Wednesday 18th April 2012

Greyhound Box Draw For – Wednesday 18th April 2012

Race No. 1A1k9 Boarding Kennels Heat 103:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE LEXUS53114NBTW Shelton (Lake Haven)
2ELUSIVE ACE25134NBTJ F Buttsworth ()
3KIOWA BELL28217FSTDR J Maris (Canley Heights)
4LITTLE LORI34212FSTDP Rodgers (Freemans Reach)
5REGENT REIGN11342FSTDS Beckingha (Ruse)
6MASTER JETEYE11113FSTDS J Vas (Valentine)
7SUPER PROMISE3435518.79S L Sundstrom (Bargo)
8BLACK GINGER1FSHD Burgess (Arcadia Vale)
9REF’S CALL11838NBTI Zucchiatti (Cremorne)
10LUCY TOKAAM56152FSHH M Pullman ()
Race No. 2 Blue Paws S/series Ht 104:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AMNESIA241FSHK Coleman (Nowra)
2TEXAS CHASE28745NBTJ W Reason (Lethbridge Park)
3PATCH TOKAAM33357FSHH M Pullman (Keinbah)
4SAMMIE133831.59M S Blissett (Riverstone)
5PHANTOMS54441FSHP Bigeni (Girraween)
6ARE GEE BEE2776431.34N Curby (Northmead)
7COOL ZESTA3467430.86G A Grimwood (Martins Creek)
8CAN’T BE SURE111F7FSHM A Wicks (Forest Reefs)
9SHAK ATTACK56636FSTDP W Neilson (Maitland)
10GOOD QUEEN BESS6738131.43R Absalom (Peakhurst)
Race No. 3World 4 Pets Heat 204:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KISSIN’ CHLOE5215218.87R Hoogenboom (Werombi)
2LITTLE MISS ANNA22388FSTDC Gatt (Catherine Field)
3CATTY SHACK8514318.91J Cassar (Merrylands)
4WOMBAT WAY11412FSHJ Gibson (Wombat)
5WATTLE VALLEY1261318.96J F Buttsworth (Bathurst)
6ONE BANANA73224FSHF J Hurst (Londonderry)
7HELELE31147NBTR Matic (Canyonleigh)
8TOXIC DREAM3347318.85A J Rowe ()
9FOX DESTINY3662718.96L P Polidano (Berkshire Park)
10PRINCESS VIERI13426NBTN J Broadbent (Elderslie)
Race No. 4Steeline Riverstone Mdn Ht 104:43PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR ZULUFSHJ Satti (Eschol Park)
2NO UNDIES SUNDYFSHM W Bell (Austral)
3CUSSLER322FSHK Staines (Jerrawa)
4CHUBS THE WEAPONFSHN A Brown (Catherine Field)
5RIVERS ELITE45373FSHA P Spence (Werombi)
6STARBURST JOSHFSHS D Barron (Cambridge Park)
7KIMS SPLASH48276FSHP W Neilson (Maitland)
8FLYING NIRVANAFSHA J Messina (Llandilo)
9WILD EMBER5FSHD C Griffiths (Londonderry)
10LOUD MOUTH7FSHD P Farrugia (Riverstone)
Race No. 5Penrithelectrical.com.au Stakes05:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAIRYTALE STYLE124NBTV L Prest (Young)
2ELECTRO STORM47171NBTM J Ferguson (Londonderry)
3FIVE EASY PIECES63354NBTA L Dailly (Anakie)
4GOOD QUEEN BESS6738131.43R Absalom (Peakhurst)
5BLACK AS POLISH4361531.40D J Hogan (Tregear)
6DOMINANT THEORY8182331.07V Uslu (Carlingford)
7ALL ABOUT GLORY6265130.74H J Tatian (Bonnyrigg)
8MAGICAL MYTH21130.95G D Adams (Bossley Park)
9THUNDER LEE15583NBTK T Pedrana (Cranebrook)
10CHABAK55258NBTC Gatt (Catherine Field)
Race No. 6Betfair Blue Paws S/series Ht 205:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAY RAY36322NBTJ R Hartley (Forest Hill)
2FREE CHASE48317FSHJ W Reason (Lethbridge Park)
3TOTAL SENSATION13562FSHP A Moran (Londonderry)
4TOMMY TOKAAM84334NBTT F Pullman (Keinbah)
5GROVEBROOK RULER11576FSHM Doggett (Lithgow)
6LAGOON LOVIN’52352NBTR J Webster (Cawdor)
7DEZZIE44213NBTG A Grimwood (Martins Creek)
8GLORY OF LOVE51314NBTH Markou (Bargo)
9GOOD QUEEN BESS6738131.43R Absalom (Peakhurst)
10SILVER COINS74656NBTD Burgess (Arcadia Vale)
Race No. 7Globe Memorial Heat 305:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER NIRVANA66247FSTDJ G Gale (Hebersham)
2JUST TOO LUCKY11411FSHK Hawkings (Mount Samson)
3LONG TIME37234FSTDJ Cassar (Merrylands)
4SNOW WHITE OPAL42255NBTC A Hudson (Budgewoi)
5BIT AUDACIOUS81312FSTDJ W Reason (Lethbridge Park)
6LIBBY TOKAAM18112FSHT F Pullman (Keinbah)
7BIT ZESTA51617FSHG A Grimwood (Martins Creek)
8SQUASHED BANANA11553FSTDF J Hurst (Londonderry)
9GAG ORDERS82315FSTDK Staines (Jerrawa)
10WIGINATE35777NBTC A Sheridan (Ballalaba)
Race No. 8Betezy 1800 321 321 Stakes06:02PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUN NANNA33438NBTG G Wilson (Medowie)
2DYNAMIC SHIRAZ34563NBTW J Bolwell (Macquarie Fields)
3BEES KNEES34283FSHK Staines (Jerrawa)
4PLASTIC CACTUS8461131.16G D Adams (Bossley Park)
5GABLE LID64576NBTN A Brown (Catherine Field)
6HELEN BALE6451130.99S M Evans (The Oaks)
7CUTTING CORNERS56223NBTB L Selleck (Tooradin)
8WANDY NEG5733530.58F C Hardman (Bligh Park)
9ROGER’S HITMAN71567NBTJ M Black (Bringelly)
10AUSTIN JOSEPH54614FSHR J Flanagan (Cambridge Park)
Race No. 9Kevin Waters Towing Mdn Ht 206:24PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR DESIRE435FSHK J Staines (Jerrawa)
2IN TUNE TORANAFSHC A Beadman (Cambridge Gardens)
3RIVERSIDE SHELLY53234FSHM J Williams (Londonderry)
4WYONA GIRLFSHC Sorrenson (Londonderry)
5WINGED MADONNA86258NBTP P Degraeve (Moorebank)
6DATS DA BOMB223FSHC Vasilis (Bardwell Park)
7VERSATILITYFSHM J Ferguson (Londonderry)
8STARBURST TERRYFSHS Barron (Cambridge Park)
9WHERE’S BURRAGAFSHC Sheridan (Ballalaba)
10HAIL TILLY5FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 10Castlewood Kitchens Heat 406:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAGUS VALLEY31122FSHJ F Buttsworth (Bathurst)
2MAGNIFICENT ANNA41157NBTD C Sundstrom (Bargo)
3MADE TO CRUISE41261FSHW Shelton (Lake Haven)
4GROVEBROOK BOY13413NBTM Doggett (Lithgow)
5GREG’S CHILLIN23436FSHB J Mccauley (Badgerys Creek)
6TEARS FOR MUM11384NBTP J Dennis (Mount Druitt)
7BRUCE STEET11673FSTDJ Cassar (Merrylands)
8SON OF VIERI27734NBTN J Broadbent (Elderslie)
9KONUNG BJORN34513FSTDF J Hurst (Londonderry)
10MYSTIC PLAINS63317FSHB R O’Reilly (St Marys)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments