Saturday 9th October 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 9th October 2010

Race No. 1Congratulations Saints Final06:41PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GAZMICK GOLD26537M Burton (Kemps Creek)
2SOUTHERN FLYER72624A Messina (Llandilo)
3LOU LOU DYNASTY63372J Intveen (Schofields)
4ROBUST SHIRAZ43228M P Arncliffe (Castlereagh)
5WESTSIDE EXPRESS54223M Eberand (Oakville)
6SUPER CITRATE67488Z L Smith (Glenning Valley)
7PERCY JACKSON1S Kirby (Spring Terrace)
8PEEJAY’S GIRL86546P Williams (Rooty Hill)
9OLD TIMES35585G J Lye (Mulgrave)
10RUNAWAY GYPSY85786F Xuereb (Vineyard)
Race No. 2A1k9 Boarding Kennels Stakes06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PIRATE DOS61465G J Caffyn (Berkshire Park)
2WOODEN BALL15343M P Arncliffe (Castlereagh)
3PLAYBOY CHARIOT32717B Attard (Guildford)
4SMOKE DA TUBBY23224J F Callaughan (Luddenham)
5RONNY’S FIRST45238J Muscat (Rouse Hill)
6ACTIVE BEAUTY54132J R Mathias (Winmalee)
7OUR FIRST STAR14331B E Smith (Uranquinty)
8YOUR SPECIAL33644L T Procopio (Riverstone)
9WHERE’S DIAZ16878C Gatt (Catherine Field)
10OFF THE CANVAS36434J M King (Wilberforce)
Race No. 3Richmond To Wenty Stayers Ht107:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1APIDRA41323B E Smith (Uranquinty)
2I’M STEPPING OUT63378S E Swain (Box Hill)
3BILLY BOBAGGINGS42332M S Blissett (Riverstone)
4SERIAL SPOK41317J F Callaughan (Luddenham)
5*** VACANT BOX ***
6DEVINE NATION31113P J Parrelli (North Rothbury)
7SPRING PATRICK84777B N Barber (Bligh Park)
8KELMATT’S MELODY25365M S Morris (Glenhaven)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Redden Video Maiden Ht107:33PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STATE OF REALITY35533D Hogan (Tregear)
2SARA’S RUBY77454J Newham (Glebe)
3CITY OF ANGELS75457J M King (Wilberforce)
4SHAD STAR36473M P Arncliffe (Castlereagh)
5HOTTIE DOS74645W R Sugars (Voyager Point)
6PINEAPPLE CITY45123D Mustafa (Bringelly)
7BIG DADDY MAN2566P Cini (Londonderry)
8HITMAN HAVOC3B Ferguson (Austral)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Richmond To Wenty Stayers Ht207:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PENTAGONAL25444S Scuglia (Colyton)
2HANIFY’S BELLE45551M J Ferguson (Thirlmere)
3ROCK CAKES11533K Sultana (Londonderry)
4MIRACLE MISS66235D Mcdonald (Lithgow)
5*** VACANT BOX ***
6MANTRA STYLE22241R Minty (Cambridge Park)
7CRISTALLE44626R R Bell (Blacksmiths)
8BAGUS5516FS Ngurah (Milperra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Blue Paws Middle Distance Final08:12PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $2,480 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FREE YOUR MIND32442J R Crawford (Llandilo)
2BLACK BOSS53534D A Guppy (Park Ridge)
3YOUR LATE53154L T Procopio (Riverstone)
4NICTO LAD24327C M Reinke (Londonderry)
5DRUMS17171L T Procopio (Riverstone)
6LIKE MIKE42473P Falas (Carlton)
7GYPSY JOE62321T J Hurst (Londonderry)
8JUST ARIEKF3563K W Jones (Orangeville)
9FAN DOOGALEE33765N Shelton (Chain Valley Bay)
10KELMATT’S MELODY25365M S Morris (Glenhaven)
Race No. 7De Bortoli Wines Stakes08:37PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOOD ODDS MATE15734T J Hurst (Londonderry)
2LA BIANCA86585E E Sanchez (Lidsdale)
3GOLD HANNAH27267M L Burton (Kemps Creek)
4LOVE ACTUALLY11381S Kirby (Spring Terrace)
5OWN IT63447L Procopio (Riverstone)
6CONFISCATED41144D G Righetti (Kellyville)
7COME ON BAZ75136M J Swift (Lithgow)
8COMB13342A Foley (Maitland)
9NEBO WEST63774M L Burton (Kemps Creek)
10EAGLE ROCK FLO62674J R Roche (Kew)
Race No. 8Sportsman Stakes08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STOLE MY NAME15215J A Mackay (Richmond Vale)
2KID SLATER1231A Gannon (Llandilo)
3SABLE SLIP62317J R Mathias (Winmalee)
4BIG HOSER25425L Jakobasic (Sutton)
5HANDS UP62474J Aquilina (Llandilo)
6WENZKE84118B E Smith (Uranquinty)
7CALL THE ROLL68243A J Croker (Unanderra)
8VAPOUR462T6M P Arncliffe (Castlereagh)
9STAR OSTI38344J M King (Wilberforce)
10MATTY’S MARISKA15288J R Keller (Cambridge Park)
Race No. 9Redden Video Maiden Ht209:21PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FULLY LEGITIMATER Matic (Canyonleigh)
2MARQUIS LASS8J Zammit (Londonderry)
3TAKE OVER FOXC Arletos (Llandilo)
4EIFFEL GLORYC C King (Cranebrook)
5BLACK SNIPPER35365B Ferguson (Austral)
6MY LORNA44276M P Arncliffe (Castlereagh)
7MATERA GEM44883M Arncliffe (Castlereagh)
8DESTINED TO BEE P Borg (Oakville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Castlewood Kitchens Stakes09:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BUBBLE BOY27223M Hardman (Bligh Park)
2CAN’T BEAT CLASS21R Byrnes (Grasmere)
3COSMIC HAVOC54752B Ferguson (Austral)
4LYNDOR LEE3321M P Arncliffe (Castlereagh)
5LARKHILL SUBJECT43216Z L Smith (Glenning Valley)
6TAKE CARE42731C Carl (Londonderry)
7KOMODO21445S Ngurah (Milperra)
8DIRTY DIANA75F15J Aquilina (Llandilo)
9LANCE32673L Jakobasic (Sutton)
10NITRO HAVOC83637V Bartolo (Bonnyrigg)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments