Saturday 15th August 2009


Race 1 340m M 13.30
COOL MAT @ STUD STAKE
1 BLACK BRAE M LLOYD ROCK
2 RANDOM KISS M ROBERT BRAY
3 RICHAY M MARK MUNN
4 SWEET SPARK M DENIS NIXON
5 NEEDA FRIEND M ED THOMPSON
6 LONGWAY MAX M ROBERT BRAY
7 LONGWAY TINA M ROBERT BRAY
8 HER REFLECTION M ROSS SHOESMITH

Race 2 340m M 13.50
TOOHEYS NEW STAKE
1 FOOT HONCHO M ROBERT BRAY
2 LONGWAY AMEE M ROBERT BRAY
3 CIENNA VALLEY M ROBERT MUNN
4 GO FAITH M GAYLE MASTERSON
5 CHAZ ME FRECKLE M DENIS NIXON
6 BLACKBIRD MAGOO M DANIEL HATCH
7 GLITTER BOND M JOHN JORDAN
8 BAT GIRL M UNAVAILABLE

Race 3 340m 4/5 14.10
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 WHOOSHY WOO WOO 4 WILLIAM BROWN
2 BONDI GOLD 5 RUSSELL HARLAND
3 SHIRAZ VALLEY 5 ROBERT MUNN
4 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN
5 RUSH HOUR LAD 4 ED THOMPSON
6 HELLO ASHBY 5 MARK TAYLOR
7 SPUNKY STRIKE 5 JOY POLLARD
8 SWIP LIGHTNING 5 DONALD JARICK

Race 4 340m 5 14.30
FROZEN PUPPIES STAKE
1 SPASMODIC 5 DENIS NIXON
2 REBELS IRONMAN 5 DONALD JARICK
3 TOTALLY 5 KERRIE SHANLEY
4 RUSH HOUR WILLIE 5 ED THOMPSON
5 GO YOU MUPPET 5 RUSSELL HARLAND
6 STRANGE ECLIPSE 5 MARK MUNN
7 RUTLAND MICK 5 JOHN JORDAN
8 TOOTSIE GIRL 5 MARK MUNN

Race 5 340m FFA 14.50
TAMWORTH SUPPORTERS CLUB STAKE
1 MISS MASON 2 RUSSELL HARLAND
2 FUTURE VIRUS 3 RODNEY MARLOW
3 Vacant
4 PRO MISS 2 RUSSELL HARLAND
5 COLUNDER 2 ROBERT MUNN
6 Vacant
7 LUANN LEE 1 ROBERT DWYER
8 TEARAWAY TIGER 3 KENNETH BELL

Race 6 402m MX 15.10
CARLOS IGA STAKE
1 THORNY WYNMORE M ROBERT DWYER
2 SOLO ADIOS M KEVIN ACKLING
3 MARY FLASH 5 RODNEY MARLOW
4 JOHNNY GLITTER M JOHN JORDAN
5 AUNTY GAYLA 5 ROSS SHOESMITH
6 DAISEY SHIRAZ 5 MICHAEL CRAIG
7 HIP LORIAN 5 STEPHEN TAYLOR
8 MAISIE LEE 5 PETER O’MALLEY

Race 7 402m 5 15.30
CAMPBELLS CASH & CARRY STAKE
1 BLACK GAIRN 5 BERNARD KEFT
2 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON
3 SAMEDI 5 ED THOMPSON
4 MIGHTY FLIGHTY 5 MARK MUNN
5 I’M A GUNNER 5 DONALD JARICK
6 MOLLY STRIKE 5 ROBERT DWYER
7 JIM ADIOS 5 KEVIN ACKLING
8 RICKY SPECIAL 5 MAURICE AUSTIN

Race 8 402m 5 15.50
WWW.NSWNCA.COM.AU STAKE
1 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
2 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
3 SHOTGUN GIRL 5 GAYLE MASTERSON
4 CLOVER LIDCOMBE 5 RUSSELL HARLAND
5 YELLOW BUCKET 5 ROBERT RYAN
6 GO MAY GO 5 JOY POLLARD
7 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY
8 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH

Race 9 402m 3/4 16.10
DEVINES KENNELS STK
1 CHLOE TANGA 3 KENNETH BELL
2 TOLL BOUND 4 BARRY HOBSON
3 MCLAINE 4 DONALD JARICK
4 SUPER TOLL 3 KEVIN ACKLING
5 Vacant
6 COURTHOUSE PUB 4 RUSSELL HARLAND
7 DOUGAL MAGOO 4 DANIEL HATCH
8 FEVINATOR 4 SPENCER STORCH

Race 10 457m 4/5 16.30
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 BEN LACEY 5 BARRY HOBSON
2 RAGING SURF 5 ED THOMPSON
3 MAGGIE’S LEAP 5 NEVILLE MOORE
4 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND
5 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
6 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
7 BELL’S HOPE 4 KENNETH BELL
8 RUSH HOURS SON 5 ED THOMPSON