Wednesday 14th July 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 14th July 2010

Race No. 1Bess Electrical Stake03:59PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FAST TORANA56467G J Lye (Mulgrave)
2OMINOUS STORM71313D G Duncan (Mangrove Mountain)
3HILLTOP HARRY67426J J Ford (Gerringong)
4JETHRO ROCKET83148J Aul (Tahmoor)
5MOONLIT HIDEAWAY25512D L Gooley (Evans Plains)
6INDIANA SHOWGIRL17131E A Bont (Oakville)
7STRYKER’S GIFT74477A Pagano (Llandilo)
8IWAN37213J Tyrrell ()
9LADY SKEETA1T231L W Dennis (Lidsdale)
10SHIRAZ STAR85233W R Sugars (Voyager Point)
Race No. 2World 4 Pets Heat 104:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RAGUSO REASON26312S Kirby (Spring Terrace)
2TIA KILIFI35333D J Wells (Shanes Park)
3STATE ASSASSIN11336V Spiteri (Appin)
4STARBURST JACK31S D Barron (Cambridge Park)
5MINI’S BIG BEN17218S Lewis (Leppington)
6AWESOME BEST11386S E Swain (Box Hill)
7ALLIE CAT72116R Lengling ()
8INSTANT HUSTLE11638A Hansen (Werrington)
9LOOSE WHEEL31614A Reilly (Young)
10WATTA SPEL12287M D Greer (Londonderry)
Race No. 3Dash For Cash Semi Final 104:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NEURONIST42221P Stamenkovic (Londonderry)
2CUNNING DANCER63511S G Konkolics (Silverdale)
3SMART BOND17462M Spiteri (Appin)
4MARQUIS MISS34141J E Moore (Londonderry)
5BOND REWARD34681V Spiteri (Appin)
6SUDDEN WONDER11162D Swain (Box Hill)
7JUST LISTED84321S A Mackinnon (Londonderry)
8SUPER PROMISE11711S L Sundstrom (Bargo)
9AIN’T AFRAID55762L Polidano (Berkshire Park)
10HI FI’S DOUBLE48572M Lee (Shanes Park)
Race No. 4Dash For Cash Maiden Semi 104:54PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HALF AS GOOD56562M Lee (Shanes Park)
2BEST GIRL’S GIRL2S Cocksedge (Windang)
3THAT’S IT67172D J Wells (Shanes Park)
4MAGIZUMA25331R J Nelson (St Marys)
5BRINDLE ENVY2B W Reilly (Camden East)
6TRIPLE CLOSURE2P Moran (Londonderry)
7ARTISTIC EMMA152S E Swain (Box Hill)
8BOOKER BAY161D S Swain (Box Hill)
9GAZMICK GOLD283M Burton (Kemps Creek)
10NICE MAGIC3P Cini (Londonderry)
Race No. 5Wenty Leagues Club Stake05:15PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FANCY ACE37171T J Hurst (Londonderry)
2INSTANT TAKE OFF37846A Hansen (Werrington)
3SUPERLICIOUS38545D Mustafa (Bringelly)
4KATELYNS PROMISE22433A B Hokin (Greendale)
5SNOOKY PIE13466T N Northey (Lithgow)
6SIMPLY ME72158B A Mahoney (Rossmore)
7SUPREME ODESSA51246K Sultana (Londonderry)
8I’M STEPPING OUT37442S E Swain (Box Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6De Bortoli Wines Stake05:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VELVET CITY21766F R Smith (South Windsor)
2BOUNCING BUNNY41284M Arncliffe (Castlereagh)
3GLASS EYE JOE65652K J Kemp (Torbonlea)
4SHAYLEE’S LAD68224C Greene (Bullaburra)
5PIRATE DOS55442G J Caffyn (Berkshire Park)
6GWEN BENNETT23134C C King (Cranebrook)
7PATCH FELLA43877E Galea (Merrylands)
8DABEER ZARGON35534R Lengling (Dapto)
9LILY’S PROMISE67448A B Hokin (Greendale)
10MAJOR MAGOO77T78N Venuto (Merrylands)
Race No. 7World 4 Pets Heat 205:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SMOKE LINK13222A Reilly (Young)
2MIDNIGHT SLICK31437D Lauricella (Catherine Field)
3ELITE IMPACT12485T J Caines (Wedderburn)
4WALKAWAY FREDDY43312J K Coleman (Carwoola)
5WATTA FELLA57114M D Greer (Londonderry)
6ANGLE BONE ROAD31524S Kirby (Spring Terrace)
7PEGGY’S CHOICE36238A Morgan ()
8RAMRAID56116P Lagogiane (Llandilo)
9MISS JORDY36263D J Wells (Shanes Park)
10SHACOBY ANN85317T N Northey (Lithgow)
Race No. 8Castlewood Kitchens Stake06:15PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GYPSY JOE32731T J Hurst (Londonderry)
2SILENT BEACH32118J L Antonelli (Kemps Creek)
3GORDO’S FATBOY57533A Hansen (Werrington)
4JERRY BE GOOD15751J L Antonelli (Kemps Creek)
5MADAM JESSIE11428L W Dennis (Lidsdale)
6REG AIN’T JOKEN35516A Kada (Yarramundi)
7ANOTHER JILL87677A J Messina (Llandilo)
8WESTEND LAURA75185C Martin (Woongarrah)
9TIME TO GAMBLE78588G J Lye (Mulgrave)
10COLIN’S DREAM47867N Venuto (Merrylands)
Race No. 9Dash For Cash Maiden Semi 206:32PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIG DADDY MAN2P Cini (Londonderry)
2EVERYBODY KNOWS1D Swain (Box Hill)
3UNO FULL22M Lee (Shanes Park)
4FLEMING’S GIFT31B W Reilly (Camden East)
5PINEAPPLE CITY1D Mustafa (Bringelly)
6GOLD ENFORCER1M Burton (Kemps Creek)
7MISS GULLIBLE22431D Kinsella (Merrylands)
8HOT CHICQUITA1A Pagano (Llandilo)
9SAVANT3R Vines (Londonderry)
10LIFE’S A BREEZE24373P Moran (Londonderry)
Race No. 10Dash For Cash Semi Final 206:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SMART ELITE22541M Spiteri (Appin)
2SOPHIA LEE BAY58881M L Burton (Kemps Creek)
3SHARK’S MENTOR25281M W Austin (St Marys)
4SUPERIOR SPEED26211S G Konkolics (Silverdale)
5ADMIRALS HONOUR63261D J Wells (Shanes Park)
6MEGGSY MAZUMA26161R Nelson (St Marys)
7RUN NANNA211P Moran (Londonderry)
8HI VISIBILITY35822C J O’Neil (Orange)
9BUBBLE BOY1727M Hardman (Bligh Park)
10THANK YOU MAGOO34672D J White (Fairfield)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments