Sunday 14th June 2009


Race 1 311m M 13.15
GBOTA MAIDEN STAKE
1 ALIBOND M LORRAINE THACKER
2 SWANKY BEE M DONNA WIDDOWS
3 FIBROSIS M UNAVAILABLE
4 STRAWBERRY KISS M KERRIE WALKER
5 STYLISH BEEN M GRAHAM BROWN
6 CRAZY WINGS M ARTHUR FAHEY
7 BELL’S DELIGHT M GARRY HARDING
8 FLASHBACK FALLS M BRIAN LORD

Race 2 457m MX 13.30
E HARMER PAINTING
1 AWESOME ADO M MATTHEW ADAMS
2 YAMBLA CLINT M BRIAN LORD
3 FREDLY M UNAVAILABLE
4 MONKEY BONES 5 GARRY HARDING
5 GOLD PLATINUM 5 KENNETH RICHARDS
6 HERE WE GO M WAYNE BOCQUET
7 BELFAST BEAUTY 5 BRENT JONES
8 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
9 YAMBLA SUE M BRIAN LORD

Race 3 311m MX 13.45
AG N VET STAKES
1 UNO DI M BRIAN LORD
2 CROW’S DELIGHT M GARRY HARDING
3 GRAND WAY M UNAVAILABLE
4 PRINCESS JENNA 5 UNAVAILABLE
5 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
6 MISS RAPID JET M ARTHUR FAHEY
7 BULL BAR SALLY M UNAVAILABLE
8 WISE MAN M ARTHUR FAHEY
9 YAMBLA SUE M BRIAN LORD

Race 4 311m 5 14.00
SWANKY PARK KENNELS
1 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
2 BOWSTREET SQUIRE 5 UNAVAILABLE
3 OSTI’S HUSTLER 5 GEOFFREY SHEATHER
4 PYE LANE 5 CLIFFORD RUSHWORTH
5 GREENSTONE PETE 5 WILLIAM SCHWENCKE
6 BRUCE’S BEEN 5 JASON WILSON
7 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
8 GOLDEN DELIGHT 5 CLAYTON BUTLER

Race 5 457m 5 14.15
CRUTCHERS SUPA IGA STAKES
1 DEADLY HANDSOME 5 WAYNE BOCQUET
2 PYRAMID HILTON 5 UNAVAILABLE
3 SAM’S DELIGHT 5 GARRY HARDING
4 MISS MINI MOVER 5 KERRIE WALKER
5 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
6 BOWSTREET SECRET 5 UNAVAILABLE
7 JACARANDA RIDGE 5 PETER SCOTT
8 GAELIC PRINCE 5 BRENT JONES

Race 6 457m 4/5 14.30
JOHN PIKE BLUE PAWS FINAL
1 SET UP 5 GEOFFREY SHEATHER
2 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
3 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS
4 LEGAL ARGUMENT 4 GEOFFREY SHEATHER
5 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
6 BRITTANIA 4 TANIA CAHILL
7 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
8 MINK ADAMS 5 TREVOR COOK
9 CALL HER KEL 4 GEOFFREY SHEATHER
10 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE

Race 7 311m 4/5 14.45
CORNFORDS STAKES
1 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS
2 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
3 COLD TEA JACK 4 DANIEL WALKER
4 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
5 SURF SIDE 5 LYNDEL ANNETT (VIC)
6 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD
7 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
8 LITTLE MISS HERO 5 UNAVAILABLE

Race 8 311m 3/4 15.00
ELLIS BRUEST PAINTING
1 TIKI DREAM 4 DANIEL WALKER
2 BUSTER BOB 4 UNAVAILABLE
3 SWANKY BEAR 4 DONNA WIDDOWS
4 BOMBA STYLE 4 KERRIE WALKER
5 AFTER SHOCK 4 TREVOR COOK
6 KURRAWA GIRL 4 GEOFFREY SHEATHER
7 WRONG WAY JACK 3 DANIEL WALKER
8 HARRY GRONDO 3 BRIAN LORD

Race 9 457m 4/5 15.15
PIROQUE LODGE STAKES
1 FOGGART’S WALK 4 KEITH DERRICK
2 PROBLEM BEAN 5 WILLIAM HILL
3 GLENDALE WASTREL 5 UNAVAILABLE
4 VALLEY HI 5 CLIFFORD RUSHWORTH
5 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
6 BONNIE HENRY 4 TANIA CAHILL
7 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
8 ZANI’S ROCKET 5 KERRIE WALKER

Race 10 311m 5 15.30
WORKERS STAKES
1 GREENSTONE GIFT 5 DONNA WIDDOWS
2 BOWSTREET ROGUE 5 UNAVAILABLE
3 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
4 KAZZA’S LEGEND 5 UNAVAILABLE
5 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK
6 CAWBOURNE HAYLEY 5 DAVID JORDAN
7 POTENZA FURY 5 CLAYTON BUTLER
8 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
9 SWANKY SUZIE 5 DONNA WIDDOWS
10 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY

Race 11 311m 5 15.45
VOLUNTEERS STAKES
1 IRINKA ASOTASI 5 GEOFFREY SHEATHER
2 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
3 LITTLE WOOSHKA 5 UNAVAILABLE
4 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
5 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
6 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE
7 SWANKY DEMETRI 5 DONNA WIDDOWS
8 MYALLA REGEA 5 GEOFFREY SHEATHER