Sunday 4th May 2008
Race 1 311m M 13.25
BLUE PAWS STAKE
1 ROSACKY REBEL M TERRENCE KEMP
2 MISS ENFORCER M ALLISON GREEN
3 BIG IRON M LORRAINE ROY
4 ROYAL ADO M TREVOR COOK
5 BLIND SPOT M PETER SCOTT
6 MCVENUS M GARY HYLAND
7 SWANKY ANNIE M DONNA WIDDOWS
8 IMA WARNA M CLAYTON BUTLER
Race 2 457m MX 13.45
GBOTA STAKES
1 GIZMO GIRL 5 ALAN BLOOMFIELD
2 EDDY EVERYWHERE M KEITH DERRICK
3 Vacant
4 PASS ME BYE M J MCCALLUM
5 CRASH HOT 5 SIDNEY FOOTE
6 Vacant
7 SOLO IRONMAN M PETER SCOTT
8 CALLEEN WHISPER 5 CLAYTON BUTLER
Race 3 311m MX 14.00
CORNFORD'S HARDWARE
1 MOONLITE TEDDY 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
2 KEEP CROWING M ALAN BLOOMFIELD
3 TOMMIE'S TOKEN M GARY HYLAND
4 TIME LIFE M GAI DERRICK
5 DOWNUNDER GAMBLE M ALAN BLOOMFIELD
6 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
7 MR. FATMAN M SHANNON BERMINGHAM
8 BULLDOG WILLIE M KEITH DERRICK
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS
Race 4 457m 5 14.15
CRUTCHER'S SUPA IGA STAKE
1 AWESOME PENNY 5 BRETT MCKENZIE
2 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
3 Vacant
4 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
5 PRINCESS JET 5 MATTHEW MILLER
6 Vacant
7 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON
8 HAYCOURT 5 JUDITH ROBINSON
Race 5 311m 5 14.30
AG-N-VET STAKE
1 SWANKY JADE 5 DONNA WIDDOWS
2 CYCLONE SOPHIE 5 ROBERT LOVETT
3 COURIDJAH LASS 5 MERVYN PINNEY
4 AYBEE 5 GARRY ANESBURY
5 MINNIE BROOKER 5 WILLIAM HAMPTON
6 CARLISLE TIGER 5 WILLIAM HAMPTON
7 MEAN WARNA 5 CLAYTON BUTLER
8 TOKEN ZEPHYR 5 LOIS WOODS
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS
Race 6 570m 5 14.45
HARMER PAINTING STAKE
1 DEE PRINCE 5 UNAVAILABLE
2 WITCH BARKLY 5 GLEN SCHWENCKE
3 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
4 DEE BELLE 5 UNAVAILABLE
5 PARDNER'S HOPE 5 KENNETH RICHARDS
6 LARA LEE BARNEY 5 LESTER SHEATHER
7 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
8 SCOTTIE PRINCE 5 ALBERT WILLIAMS
Race 7 311m 4 15.00
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND
2 WOODPARK BELLE 4 KERRY AVEYARD
3 SMOKE SHOW 4 ALAN BLOOMFIELD
4 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
5 Vacant
6 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST
7 OLAY PRANCER 4 SHANNON BERMINGHAM
8 KALI RAMIREZ 4 GORDON HERBERT
Race 8 457m 4/5 15.15
1 DEBBIE'S WELCOME 5 DAVID JORDAN
2 STUNNING KALI 4 GORDON HERBERT
3 Vacant
4 WALTZING WILLOW 4 LORRAINE ROY
5 AMBERISATION 5 ARTHUR FAHEY
6 Vacant
7 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
8 SALFORD GYPO 5 TERESA MORRIS
Race 9 311m 5 15.30
PIROQUE LODGE STAKE
1 LUCKY LAST 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
2 GALBA JULIE 5 SHANNON BERMINGHAM
3 LITTLE MOMENT 5 MERVYN PINNEY
4 GLENOLLIE 5 ROBERT LOVETT
5 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
6 SMALL THING 5 MERVYN PINNEY
7 QUASI AUSSIE 5 GAI DERRICK
8 STONE THE CROWS 5 GARRY HARDING
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS
Race 10 311m 5 15.45
A RANDS ELECTRICAL STAKE
1 GLENDALE BARKLY 5 GLEN SCHWENCKE
2 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
3 CLOVALLEY CHI 5 MERVYN PINNEY
4 BURGERMAN BRONNY 5 TERRENCE KEMP
5 VEEBEE KALI 5 GORDON HERBERT
6 MISTY CORONA 5 MERVYN PINNEY
7 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
8 TUMBLONG VO VO 5 GAI DERRICK
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS