Friday 10th June 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 10th June 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Md03:56PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMART BOBBYFSHR L Roderick (Toronto West)
2SHE’S FLASH764FSHM G (Bellbird)
3LITTLE FORCE6FSHA Boswell (Wallsend)
4LORIAN LILFSHG Henderson (Maryland)
5OUR ANNIE JEANFSHJ M Green (Warners Bay)
6MY SECRET6FSHJ Collison (Scone)
7GIMME LOVE6FSHP Lagogiane (Llandilo)
8TALEEDY SIRENFSHR L Crawley (Swansea)
9OKAY SUPER856NBTP Keegan (Greta)
10COOL REFLECTION6775NBTB J Buckley (Clarence Town)
Race No. 2Schweppes Novice (1-3) Heat 104:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMA SOOKY BOY3635429.76W M Ison (Bob’S Farm)
2RULLA TRURAD54431FSHG Wilson (Medowie)
3NIGHT CLUBBING35533FSTDC J Carl (Londonderry)
4HUNTA LEE1124FSHT Campbell (Greta)
5ICE EYES37245NBTT V Gaunt (Morisset)
6BLACK ASTRO BOY1856829.97M J Moroney (Lake Munmorah)
7LILLEY’S LOCK4543530.26I J Betts (Thornton)
8GENUINE TEARS31764NBTF E Power (Noraville)
9DARK AND STORMY68583NBTE Harris (Wyong)
10JACK’S BOY86546NBTS J Hill (Thornton)
Race No. 3 Stake04:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S BANDIT1233423.19B E Kelly (Salt Ash)
2CALLACHOR56557NBTD J Gilroy (Dulguigan)
3MICODY JACKSON1712622.96P Lagogiane (Llandilo)
4DUCHESS CANDY5462323.57C L Howard (Millfield)
5BLACK SAMBO6188123.29M J Enright (Aberglasslyn)
6STATE OF BEAUTYF227223.18D Cox (East )
7TIME MARCHES ON6413423.11C Howard (Millfield)
8PIRATE TOKAAM82545NBTT F Pullman ()
9AVONDALE TWISTER31F85NBTR J Kemp (Cardiff)
10CRICKET44653NBTM G Bailey (Bellbird)
Race No. 4 Maiden05:00PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO WILD MAT44464NBTR J Flanagan (Cessnock)
2AIMEE’S JOY38466NBTJ R Roche (Kew)
3SHIMANO WARRIOR3NBTB Taylor (Macquarie Hills)
4GENISTA GYPSY53377NBTD Roach (Lochinvar)
5FIVE STAR PLUS73325NBTR E Browne (Aberdare)
6FROSTY ROMEO63226FSHB C Preston (Cessnock)
7PEDRO’S PRODIGY2564NBTK P Cheetham (Lochinvar)
8BELL BAILEY46453NBTM G Bailey (Bellbird)
9COOL REFLECTION6775NBTB J Buckley (Clarence Town)
10INDIANA FLASH667FSHM G Bailey (Bellbird)
Race No. 5Schweppes Novice (1-3) Heat 205:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOOL KANGA7812830.02W A Weiss (Kurri Kurri)
2REDSKIN1781729.87K P Cheetham (Lochinvar)
3COMPLICIT73811FSHC J Carl (Londonderry)
4DIGGER NORRIS61524NBTM H Black (Lisarow)
5BARB’S DIAMOND32237NBTW J Kelly (Salt Ash)
6FIRE WITH ME31213FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
7UNO EVIL64837FSTDG Wilson (Medowie)
8GROOM LAKE5743830.00D R Mccurry (Lake Illawarra)
9HOLLY GISELE618FSHP Lagogiane (Llandilo)
10POLLY’S DELIGHT7177830.07T A Ebbeck (Blackalls Park)
Race No. 6Multicam Systems Stake05:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VANE UNO8446530.03R W King (Wallalong)
2BIT SMASHED28273NBTR Shearer (Lake Haven)
3ACTION TO EXCEL65861NBTR R Bell (Blacksmiths)
4OCTANE ROSE7625329.93A Zarb (Kempsey)
5VALENTINE OSTI2557329.92M D Shambler (Elrington)
6BRAVADO DOS72346NBTC J Carl (Londonderry)
7CHIEF ZSA7447630.40G J Dunphy (Butterwick)
8DELIRIUM1513229.78J J Magnisalis (Glendale)
9DANNY’S GIRL1272129.98G J Robertson (Williamtown)
10UNO PARTY GIRL1618730.03G J Perrin (Keinbah)
Race No. 7Jeffkins Stake05:56PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG TOMMIE6211722.84J S Miles (Killcare Heights)
2TRUE BLUE MATE23453NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
3KISSES FOR CANDY63712NBTM J Enright (Aberglasslyn)
4NEW DIVIDE71127NBTK P Cheetham (Lochinvar)
5MYRON’S ANGEL53245FSTDJ M Green (Warners Bay)
6ROBBO5561322.80E J Robertson (Williamtown)
7TOO BLACK8117723.04B J May (Maitland)
8ELLE’S GAL1286622.82W M Ison (Bob’S Farm)
9GO WILD JAN8427723.24N E (Hamlyn Terrace)
10CES’S HONOUR4586423.25P J V Haren (South Maitland)
Race No. 8Schweppes Novice (1-3) Heat 306:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT AMELIA62322NBTR W King (Wallalong)
2SISTER PING5553530.01G T Adamthwaite (New Lambton)
3MADY ROJO4264530.47D Roach (Lochinvar)
4SAWTELL MICK21568NBTJ Mooney (Green Point)
5OCTANE ETHAN7176830.18D W Tuckwell (Wallsend)
6BERTA2418629.92W J Harper (Wyee)
7ROB’S CHARM2362129.94D Richardson (Barnsley)
8RUBY ROBBO2423330.38E J Robertson (Williamtown)
9NON FICTION71729.96I G Hanna (Wallsend)
10HOLLY’S DOLLY67418NBTL M Sweetman (Sweetmans Creek)
Race No. 9Wallsend Diggers Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CREME COCO46813NBTM Enright (Aberglasslyn)
2BIT SKIPPY7683823.28T A Ebbeck (Blackalls Park)
3VERY SPECIAL6122.94I O Darcey (Luskintyre)
4DIGGER’S COIN66226NBTB S Gorton (Abermain)
5BARB’S FANTASY4357423.30W J Kelly (Salt Ash)
6MISS LOTOCKI68754NBTG J Mcalister (Noonbinna)
7THUNDER WEST5254523.23C Howard (Millfield)
8ELITE SPRINGS1185NBTP Quinton ()
9JOHNNY BE KOOL1487FSTDJ Collison (Scone)
10GAVINATOR657123.42I O Darcey (Luskintyre)
Race No. 10Schweppes Novice (1-3) Heat 406:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT CLUB QUEEN3577530.28G J Perrin (Keinbah)
2ZA’MA FLYER42864NBTG R Freeman (East Branxton)
3LIN LOVE11365NBTB C Preston (Cessnock)
4AUNTY NAGALOT62323NBTL B Richardson (Warnervale)
5CAZA COOL6817130.03M H Black (Lisarow)
6BRIMZ MATE3675430.38D Roach (Lochinvar)
7NO SHOW RAY5275630.12P W Tobin (Fennell Bay)
8CHICKIE BABE2232130.14B W Wakem (Scone)
9LILLEY’S FLASH6566430.10I J Betts (Thornton)
10BONES KELLY7855330.15W J Cunningham (Limeburners Creek)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments