Wednesday 20th July 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 20th July 2011

Race No. 1Wagga To Richmond Final03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG JOE63161FSHM A Keys (Dapto)
2BAZZA SHIRAZ88754FSTDD J Gladman (Parkes)
3GO BOC65847FSHB A Lord (Nth Albury)
4WEE VENUS63483FSHJ R Hartley (Forest Hill)
5NORTHSHORE13623FSHS P Ellis (Wagga Wagga)
6AQUA ANGEL72422FSHT Robertson (Oura)
7GREYWINDS MAC87312FSHM M Pinney (Temora)
8ELITE MOON27131FSHM D Miller (Junee)
9JENMAR WILDFIRE2825423.23QJ E Hanson (Mcgraths Hill)
10BRODO’S ON BOND76751FSHJ E Hanson (Mcgraths Hill)
Race No. 2Steeline Riverstone Heat 104:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIA KILIFI2324719.26D J Wells (Shanes Park)
2JOYDON25243FSHT Robertson (Oura)
3AMY’S RISK32168FSHP A Moran (Londonderry)
4STARBURST JOEY48255NBTS D Barron (Cambridge Park)
5SANSION411FSHR Matic (Canyonleigh)
6WHAT’S UP6231318.84B Ribbons (Horsley Park)
7MR. DAPTO143FSHP W Neilson (Maitland)
8JOHN BOY11131NBTA F Jenkins (Higgins)
9BOND BREAKER61248FSHS E Milligan (Austral)
10ASTEROID LEE47424FSTDR V Jnr (Londonderry)
Race No. 3Kevin Waters Towing Heat 204:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHAK ATTACK171FSHP W Neilson (Maitland)
2I’LL KNOCK YOU14526FSHC Pries (Dunlop)
3OZZIE ELI11141NBTM Roberts (Kurri Kurri)
4NAT’S THE ONE21211FSHV M Bennett (Wilberforce)
5MATT’S JEZAZZ42673NBTC J Field (Heathcote)
6DOEN14444FSTDP A Moran (Londonderry)
7WITNESS CLOUD22161FSHD A Richardson (Moorebank)
8DARK MADNESS33154FSTDK Brown (Bligh Park)
9ABUSIVE25554FSTDW Boreland (Werombi)
10DEFENDED MEMORY25522FSHG Vlahopoulos (Portland)
Race No. 4Courtesy Appliance Services Mdn04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BUMBY JOHNSON22252NBTP M Schofield (Llandilo)
2DILLON MAGIC35688NBTN Venuto (Merrylands)
3KALVIN CLEIN33NBTC M Proctor (Londonderry)
4ANFIELDFSHS Simonetta (Orchard Hills)
5SPITEFUL TEARS7333FSHG Wilson (Thirroul)
6THICK CUSTARD55263FSHB A Lord (Nth Albury)
7FREEZING COLD46335NBTA Duff (Freemans Reach)
8OCTANE SUNRISE36475FSHA K Hector (Camden South)
9MODERN FAMILY5766131.44M J Brunker (Londonderry)
10FANCY THUNDER58775NBTM Lee (Shanes Park)
Race No. 5Betezy.com.au Best 805:03PM (NSWtime)
Special Event event over 618 Metres at Richmond Of $2,620 Prizemoney.
1st: $1,620 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FILL4123435.92B J Wheeler (The Oaks)
2DYNA CATH24428NBTB J Wheeler (The Oaks)
3NANA COOK61332FSTDG D Cook (Rosemeadow)
4SLICK LEE2222335.90K T Pedrana (Cranebrook)
5APIDRA4185535.64B E Smith (Uranquinty)
6ZIPPING LAD41711FSTDJ A Mackay (Richmond Vale)
7ARICA DORA5167635.98D A Traino (Matraville)
8HALF SEVEN1116535.56A B Hokin (Greendale)
9CHAMPAGNE OSTI14851NBTD J Gladman (Parkes)
10PARRYDISE DANA54243NBTS A Parry (Cartwrights Hill)
Race No. 6A1k9 Boarding Kennels Stake05:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY KAYLA4758730.88W J Lutiger (Bringelly)
2TOUCH OF GOLD22137FSHG Sparke (Yarrawa)
3OLD MAN KEEPING3387230.95D E Garrett (Somersby)
4HAZY CHARM62272NBTY A Harris (Colyton)
5OH KAY64515FSHA J Messina (Llandilo)
6TOONY TITAN4463330.97T M Moxon (Toongabbie)
7PETITE CONQUESTF447831.07M J Eberand (Oakville)
8BOUNDLESS BOY1864130.93K Sultana (Londonderry)
9BOURNE WIZARD3386730.86M P Arncliffe (Castlereagh)
10CHILLING AMY2413FSHA K Hector (Camden South)
Race No. 7Forkbiz Heat 305:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TEARS FOR MUM45133FSTDP J Dennis (Mount Druitt)
2DANA BREANNAH35212FSHM J Curtale (Noonbinna)
3DIXIE ROYALE52362FSTDR W Smith (Shanes Park)
4KISSIN’ CHLOE2525318.87R Hoogenboom (Werombi)
5ZOOM JEZAZZ11857FSHC J Field (Heathcote)
6HE’S MALDINI17117NBTG Vlahopoulos (Portland)
7MEPUNGA COMET35313FSHP Moran (Londonderry)
8SO CHUFFED21256NBTC A Mackenzie (Londonderry)
9SUPER PROMISE27587NBTS L Sundstrom (Bargo)
10CONVICT STREAK74377NBTD J Wells (Shanes Park)
Race No. 8Bess Electrical Stake05:57PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TENDER MOMENT4547730.57J R Crawford (Llandilo)
2EXCELLENT BEC44413FSHL G Barnes (Mulgoa)
3YOIT8218830.96M Arncliffe (Castlereagh)
4HANDS UP4233530.86J Aquilina (Llandilo)
5CALOON BALE44131FSHD J Cox (Wagga Wagga)
6DARK SEA7756830.87S Veli (Campsie)
7TESS VELLA4612631.00J Vanderburg (Londonderry)
8DESTINED TO BE2251731.03J Zahra (Riverstone)
9MANDAGERY MISS62664NBTK Sultana (Londonderry)
10SUNLIT ROAD21553FSHP H French (San Isidore)
Race No. 9Sky Racing Maiden06:22PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANK THIS64FSHC F Wilson (Elermore Vale)
2TANGO THUNDER2436423.37QM Lee (Shanes Park)
3SOONER SHAKE YA8467NBTW M Boreland (Werombi)
4RAY RAYFSHJ R Hartley (Forest Hill)
5EL CABALLO122.84D I Drynan (Llandilo)
6POWAKADDYFSHC M Proctor (Londonderry)
7CHOP CHOP KAKKU78FSHN Venuto (Merrylands)
8ACOLA MAJOR72626NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
9STYLEE75FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
10FLYING FABIO48FSHA J Messina (Llandilo)
Race No. 10Redden Video Heat 406:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SAN SOUCIS25412FSTDJ Aul (Tahmoor)
2THEODORE NED5324219.07M Roberts (Kurri Kurri)
3SAN JOSE55225FSHR Matic (Canyonleigh)
4WATTA HARMONY46427NBTM D Greer (Londonderry)
5GIMME LOVE62512FSTDP Lagogiane (Llandilo)
6MY SECRET612FSHJ Collison (Scone)
7LIBRAY KING3321FSHT L Turnbull (Sofala)
8HENAIM72134FSHD Lane (Toongabbie)
9PRIESTESS18766FSHD J Woodstock (Killawarra)
10EVANDROS56137FSHF Sarlamis (Kemps Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments