Saturday 26th May 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 26th May 2012

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:56PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PEPLENISH2242130.81M F Clayton (Sutton Forest)
2FANCY TIP73NBTD P Barnes (Cudal)
3LADY INSPIRATION48552NBTJ A Chapman (Lidsdale)
4SHE’LL BE COMING52653NBTP J Rodgers (Freemans Reach)
5FANCY THUNDER85664NBTM Lee (Shanes Park)
6PAINT THE TOWN6374NBTD J Brown (Bligh Park)
7JIMMY FLY HIGH2NBTA K Bennett (Wilberforce)
8PIGGY BACK131.01D G Righetti (Kellyville)
9LONGRASS77475NBTR D Gerard (South Windsor)
10SPORTIE’S PUNT7F75NBTV M Bennett (Wilberforce)
Race No. 2Globe Memorial Stakes07:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1INSPIRING MILEY11237FSHJ Magri (Austral)
2WESTERN CAPE67821NBTS Nikolakopoulos (Parramatta)
3FIRE METRO66471NBTW J Chiswick (East Hills)
4MADE TO CRUISE14611FSTDW Shelton (Lake Haven)
5ZIPPING LOGAN8114FSHJ A Chapman (Lidsdale)
6MISS HORIZON63142NBTO M Vassilakis (Matraville)
7IONA STAR18124FSTDC Gatt (Catherine Field)
8MISS PHOENIX38853NBTA M Hansen (Werrington)
9AQUA RIGGINS75518FSHJ A Chapman (Lidsdale)
10CRUISING SUNRISE47664NBTM Lee (Shanes Park)
Race No. 3Betezy 1800 321 321 Stakes07:37PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY WILL56867FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
2QUEEN THUNDER1455422.96W J Lutiger (Bringelly)
3SUGAR RAY COOL77427FSTDP Lagogiane (Llandilo)
4RUBY FLY HIGH25681FSTDA K Bennett (Wilberforce)
5ELITE BOUND1337222.83N Curby (Northmead)
6I’M THE ONE31434FSHV Malcolm (Colyton)
7GREG’S CHILLIN11571FSTDB J Mccauley (Badgerys Creek)
8SIENNA’S MELODY11353NBTT Vella (Blacktown)
9GLOBE BOUND8767422.63N Curby (Northmead)
10FIRE OZ87484FSHM J Moroney (Lake Munmorah)
Race No. 4Steeline Riverstone Mdn Heat 107:56PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BORN SHINEY32224NBTA M Hansen (Werrington)
2LUCKS CHANGEDFSHF Xuereb (Riverstone)
3SET TO SHINE67FSHF Xuereb (Riverstone)
4DREAM NO MORE75877NBTR J Zahra (Castlereagh)
5SPORTIE’S PUNT7F75NBTV M Bennett (Wilberforce)
6MARC MY BOY5243FSHP S Mangold (Cranebrook)
7SKINNY QUOTEDFFSHI F Morgan (Telopea)
8NOT EXPOSED56FNBTW J Lutiger (Bringelly)
9FULL OF HEAT88888NBTM Lee (Shanes Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Blacktown City Festival Trophy08:19PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $2,480 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG SNOZZ53537NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
2AWESOME ODY7288635.81O M Vassilakis (Matraville)
3MARK OF LOVE16736FSTDJ Magri (Austral)
4BLACK ASTRO BOY23723FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
5ADDIVA23531FSTDG J Lye (Mulgrave)
6LAGOON CROCKETT1113135.52R J Webster (Cawdor)
7SPRING EXTREME2517835.40G J Board (Orange)
8RYBENBROOK FLICK37654FSTDM J Eberand (Oakville)
9TOONY TITAN3675735.94T M Moxon (Toongabbie)
10HE’S HOTZ STUFF74546NBTL J Warren (Austral)
Race No. 665 Roses Race Meeting Stks08:41PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOME FOLKS3155530.86P Mccann (Glebe)
2MIDNIGHT CAPERS2151130.73R M Pringle (Clergate)
3ZIPPING CATRA37814NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
4JUST MICK5474430.68W J Lutiger (Bringelly)
5JESSICA CLAIR1176831.15M J Duncan (Euchareena)
6ARENA FLYER55154NBTJ A Chapman (Lidsdale)
7JENMAR GRACE44465NBTJ R Brown (Pheasants Nest)
8HE’S A GEM6737731.34J H Aul (Tahmoor)
9QUOTA OF COURAGE6478631.17N R Wright (Lake Haven)
10ATLAS67575NBTE G Wall (St Clair)
Race No. 7Forkbiz / Integrity Funerals St08:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER NIRVANA2476831.13J G Gale (Hebersham)
2COOL JENMAR64355NBTJ Brown (Pheasants Nest)
3MAGNETIC CARGO36572FSHJ A Chapman (Lidsdale)
4FAST TORQUE38683NBTK T Charles (Hopeland)
5ANRON’S BOY3121430.87A M Foley (Maitland)
6MEGA FLAME1411230.79A Kada (Yarramundi)
7TRIDENT CATCH1223130.81J A Mackay (Richmond Vale)
8WIRADJURI RUSH32123NBTS Vassilakis (Leppington)
9SCARLETT’S BOY4764630.98G Denardo (Leppington)
10KELLYMIRE67771NBTR J Gentles (Windsor)
Race No. 8Renshaw Realty Century 21 Stks09:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ANDY’S ANGEL71344FSHT Mullin (Unanderra)
2FINE AND FANCY331430.86D P Barnes (Cudal)
3QUASIMO THUNDER23215FSHC J Furner (Wyee)
4RUSTY’S LEGEND2F715FSHS B Pooley (Londonderry)
5ANY JOY6321730.71S R Edwards (Glenfield)
6PURSUITS736F5NBTC K Chappelow (Sylvania)
7CASPER’S GHOST13356NBTM Pavlin (Orangeville)
8CHARLIE’S FUNDS7318631.18M W Bell (Austral)
9KELLYMIRE67771NBTR J Gentles (Windsor)
10KIA’S ME MUM8787731.29M Lee (Shanes Park)
Race No. 9Kevin Waters Towing Mdn Heat 209:41PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DRUMMER TIME47785FSHA M Hansen (Werrington)
2SUNSET SKYFSHJ Magri (Austral)
3MIDNIGHT PROWLER43225NBTA T Wade (Kings Langley)
4ARE YOU SURE45667NBTR B Lee (Oxley Park)
5MANHATTEN LEE34736NBTF Xuereb (Riverstone)
6LAVENDER LAD53235NBTA M Gannon (Llandilo)
7LONGRASS77475NBTR D Gerard (South Windsor)
8LUCKS MEFSHF Xuereb (Riverstone)
9FULL OF HEAT88888NBTM Lee (Shanes Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Penrithcityelectrical.com Stake10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ENTER THE DRAGON122.75P Lagogiane (Llandilo)
2VERSATILITY13622.82M J Ferguson (Londonderry)
3EL SOL2581622.72D I Drynan (Llandilo)
4WHERE’S MY LADY51FSHJ A Chapman (Lidsdale)
5SALLY’S IMPACT5636423.37L E Barnes (South Windsor)
6CHIEF TAMIHANA61FSHS Vassilakis (Leppington)
7WILD EMBER5122.76D C Griffiths (Londonderry)
8JINDY WARRIOR45484NBTG J Lye (Mulgrave)
9DRAKE EQUATION65451FSHR J Zahra (Castlereagh)
10MAYBE A GOER7735823.03C Pillar (Heckenberg)