Saturday 2nd October 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 2nd October 2010

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:32PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1I’M MIGHTY MAGIC52621N Becroft (Kurrajong)
2LARKHILL SUBJECT34321Z L Smith (Glenning Valley)
3KISHAR BALE2B J Wheeler (Boorowa)
4SWIPER LULU3F384T Vella (Blacktown)
5BALUGA BOY22523E Azzopardi (Fairfield West)
6COCO CHANEL2724D Mustafa (Bringelly)
7CRYSTIN BALE2B J Wheeler (Boorowa)
8BEAU CHAMPION54553P N Betar (Plumpton)
9FOXY MONA LISA85C Arletos (Llandilo)
10BLONDE CONQUEST385N Becroft (Kurrajong)
Race No. 2Smith / Anasta Heat 106:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OH OLIVIA4T745L T Procopio (Riverstone)
2FREE YOUR MIND73244J R Crawford (Llandilo)
3FAN DOOGALEE23376N Shelton (Chain Valley Bay)
4LAGOON LAYNE87655S Kutnjak (Minchinbury)
5*** VACANT BOX ***
6LIKE MIKE54247P Falas (Carlton)
7GYPSY JOE16232T J Hurst (Londonderry)
8YOUR LATE25315L T Procopio (Riverstone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Carney/pearce/myles Stake07:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RAPID CHARM38551T Mullin (Unanderra)
2MY BOY CALEB1247J Zahra (Riverstone)
3KID 123A Gannon (Llandilo)
4RAPID NIMBUS136N Brown (Catherine Field)
5JOAN’S ROSE25825L P Polidano (Berkshire Park)
6LONESOME JOHNNIE35516F Attard (Cranebrook)
7BYE GEORGE47521D S Swain (Box Hill)
8WOODEN BALL1534M P Arncliffe (Castlereagh)
9GOOD AS DONE82746C Reinke (Londonderry)
10DIRTY DIANA75F15J Aquilina (Llandilo)
Race No. 4Roosters Grand Finalists Mdn H107:19PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WESTSIDE EXPRESS85422M Eberand (Oakville)
2LOU LOU DYNASTY46337J Intveen (Schofields)
3PERCY JACKSONS Kirby (Spring Terrace)
4ROSIE’S ETHICS25575D J Smith (Moorebank)
5OLD TIMES53558G J Lye (Mulgrave)
6WINKLE66M P Arncliffe (Castlereagh)
7KELDOR228J M King (Wilberforce)
8SOUTHERN FLYER57262A Messina (Llandilo)
9ADRI’S MERCEDES77M P Arncliffe (Castlereagh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Minichiello/friend/leilua Ht 207:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUST ARIEK8F356K W Jones (Orangeville)
2BAGUS25516S Ngurah (Milperra)
3SURPASSING56175C Chappelow (Sylvania Heights)
4BLACK BOSS45353D A Guppy (Park Ridge)
5SCARAMANGA44214D G Thomme (Little Mountain)
6KELMATT’S MELODY62536M S Morris (Glenhaven)
7NICTO LAD34243C M Reinke (Londonderry)
8DRUMS41717L T Procopio (Riverstone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Ryles/waerea-hargreaves/aubusso08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAGGIE’S PROMISE42517E J Mcphee (Thirlmere)
2PUNISHING12T Hurst (Londonderry)
3SNAPPER45764M J O’Brien (Oatley)
4EAGLE ROCK FLO76267J R Roche (Kew)
5HARRY MACCOOL33575B Cheney (Cremorne)
6WACKY CAR RACES16173A Wade (Kings Langley)
7DO THIS46318J M King (Wilberforce)
8PERILOUS83147C M Reinke (Londonderry)
9MEDWAY SHIRAZ24275R J Gentles (Windsor)
10KITTY KOWALSKI66183P W Barry (Cooke Plains)
Race No. 7Linnett/kenney-dowall/perrett08:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HANDS UP62474J Aquilina (Llandilo)
2LA BIANCA86585E E Sanchez (Lidsdale)
3SAYS WHO13513D Sultana (Londonderry)
4RACHEL AND GRETA33342M F Clayton (Sutton Forest)
5LOVE ACTUALLY61138S Kirby (Spring Terrace)
6STAR OSTI38344J M King (Wilberforce)
7STOLE MY NAME15215J A Mackay (Richmond Vale)
8 CHIQUITA46573C M Bennett (Southern River)
9THOMAS VON77361A Storoschenko (Cranebrook)
10MISS GULLIBLE86144D Kinsella (Merrylands)
Race No. 8Go The Steggles Sydney Roosters08:44PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ZEN CHI ROSE73586B King (Kingswood)
2NEBO WEST63774M L Burton (Kemps Creek)
3LEEROY LAD14515J R Crawford (Llandilo)
4MADAM JESSIE25126L W Dennis (Lidsdale)
5BELLA SWAN51835S Kirby (Spring Terrace)
6CONFISCATED41144D G Righetti (Kellyville)
7PROVEN KRUIZE21143M Azzopardi (Leppington)
8REAL FROSTY83446B T Dull (Fernvale)
9SISTER CLEMENTS88424M F Clayton (Sutton Forest)
10VAGRANT67487M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 9Roosters Grand Finalists Mdn H209:06PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUNAWAY GYPSY85786F Xuereb (Vineyard)
2SUPER CITRATE56748Z L Smith (Glenning Valley)
3LYNDOR LEE332M P Arncliffe (Castlereagh)
4ROBUST SHIRAZ43228M P Arncliffe (Castlereagh)
5GAZMICK GOLD26537M Burton (Kemps Creek)
6HOTTIE DOS74645W R Sugars (Voyager Point)
7DESTINED TO BEE P Borg (Oakville)
8PEEJAY’S GIRL86546P Williams (Rooty Hill)
9ADRI’S MERCEDES77M P Arncliffe (Castlereagh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Conn/nu’uausala/kennedy Stk09:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JETHRO ROCKET85347J Aul (Tahmoor)
2WATTA WHISPER41412R Matic (Canyonleigh)
3DUCHAMP FORTUNE11542P Stamenkovic (Londonderry)
4ALL SILENT44132S A Mackinnon (Londonderry)
5POP ROCKER84186J R Deeks (Schofields)
6BLACK BALL GAME331R Field (Ambarvale)
7UNDER OFFER44753S A Mackinnon (Londonderry)
8ESS ESS THUNDER11552S Gyftos (Londonderry)
9BALLERINA SHADOW16323E Pomfrett (Box Hill)
10RICKY LEE26243C M Reinke (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments