derrick (Tumblong)
10KAZMIC’S BOSS38666S A Lambley (Padstow)
Race No. 4Steeline Riverstone Maiden04:31PM (NSWtime)
Maiden event over 618 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FLASH RHINO675D M Duncan (Manildra)
2LOU LOU DYNASTY53743J Intveen (Schofields)
3ROYELLA ROSE65644Y Pappas (Royalla)
4FOLKSINGER47453C M Absalom (Guildford)
5RESHUFFLES78735P J Abdallah (Llandilo)
6SARA’S RUBY45478L G Barnes (Mulgoa)
7MISSED A GEAR66224W Dargan (Wattle Grove)
8CHAD NAT774F4C A Garrard (Maryland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Rydges Port Macquarie Stake04:53PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ASTON ABIRA17162S B White (Nowra Hill)
2CHAMPAGNE OSTI78415D J Gladman (Parkes)
3BLACK LEARJET84312D Mcdonald (Lithgow)
4KENTUCKY FIVE74535C M Proctor (Londonderry)
5REPUBLICAN24144I Morgan (Telopea)
6UNO BILL26545M P Arncliffe (Castlereagh)
7SATAN’S ASSASSIN47736M Bell (Austral)
8FREE YOUR MIND44241J R Crawford (Llandilo)
9MORE THAN READY56466A Little (Ambarvale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Exisle Publishing Stake05:11PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUST MICK67742W J Lutiger (Bringelly)
2MIDGET FARRELLY26345P Stamenkovic (Londonderry)
3YORKLEA MASTER81282J Magri (Austral)
4SOVEREIGN HILL48357R Mumford (Leppington)
5AUNTY SHIRL24851K T Pedrana (Cranebrook)
6COOL ROMAN16537D G Righetti (Kellyville)
7NEURONIST32235P Stamenkovic (Londonderry)
845427R J Webster (Cawdor)
9PUMPIN’ GAS55744M P Arncliffe (Castlereagh)
10ALZENA BALE43286W Dargan (Wattle Grove)
Race No. 7Manago Tiles Stake05:33PM (NSWtime)
Mixed event over 330 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GIFT TO US86466C E Stuart (Kingswood)
2GUNNA GIBSON27211R J Ford (Hilltop)
3JUST ALBI21563W J Lutiger (Bringelly)
4SILVER JUBILEE11221J G Edwards (Paxton)
5MULLET’S MACHINE22458G J Miller (Wallacia)
6STARBURST JACK65367S D Barron (Cambridge Park)
7STARBURST JOEY66135S D Barron (Cambridge Park)
8JAY MINE28427R J Nelson (St Marys)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Zebu Bar & Grill Port Macquarie05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ALIE’S MACHINE61236A Rapa (Londonderry)
2TIMES ARE TOUGH43361P L Boyd (Richmond)
3ROYAL JAMES36137M Lee (Shanes Park)
4KAZMIC’S FLASH15841S A Lambley (Padstow)
5SHE’S A HAZE73525R Mumford (Leppington)
6LOUD MOUSE11177J Magri (Austral)
7TINY REJECT15333J Intveen (Schofields)
8PIPPI KEEPING31123J Whiticker (Jamisontown)
9TRACEY’S CHOICE26617P J Rodgers (Freemans Reach)
10SUNSET ETHICS38648D J Smith (Moorebank)
Race No. 9Forkbiz Maiden06:10PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROBUST SHIRAZ66355M P Arncliffe (Castlereagh)
2PEEJAY’S GIRL46838P Williams (Rooty Hill)
3JEDDA BELLE45652J Aul (Tahmoor)
4OCEAN FOAM2837S Simonetta (Penrith)
5SEVEN 4622L Barnes (Mulgoa)
6TADMORE GIZMO5L D Tsohalis (Hebersham)
7GRASS CUTTER4C Garrard (Maryland)
8MY LORNA76524M P Arncliffe (Castlereagh)
9PINEAPPLE CITY28654D Mustafa (Bringelly)
10MATERA GEM37465M Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 10Sky Racing Active Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1QUEEN THUNDER12825W J Lutiger (Bringelly)
2DICE’S DEMON32624N W Staines (Yass)
3THUNDER ZEUS34286W J Lutiger (Bringelly)
4PLAYING FAIR27372G J Lye (Mulgrave)
5BELLA DAWN5361E A Bont (Oakville)
6GUNLAW FOX81426P M Schofield (Llandilo)
7OZI PRIDE113J D Fisher (South Nowra)
8UNDER OFFER32436S A Mackinnon (Londonderry)
9SUGAR DADDY127F1L Vanderburg (Londonderry)
10HE SAID CROW21427K B Burnett (Bringelly)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments