Friday 7th March 2008


Race 1 311m M 19.25
BLUE PAWS T D PET SUPPLIES STAKE
1 HERE COMES BART M UNAVAILABLE
2 SWANKY PUMPKIN M DONNA WIDDOWS
3 Vacant
4 MISS CINDY M Unavailable
5 RAWSON M CHRISTOPHER WHITEMAN
6 Vacant
7 SWANKY SWAN M DONNA WIDDOWS
8 STRAWBERRY NIC M SHEREE CAMERON

Race 2 457m 4/5 19.45
TEMORA SHIRE COUNCIL STAKES
1 MADOOSA 5 JASON CAMERON
2 CONNI’S PRIZE 5 DARREN PETERSEN
3 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON
4 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
5 Vacant
6 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
7 RAINBOW CAKE 4 DAVID COX
8 BUSTA MOSS 4 STEPHEN TURNER

Race 3 311m 5 20.00
TEMORA EASTER CUP HEAT 1
1 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
2 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
3 DE CORER 5 TERRENCE KEMP
4 PUSSYCAT DOLL 5 NOLA RICHARDS
5 Vacant
6 SMALL THING 5 MERVYN PINNEY
7 LIL’ MAGGIE 5 COLIN THACKER
8 STONE THE CROWS 5 GARRY HARDING

Race 4 732m NG 20.15
CORNFORDS HARDWARE TEMORA STAYER
1 OTIS NIXON 5 MERVYN PINNEY
2 LITTLE PEABO 4 DARREN PETERSEN
3 MISS BALBOA 5 Unavailable
4 ELIZA’S CHOICE 5 DAVID COX
5 RODEN 3 GARRY COMANS
6 PASS ME BYE M J MCCALLUM
7 LALOOLA 4 KEITH ANDERSON
8 DURESS 5 ERNEST BECROFT

Race 5 311m BEST 20.30
MOLLY HARMER BEST 16 FINAL
1 WHERE’S WES 4 RODNEY OAKMAN
2 FIREFLY FREDDY 4 WESLEY MCDONALD
3 CUTPRICE LASS 4 DARREN PETERSEN
4 OLAY RAZ 1 GARRY ANESBURY
5 SIDDONS LEE 4 GRAHAM DIXON
6 COMFORTABLY NUMB 4 JASON WILSON
7 COURIDJAH LASS 4 MERVYN PINNEY
8 ASCANIA 4 VALETTA MCDONALD
9 ROSACKY JAG 5 DARREN PETERSEN
10 PEDEN BANNER 4 GRAHAM DIXON

Race 6 457m NG 21.00
TEMORA CUP FINAL
1 BELIEVE YOU ME 4 RODERICK GARTHWAITE
2 CLASSICAL OSTI 4 EDWIN DOSS
3 THIRTY BUCKS 3 MATTHEW MILLER
4 ITZA PEARLER 4 RODNEY MCDONALD
5 RUDKEE 2 RONALD HUPPATZ
6 YOUTAR REVENGE 2 GEOFFREY CURTALE
7 NOT CHEAP 2 LESLIE MITCHELL
8 PINGA 3 ALAN HARPER
9 MONTANA BELLE 4 GREGORY BOARD
10 BUSTA MUGGLETON 1 UNAVAILABLE

Race 7 311m 5 21.30
SOUTH WEST VIDEO PRODUCTIONS
1 TOP LINE ROYAL 5 SHEREE CAMERON
2 HOTEL JUNCTION 5 Unavailable
3 Vacant
4 ROSACKY JAG 5 DARREN PETERSEN
5 SHOO FLY SHOO 5 DARREN PETERSEN
6 Vacant
7 PEDEN BANNER 4 GRAHAM DIXON
8 AUTUMN RAFFLES 5 ALLAN MAHER

Race 8 570m 5 21.45
SWANKY PARK TROPHY STAKES
1 DEE PRINCE 5 GARRY HARDING
2 LAUREN 5 KEITH ANDERSON
3 PARDNER’S HOPE 5 KENNETH RICHARDS
4 IZMIR’S ROSE 5 WAYNE TAYLOR
5 CALL HER KEL 5 BRENT JONES
6 BRAZEN WILLOW 5 LORRAINE ROY
7 CRASH HOT 5 SIDNEY FOOTE
8 RUSH’S GIRL 5 COLIN LAMBERT
9 ORKO’S MAGIC 5 CHRISTOPHER GLASCOTT
10 DEE BELLE 5 MERVYN PINNEY

Race 9 311m 5 22.00
TEMORA EASTER CUP HEAT 2
1 MISS JOE 5 CHRISTOPHER GLASCOTT
2 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
3 SWANKY JADE 5 DONNA WIDDOWS
4 SWANKY CHIN 5 DONNA WIDDOWS
5 DOLLY LEWIS 5 TERRENCE KEMP
6 GUNNA MICK 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
7 MINOR IMPACT 5 MERVYN PINNEY
8 BLUE WHISPER 5 MERVYN PINNEY