Friday 18th April 2008


Race 1 515m M 15.57
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 MURBRO M ROBERT SMITH
2 SILENT BENNY M WARREN SLADE
3 JAIBY JINGLES M DAVID MARSHALL
4 OH BELIEVE M ERIC CASTLE
5 SHILOH SARAH M THOMAS PULLMAN
6 ROCKABILLY REBEL M DAVID SWAN
7 TIKI LASS M DEBBIE CHRISTIE
8 COME ON IZZI M WARREN HARPER
9 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN
10 PSYCROW M TROY EBBECK

Race 2 413m 3/4 16.17
BRUCE BATEY RETIREMENT STAKE
1 WINSOME ON FIRE 4 STEPHEN HOWE
2 DIAMOND’S TOKEN 4 RONALD FISHER
3 NEIL’S MUFFIN 3 JACQUI JAGO
4 HOT POT 4 TERRY CALLEN
5 ELITE MATER 4 RONALD POETSCHKA
6 KELLY’S LEGACY 4 WARREN SLADE
7 MISS ELLY MINT 3 ROBERT SMITH
8 HALLUCINATING 3 JOHN MILES

Race 3 515m 4/5 16.37
TOOHEYS NEW STAKE
1 BELL’S IMAGE 4 JOHANNES VANDERBURG
2 POWER OF DESTINY 5 HELEN PULLMAN
3 ELITE TOMAGO 5 JOHN SWEET
4 DURAL ACTION 4 JOHN SWEET
5 MISTY OPAL 5 BEVERLEY SLOAN
6 KNOFLER 5 DAVID WERNER
7 ELADNARA LASS 5 MARK ARANDALE
8 YOUR ON 5 LARRY PROCOPIO
9 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH
10 SOLAR THUNDER 5 ALAN BALCUNAS

Race 4 515m M 16.57
SKY CHANNEL STAKE
1 MIDDLE STUMP M JOHN HEARD
2 MINI MOJO M MALCOLM CUNEO
3 NICKY TOKAAM M HELEN PULLMAN
4 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
5 SUPERSONIC CYRIL M BRUCE MACKIE
6 WATUSI LUCY M RAELEE SHEARER
7 COURTHOUSE LASS M GRANT DUNPHY
8 LATIN AGENCY M BEVERLEY SWEENEY
9 RA JA ROCKET M JULIE LAURANTUS
10 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN

Race 5 600m 4/5 17.17
G&C COLLECTABLE COINS A/CUP HT 1
1 WINKY WONG 5 GLENN EKERT
2 ROCKETS BEACH 5 DAVID SANDERSON
3 LEE KATE 4 JOHN RODERICK
4 LACONIC LARRY 5 LARRY PROCOPIO
5 NO CRACKERS 5 DAVID SCHUTZ
6 NADA 5 JOSEPH HUGHES
7 POISON WOK 5 DAVID RICHARDSON
8 MARINA’S BEST 4 ROBERT SMITH
9 MY GIRL ABBEY 5 ROBERT RODERICK

Race 6 515m FFA 17.40
YOUR KILLIN ME KENNY CUP
1 DIESEL VELLA 2 JOHANNES VANDERBURG
2 GEMBAZ 3 GLEN MCLEAN
3 KNICKABOCA ROSE 4 WENDY ISON
4 MERRY TOURIST 4 CHARLES MCINTYRE
5 ACADEMY DESIRE 4 BETTY KEENE
6 MURRANJI BANJO 4 MAURICE ELLIOTT
7 MIDNITE ACTION 4 BRUCE MACKIE
8 KEG LEG KEEGAN 4 DAVID MARSHALL

Race 7 600m 4/5 18.00
G&C COLLECTABLE COINS A/CUP HT 2
1 BELLA WINSLOW 5 ROBERT PROCTOR
2 WALLAMBA ZAC 5 ROBERT GLOVER
3 RAILING 5 LARRY PROCOPIO
4 BEER GODDESS 5 BEVERLEY SWEENEY
5 KISS ME MISSUS 5 KEVIN KEEGAN
6 COURIER 5 ANTHONY CALLAGHAN
7 HIGHTOWER 5 KENNETH CHEETHAM
8 MAGIC SURF 4 MARK DAVIDSON
9 MY GIRL ABBEY 5 ROBERT RODERICK

Race 8 515m 5 18.17
DCL CONSTRUCTIONS STAKE
1 MILTON 5 ROBERT SMITH
2 KAILEM’S GIRL 5 BRETT HILL
3 BETRAYED 5 ROBERT SMITH
4 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
5 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
6 IS THAT NORMAL 5 JOHN SWEET
7 JORDY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
8 BRETT’S OUR MATE 5 RON ASQUITH
9 WITH HONOURS 5 ROBERT RODERICK
10 MARRASHE 5 WENDY BROWN

Race 9 515m 5 18.32
GUNNADOO STYLE @ STUD STAKE
1 BIG MEGS 5 RIKKY MONCRIEFF
2 IPISH ASSASSIN 5 WENDY BROWN
3 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
4 WALLAMBA DIGGER 5 ROBERT GLOVER
5 ANSWER MULDOON 5 JULIE LAURANTUS
6 DAPH’S DOUGH 5 KEVIN KEEGAN
7 TILLY MCGRATH 5 PETER NEILSON
8 SPICE SILVER 5 CHRIS CARL
9 MARRASHE 5 WENDY BROWN
10 CARBON FLASH 5 PETER TOBIN

Race 10 515m 5 18.58
COOL MAT @ STUD STAKE
1 MISTER FREAKY 5 MARK DAVIDSON
2 BAGO RAIDER 5 KARL MILLER
3 JUST MY STAR 5 KENNETH CHEETHAM
4 SOPHIE’S MAGIC 5 MARK DAVIDSON
5 YOU AND I 5 EDWARD TRENHOLME
6 MAGIC COUNTRY 5 MARK DAVIDSON
7 OFF STUMP 5 JOHN HEARD
8 LIVING FREE 5 BRUCE MACKIE
9 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
10 SOAP SUDS 5 PHILLIP CARRALL