Friday 9th January 2009


Race 1 311m M 19.15
GBOTA BLUE PAWS MAIDEN HEAT 1
1 MORE TO CHANCE M GARY SMITH
2 FIBROSIS M UNAVAILABLE
3 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
4 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
5 JET BLUE LEGEND M WILLIAM SCHWENCKE
6 CLASSIC ADO M TREVOR COOK
7 BOWSTREET SQUIRE M UNAVAILABLE
8 AYE OH KAY M UNAVAILABLE

Race 2 457m M 19.30
SWANKY PARK KENNELS
1 KATIE DO M RHONDA TURNER
2 AWESOME CONDO M BENJAMIN SWANSTON
3 HERE WE GO M WAYNE BOCQUET
4 MONKEY BONES M GARRY HARDING
5 Vacant
6 GOLD BONDS M WILLIAM RICHARDS
7 SMASHING OSTI M LYN WHITE
8 WARRALONGA JOE M GREGORY BULMAN

Race 3 311m M 19.45
GBOTA BLUE PAWS MAIDEN HEAT 2
1 OVERHEAD M RODNEY MCDONALD
2 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE
3 RICKY RACER M GLEN SCHWENCKE
4 PURE CRAZY M WAYNE BOCQUET
5 Vacant
6 EMMA BECKETT M CHRISTOPHER WHITEMAN
7 BARRY DAWSON M TREVOR COOK
8 JOLEEN M RONALD WEBB

Race 4 311m 5 20.00
CORNFORDS HARDWARE
1 PRINCESS SNOWY 5 UNAVAILABLE
2 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY
3 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
4 LE GRANDE 5 SIDNEY FOOTE
5 RED SHOES 5 UNAVAILABLE
6 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
7 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
8 BOWSTREET ROGUE 5 UNAVAILABLE
9 TAYOTAE 5 WILLIAM RICHARDS
10 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY

Race 5 570m NG 20.15
MARGE WEHRSTEDT MEMORIAL FINAL
1 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER
2 JACK A HEARTS 5 BRUCE WILLIAMS
3 CORONA KELLY 2 BRIAN LORD
4 OSTI’S EXPOSURE 4 LYN WHITE
5 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
6 SHE WON’T PANICK 3 COLIN BRADLEY
7 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
8 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND

Race 6 457m 4/5 20.30
CRUTCHERS SUPA IGA
1 ARGUING JAKE 5 RODNEY MCDONALD
2 PLACID PRINCE 4 WILLIAM RICHARDS
3 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
4 GUTSY NUGGET 5 CHERRYL BRADLEY
5 SAPPHIRE HAND 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
7 RED VIBE 4 WAYNE BOCQUET
8 LAST BELLE 5 UNAVAILABLE

Race 7 311m 3/4 20.45
AG-N-VET STAKE
1 WALKABOUT ROXY 4 CHRISTOPHER WHITEMAN
2 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
3 GEOFF’S A HERO 3 LESTER SHEATHER
4 PICADILLY BABE 3 GARY HYLAND
5 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST
6 MINK ADAMS 4 TREVOR COOK
7 CONQUER 4 UNAVAILABLE
8 GLENFINE 4 UNAVAILABLE

Race 8 457m 5 21.00
E HARMER PAINTING STAKE
1 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
2 MR. OPTIMUS 5 NIGEL SMITH
3 SILVER BONDS 5 WILLIAM RICHARDS
4 ABBY BELLE 5 ROBERT LOVETT
5 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
6 WALKABOUT BIRD 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
7 PONTCHATEAU 5 WAYNE BOCQUET
8 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS

Race 9 311m 5 21.15
NICE PRODUCTS STAKE
1 MILK RUN 5 RONALD WEBB
2 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
3 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK
4 FINE ACHIEVER 5 GARRY HARDING
5 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
6 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
7 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
8 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS

Race 10 311m 5 21.30
VOLUNTEER STAKES
1 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE
2 TUMBLONG VO VO 5 ARTHUR FAHEY
3 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
4 PARRYDISE HILL 5 GARRY ANESBURY
5 STAR EFFEM 5 GARY MITCHELL
6 IRON OUTLAW 5 GARY MITCHELL
7 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
8 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK