Sunday 13th July 2008


Race 1 311m M 13.25
BLUE PAWS 311M MAIDEN STAKE
1 ARTLINE M COLIN THACKER
2 LITTLE MISS HERO M UNAVAILABLE
3 REDWOOD DASHER M BRUCE WILLIAMS
4 MINK ADAMS M TREVOR COOK
5 ROSACKY REBEL M TERRENCE KEMP
6 PARRYDISE PALM M SCOTT PARRY
7 BRITANNIA BOY M DARYL BREUST
8 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 2 457m MX 13.45
GBOTA 457M MIXED STAKE
1 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
2 AWESOME ADO M TREVOR COOK
3 SECRET SCRIPT M GLEN SCHWENCKE
4 LEONIE MARY M PAUL BRITT
5 ICE PATTERN M COLIN BRADLEY
6 SINKA THE DRINKA 5 R BOOTS
7 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
8 CLASSY BEEN M GRAHAM BROWN
9 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY

Race 3 311m M 14.00
M C DERRICK STAKE
1 LE GRANDE M CHRISTOPHER WHITEMAN
2 SWANKY SUZIE M DONNA WIDDOWS
3 HE WHO NOSE M COLIN THACKER
4 IMA WARNA M CLAYTON BUTLER
5 Vacant
6 PARRYDISE RUN M SCOTT PARRY
7 EDDY EVERYWHERE M ALLISON GREEN
8 TRAIN OF PAIN M TREVOR COOK

Race 4 570m 4/5 14.15
NICE PRODUCTS STAKE
1 JACK A HEARTS 5 BRUCE WILLIAMS
2 WITCH BARKLY 5 GLEN SCHWENCKE
3 PARDNER’S HOPE 5 KENNETH RICHARDS
4 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
5 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
6 STUNNING KALI 4 GORDON HERBERT
7 SHARI BALE 4 GARRY ANESBURY
8 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK

Race 5 311m 4 14.30
AG-N-VET STAKE
1 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
2 KALI RAMIREZ 4 GORDON HERBERT
3 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST
4 CANNIA BE COOL 4 SCOTT PARRY
5 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
6 LESSON LERNT 4 GORDON HERBERT
7 SWANKY JADE 4 DONNA WIDDOWS
8 ROSACKY JAG 4 DARREN PETERSEN

Race 6 457m 4/5 14.45
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 TYPHOON SHOES 4 KEITH DERRICK
2 HUGE IMPRESSION 5 ALBERT WILLIAMS
3 AMBERISATION 5 ARTHUR FAHEY
4 SCOTTIE PRINCE 4 ALBERT WILLIAMS
5 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
6 MEAN WARNA 5 CLAYTON BUTLER
7 PRINCESS JET 5 MATTHEW MILLER
8 MAN ON FIRE 5 BRUCE WILLIAMS

Race 7 311m 5 15.00
CORNFORD’S HARDWARE STAKE
1 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
2 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
3 LIL’ MAGGIE 5 COLIN THACKER
4 MOONLITE TEDDY 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
5 SHOO FLY SHOO 5 DARREN PETERSEN
6 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
7 ONE PIECE PUZZLE 5 MELBA SPENCE
8 OUR LITTLE JACK 5 ARTHUR FAHEY
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS

Race 8 311m 5 15.15
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
2 SWANKY PUMPKIN 5 DONNA WIDDOWS
3 AFTER SHOCK 5 TREVOR COOK
4 AWESOME JACKLYNE 5 ARTHUR FAHEY
5 MYSTIC DREAMER 5 UNAVAILABLE
6 LATE SHOW KALI 5 GORDON HERBERT
7 BURGERMAN BRONNY 5 TERRENCE KEMP
8 MAID OF LIFE 5 MELBA SPENCE

Race 9 311m 5 15.30
PIROQUE LODGE STAKE
1 TOKEN ZEPHYR 5 LOIS WOODS
2 DE CORER 5 TERRENCE KEMP
3 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
4 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
5 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
7 QUASI AUSSIE 5 KENNETH RICHARDS
8 LAW OF LIFE 5 MELBA SPENCE