Friday 24th April 2009


Race 1 515m M 15.48
NOBBYS/NEWCASTLE SLSC R/V HT 1
1 MANIZZY CRUISER M RUSSELL MANSLEY
2 HENRY WINKLE M BARBARA CHENEY
3 PRICELESS MAX M WARREN CUNNINGHAM
4 JESSICA ANN M FRANCIS MCFADYEN
5 Vacant
6 CAWBOURNE LIZZIE M DARREN FRENCH
7 GRANDMA’S GIRL M RAYMOND HINDMARSH
8 CHARLI GIRL M RON BELL

Race 2 515m 5 16.10
FINGAL/COOKS HILL SLSC STK
1 WOTA BANDIT 5 RIKKY MONCRIEFF
2 DAWN ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
3 CASHMERE MARIE 5 DIANNE CRAIG
4 ANGEL RISS 5 ROBERT CAMPBELL
5 HORRENDOUS 5 ROBERT BROWNE
6 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
7 PLAYER’S PLAYER 5 TERRY CALLEN
8 NAVEL JUICE 5 GLEN MCLEAN
9 HOROLOGY 5 BRIAN MITCHELL
10 MARRASHE 5 WENDY BROWN

Race 3 515m 5 16.28
TEA GARDENS/HAWKS NEST SLSC STK
1 AMICA NIKITA 5 BARBARA CHENEY
2 NOBODY’S ANGEL 5 TERRY CALLEN
3 KRAZY KIA 5 RON BELL
4 LUTHER HEGGS 5 PETER LAGOGIANE
5 MANIZZY HOT 5 RUSSELL MANSLEY
6 SNOW BLIND 5 RICHARD RILEY
7 BARB’S LUCKY 5 BARBARA KELLY
8 BIDDYKEN DOLL 5 NOEL MCCASKIE
9 ACUMEN 5 RIKKY MONCRIEFF
10 HOROLOGY 5 BRIAN MITCHELL

Race 4 515m M 16.50
CATHERINE HILL BAY SLSC R/V HT 2
1 JAZZY ROCKET M EDWARD JACKSON
2 DEVINE SCAR M WARREN HARPER
3 TRAVISTY M RICHARD RILEY
4 PRAIRIE SUNSET M BRIAN MITCHELL
5 SILVER SURFER M WILLIAM MARMARA
6 CLASSY FORT M KENNETH CHEETHAM
7 NUNDLE BOY M GREGORY HARBORNE
8 AYRTON GLOW M ANTHONY DUGGAN

Race 5 515m MX 17.08
GARDENS G/HOUND SOCIAL CLUB TPHY
1 JUST LIKA WOMAN 5 DAVID CLIVE
2 PETTIGO LORAINE M RUSSELL MANSLEY
3 CRISTALLE 5 RON BELL
4 DREAM SENSATION M WILLIAM BRIGHT
5 PEARLY MISS M ALLAN SESSIONS
6 JAYDEN’S GEM M BRIAN MITCHELL
7 KAYTEE DIVA 5 TIMOTHY MURRAY
8 RACHAEL ROBBO M EILEEN ROBERTSON
9 GRANDMA’S GIRL M RAYMOND HINDMARSH
10 ELECTRO DIVA M WILLIAM DAVIES

Race 6 600m 4/5 17.29
CAVES BEACH SLSC ANZAC DAY CUP
1 COURIER 5 ANTHONY CALLAGHAN
2 IRINKA SAMUEL 4 CHRIS CARL
3 LORNA MOIRA 5 RON BELL
4 LAURIE’S FLASH 5 BARRY WATERS
5 Vacant
6 FIERY OPAL 5 CAROL HUDSON
7 MILTON 5 KENNETH CHEETHAM
8 CORIAKIN STAR 4 MARK TAYLOR

Race 7 515m FFA 17.48
HUNTER SLSC CUP
1 LEND US FIFTY 4 JAMES HIGGINS
2 BANANARAMA 2 ERIC CASTLE
3 Vacant
4 SHOWTIME LEO 4 JOHN SWEET
5 MCKEW 4 ANTHONY DUGGAN
6 Vacant
7 MAKING A SPLASH 3 JOHN MUNRO
8 EMO APPEAL 4 JOHN HARRIS

Race 8 515m 5 18.10
DIXON PK/STOCKTON/M/WETHER SLSC
1 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
2 CHARLIE COMBO 5 RAYMOND MORRIS
3 SUNSET SHIRAZ 5 RIKKY MONCRIEFF
4 SURFIN BUDHA 5 STEPHEN ATKINS
5 HOT POT 5 TERRY CALLEN
6 DEMOLITION DAN 5 BARBARA CHENEY
7 PERCHANCE 5 WENDY BROWN
8 OLD BUSTER 5 TERRENCE STEWART
9 HOROLOGY 5 BRIAN MITCHELL
10 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE

Race 9 515m 4/5 18.29
REDHEAD&BELMONT SWANSEA SLSC
1 WORTHY COLLISION 5 TREVOR DEAVES
2 LA VOCA 4 JOHN SWEET
3 FUEL TANK 5 ROBERT BROWNE
4 SUGAR HIT BENNY 5 ROBERT BROWNE
5 MISS SORT 5 GARY ROBERTSON
6 SOUTHERN DOMAIN 5 TERRENCE STEWART
7 DEADLY DEBSTER 5 NOEL MCCASKIE
8 JAC ASSASSIN 5 CHARLES MCINTYRE
9 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
10 MARRASHE 5 WENDY BROWN

Race 10 515m 5 18.46
BIRUBI POINT SLSC STAKE
1 SPEEDY GABBALINI 5 CHRIS CARL
2 WAVE TO KAMEA 5 TOM HALLEY
3 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH
4 KEZZA’S BABE 5 KERRY STEWART
5 TOO GRAND 5 ROBERT ROGERS
6 MR. THACKER 5 RIKKY MONCRIEFF
7 FLASH SELECTION 5 FRED GOODALL
8 DEVINE ROAD 5 PATRICK PARRELLI
9 MARRASHE 5 WENDY BROWN
10 ACUMEN 5 RIKKY MONCRIEFF