Saturday 27th December 2008


Race 1 311m M 19.15
GBOTA STAKE
1 WARRALONGA JOE M UNAVAILABLE
2 RAINBOW BINDI M GEOFFREY SHEATHER
3 MISS RAPID JET ARTHUR FAHEY
4 RICKY RACER M GLEN SCHWENCKE
5 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
6 MISS PEABO M UNAVAILABLE
7 YAMBLA JEAN M BRIAN LORD
8 BROKE M RODNEY MCDONALD
9 UNO SCARLETT M UNAVAILABLE

Race 2 457m M 19.30
CORNFORD’S HARDWARE STAKE
1 BARRY DAWSON M TREVOR COOK
2 BRADY’S WISH M MARGARET HARTLEY
3 VICTOR LANE M MARGARET BANNERMAN
4 CHICK HICKS M ALICIA THOMPSON
5 MOONLIGHT IZMIR M WAYNE TAYLOR
6 DANA AMY M RODNEY MCDONALD
7 MONKEY BONES M GARRY HARDING
8 GUNNA GRONDO M BRIAN LORD
9 PHANTOM THREE M GARY HYLAND

Race 3 311m MX 19.45
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 EMMA BECKETT M CHRISTOPHER WHITEMAN
2 SAILAWAY BOUY 5 SIDNEY FOOTE
3 FORTUNATE LUCK M JOHN HARTLEY
4 CLASSIC MILES M UNAVAILABLE
5 OVERHEAD M RODNEY MCDONALD
6 TOKAAM PRINCE M ALICIA THOMPSON
7 MONEY CRISIS M CLAYTON BUTLER
8 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
9 UNO SCARLETT M UNAVAILABLE

Race 4 457m 5 20.00
NEIL GRIMMER & CO STAKE
1 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
2 FLYING WINGER 5 RODNEY MCDONALD
3 PINK SLIP 5 GARRY HARDING
4 HUSKY PETA 5 UNAVAILABLE
5 WALKABOUT BIRD 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
7 GUTSY NUGGET 5 CHERRYL BRADLEY
8 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
9 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
10 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE

Race 5 311m 5 20.15
AG-N-VET STAKE
1 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK
2 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK
3 KUNARI IZMIR 5 CLAYTON BUTLER
4 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
5 TUMBLONG VO VO 5 ARTHUR FAHEY
6 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
7 ANNA ANNA 5 GEOFFREY SHEATHER
8 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD

Race 6 457m 5 20.30
BLUE PAWS 457 FINAL
1 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
2 ARGUING JAKE 5 RODNEY MCDONALD
3 DANA CUZZY 5 RODNEY MCDONALD
4 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
5 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN
6 TOP ENFORCER 5 JASON WILSON
7 TAYOTAE 5 WILLIAM RICHARDS
8 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
9 GRAND KISAKI 5 ANTHONY MICALLEF
10 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS

Race 7 311m 3/4 20.45
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 SPICE SILVER 4 GEOFFREY SHEATHER
2 GEOFF’S A HERO 3 LESTER SHEATHER
3 SWANKY PUMPKIN 4 DONNA WIDDOWS
4 SWANKY LOCH 4 DONNA WIDDOWS
5 WALKABOUT ROXY 4 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 PICADILLY BABE 3 GARY HYLAND
7 MINK ADAMS 4 TREVOR COOK
8 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST

Race 8 570m NG 21.00
MARGE WEHRSTEDT MEMORIAL HEAT
1 OSTI’S EXPOSURE 4 LYN WHITE
2 JACK A HEARTS 5 BRUCE WILLIAMS
3 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
4 CORONA KELLY 2 BRIAN LORD
5 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
6 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER
7 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
8 SHE WON’T PANICK 3 COLIN BRADLEY

Race 9 311m 5 21.15
NICE PRODUCTS STAKE
1 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
2 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
3 CASH FLOW BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
5 ALI BROOKER 5 ARTHUR FAHEY
6 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
7 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
8 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN

Race 10 457m 4/5 21.30
E HARMER PAINTING STAKE
1 BILLY SAID 4 RODNEY MCDONALD
2 ALTAIR IZMIR 5 WAYNE TAYLOR
3 SET UP 5 GEOFFREY SHEATHER
4 HALE HAVEN 4 BRIAN LORD
5 CALLEEN WHISPER 4 CLAYTON BUTLER
6 CONNI’S PRIZE 4 UNAVAILABLE
7 CRUISER BALE 5 SEAN BANNERMAN
8 PRINCESS JET 4 MATTHEW MILLER

Race 11 311m 5 21.45
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 TIGGERLONG OLIVA 5 UNAVAILABLE
2 MEAN WARNA 5 CLAYTON BUTLER
3 ROSACKY JAG 5 GARY HYLAND
4 FRIDA BALE 5 SEAN BANNERMAN
5 SWANKY CHIN 5 DONNA WIDDOWS
6 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
7 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
8 SAPPHIRE HAND 5 CHRISTOPHER WHITEMAN